Freddie Mercury Tribute Concert na Blu-Ray

outcold

Member
Dawno temu wałkowałem go na VHS-ie, mama krzyczała że video zajeżdżę bo ciągle przewijałem :) teraz z płytką to już inna sprawa :) dzięki za info.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No ja tez mialem to nagrane na VHS ale kaseta umarla, potem nabylem DVD ale oficjalne wydawnictwo bylo okrojone tylko do koncertu Queen + inni wokalisci, brakowalo mi wystepu Metallicy i Gunsów, brzmieli fenomenalnie, szczegolnie werbel perkusji z takim duzym poglosem stadionowym!!!

Armaniq zgadzam sie ze Freddiego nie da sie zastapic ale wydawnictwo jest obowiazkowe aby miec po nim pamiatke w postaci jedynego w swoim rodzaju koncertu :) Dla takiego fana jak ja to cos niesamowitego, szczegolnie wzrusza moment kiedy podczas Show Must Go On widac transparent z napisem Freddie Mercury The Show Must Go On.. Szkoda ze wydali na BD budapeszt a nie Wembley 86, ktore tylko ponowili jako wydanie na 25 rocznice. Wiem ze koncert w Budapeszcie byl w swoim rodzaju wyjatkowy bo grany za zelazna kurtyna. Moim zdaniem koncert na Wembley byl rewelacyjny ale co wiecej nie ten wydany oficjalnie tylko ten piatkowy ktory mozna zobaczyc na YT.

Od siebie polece wam jeszcze nabycie albumow po remasteringu. Mam i ostatnio porownalem sobie wersje zwykle i Remaster, roznica zasadnicza, nie tyle w glosnosci i dynamice co w szczegolowosci, kazdy instrument slychac osobno.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja slucham Queen'a od najmlodszych lat, dla mnie to obsolutny nr.1, naturalnie tez mam spora kolekcje CD, Wembley na dvd oczywiscie tez, pewne jest ze i Tribute na BR do mnie trafi.
W zasadzie kazda jego piosenka to osobny temat do dyskusji.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie, znow nie bede oryginalny, ale przy dzwiekach Queen poznalem swoją pierwsza dziewczyne (na kolonii :D ). Poszedlem do jej pokoju niby pozyczyc kasetę :D i wtedy sie zaczelo.... milosc do Queen ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no życie miał bardzo ciekawe i barwne. Nie chciał bym iść w jego ślady hehe. Jako artysta był niesamowity, ale jako człowiek miał nieźle porąbane pod kopułą hehe. Zresztą jak wszyscy wybitni artyści, mają coś z głowami :D i marnie kończą hehe:):p
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Slawa, pieniadze, setki koncertow i sie w glowie przewraca.. Mial poprostu pecha ze zostal zarazony, inne zespoly tez mialy imprezowy styl zycia, zaliczali wiecej panienek niz wypijali butelek wodki i zyja.

Armaniq masz cos do waginosceptyków? Freddie byl Bi bo kobitke tez mial. Takze wg. starego przyslowia aby zycie mialo smaczek raz dziewczynka raz chlopaczek :D
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Queen - The Freddie Mercury Tribute Concert (Blu-ray)

Hmmm co ma oznaczac to zdanie?
"Eagle Vision’s new SD Blu-ray range presents upscaled standard definition original material with uncompressed stereo and DTS-HD surround sound for the best possible quality."

Czyli co na blu ray bedzie SD przeskalowane a jedyna roznica miedzy DVD bedzie DTS HI RES? Malo tego ponizej czytamy : Screen Format: 4:3.. ?

To juz DVD bylo w 16/9
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Oby tylko to sie nie sprawdzilo... Przeciez caly sens ponownego wydania czegos na blu ray polega na tym ze obraz jest remasterowany od nowa z tasmy i otrzymujemy prawdziwe HD tak jak np. na Live in Budapeszt.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mając wydanie DVD każdy z nas otrzyma ten sam efekt w domu, w takim razie jaki jest sens tego wydawnictwa? Widać ktoś chce zaoszczędzić i łatwo zarobić...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Sens jest taki ze na obecnym DVD nie ma koncertu Metallicy, Gunsow jest nie pelna wersja poprostu. Dalej jesli takie wydawnictwa sie ponawia na BD to po gruntownym remasteringu audio/video a tym czasem obawiam sie ze do premiery nie bedziemy wiedziec jak w koncu bedzie.
 
Do góry