Freddie Mercury Tribute Concert na Blu-Ray

Whiplash

New member
Bez reklam
Kupiłem, obejrzalem i powiem tylko tyle, wydawnictwo dla fanow, maniakow i kolekcjonerow Queen. Nie wiem jak jest sens takie wydawnictwa. SD Blu Ray czyli dostajemy obraz SD przeskalowany do 1080i w proporcjach 4/3 wiec albo rozciagamy w TV albo ogladamy znaczek pocztowy.

Jakosc obrazu - kiepskie SD, jakby zgrane z TV i wypalone na plyte. Nikt nie zadal sobie tyle trudu aby caly material zmasterowac na nowo i uzyskac jakosc HD tak jak na innych tego typu wydawnictwach, np. Live in Budpapeszt czy Montreal. W rezultacie mamy obraz jakosc poprzedniego DVD lub nawet delikatnie gorszy! Tam byl 16/9 z lepsza plynnoscia. Nie wiem jaki jest sens wydawania takiego samego materialu jak na DVD na plycie Blu ray. Co wiecej DVD jest drozsze i zawiera 3 plyty. Kupilem BD ze wzgledu na wygode, wszytko na jednej plycie, no i pare zlotych taniej.

Dzwiek - PCM Stereo lub DTS Hi Res. Tu jest juz lepiej, brzmienie jest naprawde fajne i milo sie slucha. Czuc przestrzen, surroundy graja zdecydowanie, sub tez ladnie basuje tak jak powinno to byc w dzwieku 5.1.

Cena 60 paru zlotych jest wg. mnie mocno przesadzona w stosunku do wkladu jaki wydawca wlozyl w to wydawnictwo. Ja wiedzialem jak to moze wygladac wiec kupilem swiadomie, zalezalo mi na pierwszej czesci koncertu z wystepem Metallicy i Guns'ów choc i tak brakuje wystepu Def Leppard..
Jezeli ktos planuje zakup i nastawia sie na wzor jakosci HD niech lepiej kupi cos innego.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
to z tym obrazem przesadzili, wypadałoby choć trochę podremasterować i zrobić 16:9, szkoda, wydawnictwo szybko zniknie z rynku...
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Czy ktoś porównywał te dwa wydania Queen - A Night At The Opera - High Fidelity Pure Audio Blu-ray Disc, a DVD-audio?, czy warto kupować blu-ray, czy jest różnica w dźwięku w stosunku do dvd-audio?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
to z tym obrazem przesadzili, wypadałoby choć trochę podremasterować i zrobić 16:9, szkoda, wydawnictwo szybko zniknie z rynku...

Troche poczytalem i sytuacja wygalda nastepujaco. Koncert Tribute jak i Wembley 86 zostaly nagrane w taki sposob ze nie da sie ich zremasterowac do HD tak jak starych filmow czy Budapeszt 86. Dlatego Tribute jest wydany w formie najbardziej zblizonej do oryginalu, czyli 4/3 i obraz SD po rekonstrukcji na tyle ile bylo to mozliwe, lepszej wersji nie da sie juz zrobic. Wersja 16/9 byla zrobiona przez zastosowanie Zoom w 10 anniversary edition przez obciecie czesci obrazu, to samo mozemy zrobic sobie w TV.

Dzis nabyłem Live at Wembley 25 anniversary edition. Jest to wersja na 25 rocznice koncertu, zremasterowana na nowo (obraz i dzwięk) co widać po lepszych kolorach i czystości obrazu. Co więcej wersja ta zawiera pełny zapis koncertu z piątku, (którego brak w wersji DVD z 2003r) czyli tego lepszego wg. fanów. Koncert piatkowy jest grany na "luzie", slychać to w każdej solówce, która jest zagrana bardziej efekciarsko i popisowo, przyklad Who wants to live forever. Sama realizacja koncertu jest taka sobie, widać ze nagrywany byl do szuflady, dlatego obraz i praca kamer bardzo "robocza". Co innego koncert główny czyli sobotni, tu jest wszytko jak powinno być, a gra samego zespołu dokladna, i "wyreżyserowana", widać ze nagranie mialo slużyć pózniejszemu wydawnictwu
 
Do góry