Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Kwestia ustawień danego telewizora , nie należy przecież dokonywać oceny nawet wstępnej na podstawie ustawień danego telewizora
przez obsługę sklepu . :| Takie jest moje zdanie w tej materii .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jaro0508

Member
Ustawienia ustawieniami zgoda :) ale technologii też nie oszukasz.. poorostu zd9 jest lepszy od xe93 co wynika z technologi.. i stref podświetlania.. testów.. opinii użytkowników i ceny. Przy czym trzeba zaznaczyć ze dla niejednego z nas xe93 bylby szczytem marzeń.. dla innego zd9. I znów jak zwykle decyduje zasobnosc portfela i bieżące wydatki. Ale dobrze ze jest wybór :) :) Ja gdyby zd9 byl w 55 całach dawno bym go miał u siebie :) i zapomnialbym o oledzie przez najbliższe lata az go dopracuja a rynek sprawdzi :)
 

accu

New member
Bez reklam
Ustawienia ustawieniami zgoda :) ale technologii też nie oszukasz.. poorostu zd9 jest lepszy od xe93 co wynika z technologi.. i stref podświetlania.. testów.. opinii użytkowników i ceny. Przy czym trzeba zaznaczyć ze dla niejednego z nas xe93 bylby szczytem marzeń.. dla innego zd9. I znów jak zwykle decyduje zasobnosc portfela i bieżące wydatki. Ale dobrze ze jest wybór :) :) Ja gdyby zd9 byl w 55 całach dawno bym go miał u siebie :) i zapomnialbym o oledzie przez najbliższe lata az go dopracuja a rynek sprawdzi :)

Witam uprzejmie,

Przecież ja wiem , że telewizor Ultra HD firmy Sony KD-65ZD9 jest na chwilę obecną jednym z
najlepszych telewizorów w technologii LCD , który wyświetla obraz o bardzo wysokiej jakości , bez dwóch zdań . :|
Ale włączone przez obsługę sklepów telewizory wyświetlają na ekranach obraz jakościowo nieraz , daleki od tego obrazu , jaki rzeczywiście może wyświetlić ekran danego telewizora . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Bardziej jaki powinien wyświetlić obraz zgodnie z intencją reżysera po kalibracji. W sklepach mamy kolory ostre nienaturalne ustawione na demo-sklep by tylko oczarować klienta ostrym jak brzytwa obrazem.
 

jaro0508

Member
Macie rację to chyba juz nawet laik zaczyna wiedzieć ze sklep to czysty marketing nic więcej.. aby tylko sprzedać.. w sumie to nie na sie co dziwić. Mnie tylko frapuje to ze świecą szukać w tych salonach sprzedawców którzy mają naprawdę wiedzę a nie stek wyuczonych powiedzonek.. nierzadko wziętych z sufitu.. :)
 

accu

New member
Bez reklam
Macie rację to chyba juz nawet laik zaczyna wiedzieć ze sklep to czysty marketing nic więcej.. aby tylko sprzedać.. w sumie to nie na sie co dziwić. Mnie tylko frapuje to ze świecą szukać w tych salonach sprzedawców którzy mają naprawdę wiedzę a nie stek wyuczonych powiedzonek.. nierzadko wziętych z sufitu.. :)

Witam uprzejmie,

Trafione-zatopione . ;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

marko103xx

New member
Witam uprzejmie,

Kwestia ustawień danego telewizora , nie należy przecież dokonywać oceny nawet wstępnej na podstawie ustawień danego telewizora
przez obsługę sklepu . :| Takie jest moje zdanie w tej materii .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Zgadzam się całkowicie, ale sprawdzałem oba modele na swoich materiałach i w trybach standardowych. Różnica w kolorach była widoczna, a prawdopodobnie wynika to z innego
rodzaju diod użytych do podświetlania, gdzieś o tym czytałem. Obydwa modele są z górnej półki i niestety drogie , ale płacąc 15k za XE93 warto dołożyć 2k do ZD9.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oni jak dają 5/5 to rozumiem w tym modelu.. bo jak ogólnie mają skalę pięcio stopniową to dla Z-tki zabrakło by skali w tym wypadku :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli do każdego tv podchodzą indywidualnie i mają skalę pięciostopniową na każdy model.. Choć osobiście nie dałbym temu modelowi 5/5... ale wiadomo że to indywidualne podejście i każdy ma prawo oceniać po swojemu.. Z-tka jak najbardziej 5/5 :)
 
Ostatnia edycja:

jaro0508

Member
Lolek bo to jest tak..jesli cos wyjdzie juz z fabryki udane to w zasadzie w kazdym tescie sie obroni ..a ludzie zweryfikuja i sa zadowleni ..jak to mowią nie ma sie do czego przyczepic oprocz drobnych niuansów ..:) A jesli jest produkt skopany juz na poczatku i wypuszcza sie takie serie to jest nie do obrony..i zaklinanie rzeczywistosci tu nie pomaga ..ani liczenie na cud..:)
 
Do góry