fullHD na HDready

skipl

New member
Witam,

Zakladajac ze kupilbym tv plazmowe HDready - chce go glownie uzywac do ogladania DVD, aster i xvidow, wiec fullHD by w sumie tylko 'przeklamywal' obraz i sie 'kurzyl' - to jak na HDready wyglądają filmy z Blu-ray ?

Chce wybrac mniejsze zlo czyli zamiast 'skalowania' z SD do fullHD, które doskonałe nie jest (a panasonici ktore mnie interesuja maja problemy z pal/50hz i kosztuja duuuzzo), to może wybrac tv ktory bedzie natywnie rewelacyjny pod SD, a 'skalowac' z full do ready od czasu do czasu ?

Jakie plazmy HDready sa godne polecenia ? I czy 46' HDready ma sens, czy tez mimo 3.5m od tv zakupic 42' HDready ?

Miotam sie z tymi TV ale probuje znalezc zloty srodek i zrozumiec te wszystkie 'kruczki' i zawilosci RTV ,,,
 

digitalus

Banned
witam
najlepsza jakosc obrazu sd uzyskasz w telewizorze 1024X760 ale opinie sa podzielone.
klkinij na link nizej i pozostale linki.telewizory maja rozdzielczosc 1024x760.wybralem kilka przykladow
http://www.hdtv.com.pl/forum/635831-post132.html
podobne zdanie z forum elektroda
Jaki wybrać telewizor LCD

Telewizyjny dylemat - NEXT 2/2009 - Artykuły - NEXT
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/66204-hd-czy-fullhd-2.html
Dodawanie pikseli - Technologie - PC Format

http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy...-w-panasonicu-czyli-nie-warto-przeplacac.html
 
Ostatnia edycja:
Z

zerga

Guest
jakosc obrazu z sd na full hd i hd ready nie jest drastyczna ale idzie dostrzec roznice zalezy od sprzetu na jakim ogladasz.jednakze full hd daje z siebie wszystko w jakosci hd.mimo ze malo platform telewiyjnych na swiecie puszcza sygnal hd w rozdzielczosci 1080p lub 1080i wiekszosc nadaje w 720p.takze do telewizji hd ready w zupelnosci starczy chyba ze masz bluray to wtedy kupic full hd a jaki masz budzet
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
hd ready masz tylko 42' lub 50' i do takich warunków spokojnie wystarczą, 1080p wygląda ciut słabiej niż na tv full hd, choć jeśli masz możliwość zakupu full hd w tej samej cenie to nie ma co się zastanawiać czy trochę lepiej w SD wypadnie ten pierwszy czy ten drugi, wiadomo że SD nie jest idealne a prawdziwa przyjemność zaczyna się przy HD, a tu przewagę ma tv full hd
 

skipl

New member
Chodzi o to, ze ja tak naprawde 95% czasu przed tym tv bede spedzal na aster (SD 50Hz(?)), dvd (PAL czyli 50Hz) no i xvidy z kompa (tutaj nie wiem ile Hz ;) ale chyba 60 idzie?), a fullHD kanalow w aster w ogole nie bede mial, BR za drogie zeby kupowac wiec fullHD tylko od swieta ...

Do wykorzystania mam budzet z grubsza dowolny jesli uznam ze produkt jest wart ceny, a poki co rozwazajac panasonicki FHD jakiekolwiek i ich 50Hz problem (tutaj fajnie opisywany Panasonic 50Hz Bug On 2010/11 Range Of Plasmas. - AVForums.com - Page 3 ) na pewno nie wydam na nie 4k. Znowoz LG PK350/750 to lustra i do tego 50'' a wolalbym 46'' ... samsungi albo bucza albo bzycza ... pioneerow nie ma ;)

No i w ostatecznosci zaczalem patrzec na HDready za niewielka kase ale rewelacyjnym SD+dvd+xvid (mam nadzieje ze sa z jakimis filtrami?), a za kilka lat jak juz panasonicki ogarna 50Hz albo wszystko juz bedzie FHD to bym zmienil ...
 

JackS.

New member
Bez reklam
mimo ze malo platform telewiyjnych na swiecie puszcza sygnal hd w rozdzielczosci 1080p lub 1080i wiekszosc nadaje w 720p
Jak Ty liczysz tę większość?

A może po prostu nie wiesz o tym, że aktualnie wszystkie polskie platformy satelitarne emitują kanały HD tylko i wyłącznie w formacie 1920x1080i/50? Żaden kanał, żadnej z polskich platform nie jest już nadawany w formacie 720p.
 

redlum

New member
Bez reklam
czyli dekoder nki przy wyborze rozdzielczości 720p - robi downgrade do 720p?

btw mając TV HDready - co lepiej ustawić te 720p czy może 1080i? W pierwszym wypadku to dekoder będzie przerabiał te 1080i na 720p - zaś w drugim to TV. Więc pewnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - wszystko zależy od elektroniki TV.
 

kowal_and

New member
JackS. - sieci kablowe w większości kanał HD puszczają w 720p, a nie 1080.

Ja kupiłem parę dni temu LG 50PV350 czyli następca LG 50PK350 i jestem bardzo zadowolony z TV tak więc mogę polecić. Brałem pod uwagę marki Panasonica i LG (Samungi odrzuciłem ze względu na buczenie) i wybrałem LG przy bezpośrednim porównaniu modeli.
 

suhar80

New member
ale 1920x1080i oznaczenie jednej z rozdzielczości telewizji HDTV (ang. High-definition television), z przeplotem "i" (ang. interlaced).

Rozdzielczość ta wynosi 1920 × 1080, a sygnał nadawany jest w proporcji 16:9. Jedna klatka podaje parzyste linie, a następna nieparzyste, czyli jedna klatka ma rozdzielczość 1920 x 540. (Wikipedia)

Wiele osób preferuje obraz 720p (bez przeplotu)
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
skipl, chyba za mocno dałeś sie poniesc malej "propagandzie" digitalusa. ja nie mowie, zapewne teoretycznie wszelkie downscalingi, upscalingi itp sa gorsze niz odwzrowania 1-1, ale te roznice sa naprawde jak dla mnie niewychwytywalne. moze gdybym wiedzial jakiego rodzaju bledow szukac to kto wie czy bym nie znalazl, ale od dwoch dni mam 42g30 i zdziwiony jestem jak pieknie wyglada cyfrowa telewizja naziemna. roznica miedzy cyfra a analogiem jest u mnie kolosalna.
w kazdym razie ze skalowaniem moj tv problemow nie ma.
druga strona medalu jest taka ze modele HDReady sa obecnie low-endowe i maja a to slabsze filtry, gorsza elektronike, slabsza obrobke obrazu itp. konia z rzedem temu kto potrafi zwazyc jak na obraz wplywa i jedno i drugie.
 

skipl

New member
@grzeseik bynajmniej ja jestem mało podatny na zewnętrzne wpływy, chyba że jest to po mojej myśli ;)

Ogólnie chodzi o to że z plazmami jest raczej mały wybór, bo LG to lustra albo kosztują zdecydowanie za dużo, samsungi buczą, a panasonicki mają ten osławiony problem z 50Hz. Więc wybór jest żaden, tym bardziej że do końca nie wiem jak bardzo właśnie ten problem z g30 jest dokuczliwy. Nie mogę dostać jednoznacznej odpowiedzi czy kanały z aster+tuner cyfrowy od nich, czyli podobnoż 'jakość cyfrowa' mimo że nadawana w 50Hz będzie wyświetlana dobrze na tv za 4k ... Gdy patrze na screeny z linka załączonego w poprzednim poście jak wygląda obraz wynikający z tego problemy, to mi ręce opadają a portfel się zamyka :/ Tym bardziej że wiem że będę używał praktycznie tylko 50Hz sygnału, więc na logikę Panasonicki od razu powinienem skreślić ...

I stąd zerkam na pozostałe plazmy czyli HDready bo te tylko pozostały :( jako zakup rozsądny na niedługi okres czasu tylko pod bieżące potrzeby.
 
Z

zerga

Guest
Jack s to sygnal upscalowany do 1080i czyli nic nie warty a roznica zadna niz 720p.roznica jest dopiero na 1080p ktory masz na bluray.nigdy nie dostrzegam roznicy 720p a 1080i.1080p to juz ja widac.pozdrawiam
 

grzeseik

New member
kurcze nie wyswietlaja mi sie zdjecia z tego forum (AV), wiec ciezko mi skomentowac. ja, jako swiezy uzytkownik g30 napisze Ci tak: czytalem o tych problemach, pierwsza rzecz jaka zobaczylem na nowiusim tv to byl srodowy mecz na naziemnym polsat hd, a podobno na pilce noznej widac to najlepiej. jak dla mnie to ten efekt jest marginalny i ciagle nie do konca rozumiem na czym polega. z drugiej strony sie nim nie przejmuje bo telewizor nie zostal kupiony aby ogladac telewizje ;) jak bede chcial obejrzec nowe proszki do prania to pojde do sklepu.
w zasadzie wazny jest ten post:
AVForums.com - View Single Post - Panasonic 50Hz Bug On 2010/11 Range Of Plasmas.

ps. a nowe samsungi tez bucza? mnie w konkurencji panaska denerwowalo wlasnie to ze srednie i wysokie modele nie schodza ponizej 50". wycena i wygladem jednak sa korzystniejsze od panaskow.
 
Z

zerga

Guest
nie slyszalem zeby nowe samsungi buczaly ale te starsze owszem!racja tv w hd daje ladny obraz niezaleznie jaka to rozdzielczosc po to jest stwozona wyzwaniem jest podac ladny obraz sd ale to juz zmartwienie tworcow elektroniki
 

stey

New member
Ja w sklepie dla idiotów zasłyszałem, że Samsung i LG nie przykładają się do plazm i poszły w LCD przeciwnie do Panasonica.
Sam się zastanawiam nad hd ready a dopłatą 400zł do full hd. Natknąłem się niedawno na takim wykres percepcji jakości obrazu zależny od cali i odległości, mógłby ktoś podesłać jeszcze raz?
Bo ty chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości, wystarczy zmierzyć z jakiej odległości będziemy oglądać.
 

kowal_and

New member
stey - ja oglądam 50" z 2.5 metra i jest w sam raz. Zarówno ja jak i żona uważamy, że do tekiej odległości wielkość jest odpowiednia i dobrze, że nie kupiliśmy 42" bo człowiek pluł by sobie w brodę, że mógł kupić większy.
Obraz w formacie 720p wymiata, 1080p jeszcze nie widziałem, ponieważ dopiero załatwiam takie źródło. Tak więc jak będziesz dalej zainteresowany to przypomnij się za parę dni to wtedy będę mógł powiedzieć czy z 2.5m jestem w stanie rozróżnić różnicę w jakości obrazu źródłowego 720p vs. 1080p.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jack s to sygnal upscalowany do 1080i czyli nic nie warty
Mylisz ustawienie formatu wyjściowego wizji z dekodera z formatem transmisji.

Upscalowanie do 1080i dotyczy sposobu w jakim wyświetlane są kanały SD na odbiorniku podłączonych do tunera HD.

Zdecydowana większość materiału na kanałach HD to materiały rejestrowane oryginalnie lub skanowane z rozdzielczością 1920x1080 i emitowane w tej samej rozdzielczości.
roznica zadna niz 720p.
Jak się ma TV HDready, to faktycznie żadna. Gdy się ma TV FullHD, to przy statycznych obrazach rozdzielczość 1920x1080 oferuje ponad 2 razy więcej pikseli niż rozdzielczość 1280x720.
 

BitTornado

New member
Różnica pomiędzy 720p a 1080p jak najbardziej jest ale na telewizorze FullHD i od 42cali,

Nie widać różnicy pomiędzy 720p a 1080p na tv HDready, a 720p wygląda naprawdę przyzwoicie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry