Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

barburian

New member
Bez reklam
OLEDY będą lepsze bez 2-zdań, na czele tabeli FlatpanelsDK jest OLED , i tak pewnikiem pozostanie:

2016 LG E6 86% 95 78 75
 

111kris

New member
No i kolejne potwierdzenie jakości tego tv. Oledy pewnie wygrają ale przepaści jakieś wielkiej raczej nie będzie a cenowo zapewne tak.
Faktycznie podzielam krytykę kolegi lolek126 za te szczeliny pomiędzy ekranem a ramką. Po kilku latach sporo się tam nazbiera i niefajnie to wygląda.
 

pepka

Member
Bez reklam
W moim przypadku 93 odpada ze względu na wagę. Z resztą do salonu to już tylko oled, coś z serii XE skończy w sypialni [emoji6]
 

111kris

New member
W moim przypadku 93 odpada ze względu na wagę. Z resztą do salonu to już tylko oled, coś z serii XE skończy w sypialni [emoji6]
Tylko Oled w salonie? Inni użytkownicy mogą poczuć się urażeni. I waga też nieadekwatna do salonu? A do sypialni już tak? Co ty będziesz ten tv nosił w sypialni 🙂. U mnie w salonie Oled na razie odpada - zbyt duże odbicia światła. Muszę mieć matrycę jak najbardziej matową.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

pepka

Member
Bez reklam
Nie nie. W sypialni tv może stać i tam niech sobie waży nawet i 50kg :). W salonie nie chce mi się już kombinować ze stelażem i wzmocnieniem ściany. Kanał wpuszczony w ścianę, wieszam i oglądam. Poza tym cena oleda porównywalna z xe93.
 

accu

New member
Bez reklam
No i kolejne potwierdzenie jakości tego tv. Oledy pewnie wygrają ale przepaści jakieś wielkiej raczej nie będzie a cenowo zapewne tak.
Faktycznie podzielam krytykę kolegi lolek126 za te szczeliny pomiędzy ekranem a ramką. Po kilku latach sporo się tam nazbiera i niefajnie to wygląda.

Witam uprzejmie,

Obojętnie jaki to będzie ekran telewizora , jeżeli od czasu do czasu go nie przetrzesz z kurzu ,
to będzie wyglądał nie fajnie . :|
I w dodatku nie potrzeba do tego kilku lat . :|
A lolek126 to o matrycy tego telewizora napisał , że się rusza po bokach , co jest bzdurą . :|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Witam uprzejmie,

Obojętnie jaki to będzie ekran telewizora , jeżeli od czasu do czasu go nie przetrzesz z kurzu ,
to będzie wyglądał nie fajnie . :|
I w dodatku nie potrzeba do tego kilku lat . :|
A lolek126 to o matrycy tego telewizora napisał , że się rusza po bokach , co jest bzdurą . :|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Wiadomo, że sprawy porządkowe są bezsprzeczne. Ale ja piszę o szczelinie, która jest wokół matrycy. Będzie tam sterta brudu wchłaniana podczas przecieramia ekranu. Chyba, że Sony zaopatrzy nas w specjalne patyczki albo końcówkę do odkurzacza. W innych tv takiej szczeliny nie widziałem, chyba że żle to widzę.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

O to bym się nie martwił . Zauważyli by ten mankament robiący testy . :|
A kilkanaście testów już przeczytałem , czy oglądnąłem .
A znają się przecież "na rzeczy" tj. między innymi w sprawach konstrukcyjnych .

Ale , najlepiej może będzie jak dokonasz oglądu osobiście .
Czytam fora zagraniczne , gdzie użytkownicy wypowiadają się na temat zakupionych
telewizorów firmy Sony serii XE9305 . Na razie nie znalazłem wypowiedzi , aby
było coś nie w porządku w tej materii .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zgadzam się z opinią , że system Android może być (lub jest) "bolączką" w tej serii telewizorów firmy Sony i nie tylko w tej . :|
Chodzi mnie o płynność działania bez dwóch zdań .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Witam uprzejmie,

O to bym się nie martwił . Zauważyli by ten mankament robiący testy . :|
A kilkanaście testów już przeczytałem , czy oglądnąłem .
A znają się przecież "na rzeczy" tj. między innymi w sprawach konstrukcyjnych .

Ale , najlepiej może będzie jak dokonasz oglądu osobiście .
Czytam fora zagraniczne , gdzie użytkownicy wypowiadają się na temat zakupionych
telewizorów firmy Sony serii XE9305 . Na razie nie znalazłem wypowiedzi , aby
było coś nie w porządku w tej materii .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Nie neguję zalet, i owszem obejrzę przed zakupem jak będę miał możliwość. Nie chcę się znęcać nad tą szczeliną ale jeśli jest, to z pewnością będzie gromadziła kurz. Moim zdaniem to nie potrzebne, i tyle. Co do testujących to nie sądzę aby goście z rtings albo flatpanels na testach latali ze ścierką i przecierali ekran, no chyba, że testowali kilka tygodni.

Co do nadmierniej zieleni, to faktycznie z tym problemem chyba nie mogą sobie poradzić. Ktoś tu już poruszał ten temat przy okazji Zd9, który też ma tą przypadłość.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Porządny test nie robi się "w dwa dni" . Moim zdaniem jego zrobienie może trwać dwa tygodnie , a może i dłużej , gdyż zapewne testujący wykonują(e) jeszcze inne czynności . :|


Ty widzisz problem , ja nie widzę żadnego . :-|

BTW , co innego jakby matryca była nieszczelna .
Wtedy rzeczywiście
pojawił by się problem bez dwóch zdań . Znam takie"kwiatki" ,
ramka szczelnie przylega do matrycy telewizora , a wewnątrz ekranu "muszki",
lub kurz .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

marko103xx

New member
Nie neguję zalet, i owszem obejrzę przed zakupem jak będę miał możliwość. Nie chcę się znęcać nad tą szczeliną ale jeśli jest, to z pewnością będzie gromadziła kurz. Moim zdaniem to nie potrzebne, i tyle. Co do testujących to nie sądzę aby goście z rtings albo flatpanels na testach latali ze ścierką i przecierali ekran, no chyba, że testowali kilka tygodni.

Co do nadmierniej zieleni, to faktycznie z tym problemem chyba nie mogą sobie poradzić. Ktoś tu już poruszał ten temat przy okazji Zd9, który też ma tą przypadłość.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Mogę tylko dodać, że przed zakupem porównywałem obok siebie ZD9 i XE93 i rzeczywiście
na 93 była zielona poświata na ZD9 tego nie było. Mało tego kolory na ZD9 były bardziej naturalne,
na 93 kolory były jak gdyby zbyt mocne , przekoloryzowane i nie naturalne, oczywiście jest to moja opinia chociaż nie tylko. W wielu salonach sony można jeszcze zobaczyć oba modele obok siebie i
porównać.
 
Do góry