Filmy w UHD

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W końcu to tylko ludzie :), aczkolwiek w sieci też czytałem średnie opinie o LOTR w 4k, ale nie oglądając obydwóch w ciemno strzelam, że Hobbit na pewno dużo lepiej wygląda, bo i na BR dużo lepiej to wyglądało..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Od jutra zabieram się za LOTR, również pamiętam, że po włączeniu LOTRa zaraz po Hobbicie miałem wrażenie odpalenia lepszej jakości dvd. Jakość obrazów tych dwóch filmów mocno się różniła. Dlatego mam nadzieję że to poprawili szczególnie pod względem rozdzielczości.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
LOTR 4k Dolby atmos
Jestem po seansie pierwszej części i powiem, że jest bardzo dobrze. Włączając ten film miałem lekkie obawy, że będzie mocno odstawał od hobbita pod względem jakości ale stwierdzam że jest bardzo dobrze. Na zbliżeniach już wychodzą szczegóły twarzy czy faktury których wcześniej nie było widać . W dalszej planach nadal jest pewne rozmycie ale tutaj raczej nic nie dało się zrobić. Zmniejszyło się ziarno i zapiaszczenie co mnie bardzo cieszy. Natomiast kolorystyka rozłożyła mnie na łopatki w końcu śnieg jest biały, a nie niebieskawy oraz złoto żółte...
Zrobiłem fotkę blu Ray i 4k dla porównania czym zachwycałem się przez tyle lat..:)
Oba obrazu skalibrowane


Kilka fotek:




Dźwięk dolby atmos
Tutaj dźwięk poszedł również mocno do przodu, jak była scena z Balrogiem to jego ryk czuć było od skarpetek aż po klatę...:). Suby dostały niesamowitego kopa, bas schodził niesamowicie nisko i uderzenia były mocno odczuwalne. Fajna scena była jak drużynę zaatakowali na górze te upiory cienia, sufit pięknie oddał głos jakby z nieba aż sobie powtórzyłem tą scenę... :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Też byłem w szoku, wyłączyłem i zmieniłem dwa razy płytę...oglądałem z sąsiadem i chciałem mu pokazać różnice bo nie wierzył, że aż taka jest w kolorystyce.
Zrobiłem teraz inne ujecie :




Najgorsza wersja chyba była pierwszą po dvd, tam był chyba właśnie zielonkawy nalot zrobiony, później był remasterowany obraz i wyszedł im taki niebieskawy. Dopiero teraz widzę że biały śnieg to biały...
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
No ok ale te zdjęcia nie pokazują realnie jak wygląda obraz z wydania bd rozszerzonego, realne zdjęcia masz wyżej przeze mnie linkowanie pochodzą bezpośrednio z płyt i nie ma mowy o manipulacji kolorem. Nie wiem co jest u ciebie nie tak ale ten film nie jest niebieski.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Teraz robiłem na szybko komorką, ta wersja co włączyłem to właśnie wersja rozszerzona. Ciekawe jak odpalę zwykła...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przemuś no jest miazga, różnica w porównaniu do poprzedniego wydania BD jest przeogromna, detale, kolory, ostrość.
Aż wierzyć się nie chce widząc te wszystkie głupoty wypisywane w sieci na temat wydania UHD.
"Fachofcy" niech piszą, co chcą, a my widzimy jak jest ;)
Nie żałuję ani jednego centa wydanego na Hobbita i LOTR w UHD!
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A na takich scenach,jak np. ta od 25:58 w Drużynie Pierścienia,zamykałeś oczy ? :grin:
Tak bardziej serio,to muszę to wszystko jeszcze oblukać (w dużo momentch jest nieźle).
Armanig zaprasza mnie na maraton :grin:
 

Bipo

Active member
Bez reklam
W końcu to tylko ludzie :), aczkolwiek w sieci też czytałem średnie opinie o LOTR w 4k, ale nie oglądając obydwóch w ciemno strzelam, że Hobbit na pewno dużo lepiej wygląda, bo i na BR dużo lepiej to wyglądało..

Lolek różnica nadal jest, ale nie aż taka jak była poprzednio pomiędzy lotr a Hobbit. Tutaj obraz w LOTR naprawdę podciągnęli pod względem rozdzielczości do góry i to na 3m szerokości ekranu widać jak na dłoni.
Poprzednio po przełączeniu ostatniej części Hobbit na pierwszą LOTR czułeś mocny spadek jakości. Teraz ogląda się to z uśmiechem na twarzy wyszukując kolejnych detali na twarzach, garderobie,otoczeniu czy rekwizytach, których wcześniej nie było widać.
Sami się już złapaliśmy na tym iż, rozkmnialśmy z sąsiadem co przedstawiają wygrawerowane na skórach od zbroi rysunki. Poprzednio nie było to, aż tak dobrze widoczne.
Dlatego z wielką nie cierpliwością czekam na dwie ostatnie części LOTR..:-D Może jutro lub pojutrze uda się zakończyć trylogię.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To dobrze, tylko się cieszyć, ja powiem więcej , jak dla mnie nawet jest duża różnica jak się włączy na BR pierwszą część Hobbita w stosunku do I cz. LOTR. Są opinie różne, widziałem również na jakiś amerykańskich stronach, że ludziom średnio pasiło wydanie 4k LOTR, ale to tak jak ze wszystkim jednemu coś mniej się podoba, a innemu mniej, ważne, że Ty jesteś zadowolony. To tak jak z płytami cd, winylowymi, najważniejsze jest, aby właściciel był zadowolony z zakupu, inni nie muszą.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Czy ktoś z was posiada film gra o tron wersja 4k z dobly atmos? Jeśli tak czy warto kupić ta wersje jak wypada hdr i obraz ? Jak sprawuje się dzwiek dobly atmos z gory dziekuje za odpowiedzi.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Le Mans'66 4k Dolby Atmos

Obraz i dźwięk super, oglądałem ten film już dwa razy i za każdym razem są emocję i uśmiech na twarzy.
Wyścigi wgniatając w fotel�� czujecie jakbyście siedzieli w tym samochodzie. Fabuła dla mnie pierwsza klasa.
Gorąco polecam



Mój pierwszy film w 2021..:) czas zakupów uważam za rozpoczęty..
 
Ostatnia edycja:

alicjamarkow

New member
Na szczęście coraz więcej filmów jest nagrywanych i wypuszczanych w 4K, szkoda, że do telewizji ten standard nie dociera. Wie ktoś może, czy na HBO GO albo na netflixie są dostępne jakieś filmy w 4k?
 
Do góry