Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED , A1 linia 2017 r.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że tak - tylko to jest jasne dla wszystkich - mi chodziło dlaczego boi się żeby ceny tv oled Sony czy Panasonica porównywalne do cen oledów od LG ?
 

accu

New member
Bez reklam
Po sąsiedzku bedzie test na dniach, mają już na stanie...

Witam uprzejmie,

Już się ukazał . (07.04.2017 r. - Sony OLED KD-55A1 - ocena końcowa - bardzo polecają .)
Nienajlepsza jednorodność podświetlenia , niższa jasność w HDR niż w telewizorach OLED innych firm .
Nie banalny wygląd . Konstrukcja telewizora wymusza lekkie odchylenie do tyłu .
Odwzorowanie ruchu mogłoby być lepsze . Input lag w trybie Full HD mógłby być niższy . Tak stwierdzają . Do plusów zaliczyli między innymi : perfekcyjną czerń i kontrast , świetne kąty
widzenia , system audio z dużą membraną niskotonową , niezłe tryby fabryczne i bogate możliwości kalibracyjne, matryca 120 Hz z doskonałym upłynniaczem (Motionflow) , najbogatsze pokrycie szerokiej palety barw (100 % DCI) , jasność ekranu 350 cd/m2 ( w SDR) , pełna obsługa HEVC 4K - pliki , telewizja naziemna i satelitarna , niewielki input lag w 4K , długa żywotność panelu OLED 3 generacji . Mnie zastanawia niska stosunkowo wartość zmierzonej szczytowej wartości jasności w HDR , która u nich wyniosła 600 cd/m2 . Stwierdzili , że nie jest jawnie powiedziane , której generacji jest to matryca , która jest w telewizorze OLED Sony ... Francuski tester Tanguy Andrillon zmierzył szczytową wartość jasności w HDR w teście telewizora OLED SONY KD-65A1 na poziomie 740 cd/m2 .



BTW , czekam jednak na test o którym wcześniej pisałem , czyli test tego telewizora Ultra HD OLED firmy Sony KD-65A1 na duńskim portalu flatpanels.dk . :|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Jeżeli pomiary się potwierdzą to jest delikatnie mówiąc średnio...Chciałbym się mylić ale odnoszę wrażenie,że LG sprzedało Sony nie najnowsze matryce i elektronika oraz extreme procesor X1 nic tu nie pomogą ?
Ceny na Amazon tego TV szybko spadają i to jest dobra wiadomość....
 

barburian

New member
Bez reklam
Oled

Jeżeli pomiary się potwierdzą to jest delikatnie mówiąc średnio...Chciałbym się mylić ale odnoszę wrażenie,że LG sprzedało Sony nie najnowsze matryce i elektronika oraz extreme procesor X1 nic tu nie pomogą ?
Ceny na Amazon tego TV szybko spadają i to jest dobra wiadomość....


Dokładnie, widać LG najnowsze panele trzyma dla siebie .
Jak bym miał kupować teraz OLED-a 55 cali to wybrał bym LG E6
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja jestem ciekaw jak takie tv będą się prezentować za dwa - trzy lata jak sobie pograją na normalnych kanałach, jak pograją na tvn 24, jak pograją na grach komputerowych - czy wszystko będzie z nimi ok.. czas pokaże..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim , skromnym zdaniem z oceną telewizora Ultra HD OLED firmy Sony KD - 65A1 bym się
nie spieszył . :|

Co "powala" , to cena początkowa , którą za niego trzeba zapłacić , 25 k . :|
Ale również jakość obrazu . Testerzy , a także użytkownicy , którzy zakupią ten telewizor zweryfikują moje zdanie .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

RHJG

New member
Bez reklam
Masz na myśli sponsorowanych testerów ? Użytkownicy pewnie się znajdą co ten TV kupią i mają do tego prawo,ich kasa.Tylko duża większość kupi oryginalnego LG w "rozsądniejszej cenie" i technicznie ciekawszego...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mam na myśli testerów , na których testach się nie zawiodłem , bo podkreślają zarówno plusy jak i
minusy danego telewizora . :|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry