Filmy Blu-ray w polskich wypożyczalniach

dread

New member
Bez reklam
Fajnie, ze cos sie zaczyna dziac, bo przy tych cenach wypozyczalnie to jedyna szansa na spopularyzowanie blu-ray w Polsce.

Nie tylko ceny, ale i dostepnosc filmow hd z polskimi napisami to jest tragedia.
Dlatego tez na razie z tego co widze oferta w bhv dosc uboga... filmy, z kilkoma wyjatkami, dosc wiekowe + zero nowosci.
Ponoc od pazdziernika polscy dystrybutorzy maja sie obudzic... zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

Redundantor

New member
Po pierwsze - chciałem potwierdzić, że blu w dużej ! ;) ilości pojawił się też na Muranowie w Wawie. Można powiedzieć, że ilość płyt wzrosła o 2100% :) - tj. z 1 do 21.

Jeszcze nie kupiłem odtwarzacza, ale jestem coraz bliżej - dzić koło mnie w centrum sony w promocji za 1100 jest, ale ciągle walczę z sobą w związku z dużą ilością pracy. Kupno zabawki oznacza, że obowiązki w kolejce priorytetów pewnie spadną trochę niżej, a BLU zajmie 99% mocy przerobowych - tego się boję, ALE...

trochę dziwię się Waszemu niepoprawnemu entuzjazmowi - przecież te tytuły w wypożyczalni to żenada, oczywiście nie winię za to nikogo - po prostu te tytuły są w polskiej dystrybucji. To trochę przypomina kupowanie książek i komiksów za komuny. Jak coś rzucili do księgarń to się najpierw brało, a potem sprawdzało czy do czegoś się nadaje. Podobnie z tymi filmami na BLU-Rayu.

ironia mode: ON
Mam nadzieję, że pod koniec września jak będę miał trochę więcej czasu na tego typu sprawy obudzę się pewnego dnia, kupię BLU-Ray za 600 pln, a z Sony dorzucą do niego free trylogię Matrixa :).
ironia mode: OFF
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
U mnie w okolicy Video World cena nowości 19.50 dalej 15.00 i na końcu chyba 12.00zł .Te za 12 to już bym dał ale 19.50 w życiu chyba że bede zarabiał 5 tyśiakow miesięcznie che:D
 

tomek67

New member
Filmy Blue Ray to super sprawa dla projektora.
Ostatnio zawiozłem swój odtwarzacz do siostry.
Ma TV LCD 42 cale.
Niby obraz był dużo ostrzejszy jak z DVD,
ale jednak taki telewizor jest zdecydowanie za mały obraz tej jakości.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Filmy Blue Ray to super sprawa dla projektora.
Ostatnio zawiozłem swój odtwarzacz do siostry.
Ma TV LCD 42 cale.
Niby obraz był dużo ostrzejszy jak z DVD,
ale jednak taki telewizor jest zdecydowanie za mały obraz tej jakości.
No super ale żeby jeszcze były nowości bo teraz wiecej jest starych filmow niz nowych choc nie za wiele ich razem jest myslę że warto poczekac ze 1 lub 2 lata na zakup sprzetu blu ray choc kusi mnie bo mam ampli onkyo z dekoderami audioHD i projektor hd redy epson i najwięcej oglądam divixów co jest sprzeczne z logiką :hmm:
Ps zainteresowanie jest male bo zaloże sie że gdyby przeprowadzili ankietę to 1/3 polakow nie wiedziała by co to jest blu ray:confused: ale nie wszyscy są tacy jak MY KINOMANIACY :krol:
 

serce

New member
Rzeczywiście wypożyczalnie mają stare filmy br,za które każą sobie płacić 15zł ... a nowy film kosztuje 50zł,oczywiście nie w pl...

Myślę że najlepszą ceną będzie za wypożyczenie nośnika br na 1dzień będzie 10zł oraz dobra promocja i wtedy ludzie masowo będą wypożyczali.Wystarczy promocja że najlepsza jakość itp. ludzie łapią,w dodatku cena 10zł to było by coś a 15zł to troszkę nie fer jak za 50zł mogę kupić ten film.
Widzę że tylko wypożyczane będą filmy z dubbingiem bo je ciężko kupić poza Polską :hihi:
Widzę że jeszcze potrzeba czasu aby Polska dojrzała do blu-ray.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Byłem świadkiem rozmowy pani z wypożyczalni z klientem w wieku koło trzydziestki. Na pytanie, czy chce firm blu-ray kilka razy upewniał się, co pani mówi, bo nie zrozumiał. I nie chodzi o to, że nie wiedział, co to jest, ale nie słyszał o samej nazwie.

Serce, masz sporo racji, ale zapominasz o najważniejszym. Zanim przeciętny klient da się skusić na lepszą jakość, to jest jeszcze sprawa sprzętu. Ot weźmie sobie płytkę BD i odtworzy na swoim odtwarzaczu DVD? Zakup odtwarzacza, to kwota 1000 zł i więcej. Jak sądzisz, czy mogąc wypożyczyć super-jakość za 10 z ludziska będą już tak podekscytowani, że po drodze wstąpią do sklepu z elektroniką i kupią do tego odtwarzacz?

Wszystko wymaga czasu. Ja do dziś nie mogę wyjść z podziwu, gdy na pytanie, czy ktoś sprawdzał swój telewizor na DVD odpowiada, że nie ma odtwarzacza DVD. :)

ArtS :)
 

tomek67

New member
Leeonsjo napisał:
No super ale żeby jeszcze były nowości bo teraz wiecej jest starych filmow niz nowych choc nie za wiele ich razem jest myslę że warto poczekac ze 1 lub 2 lata na zakup sprzetu blu ray choc kusi mnie bo mam ampli onkyo z dekoderami audioHD i projektor hd redy epson i najwięcej oglądam divixów co jest sprzeczne z logiką :hmm:
Wiesz jeśli język nie jest barierą to wybór jest naprawdę duży.
Na amazonie jest już naprawdę sporo filmów.
Wybór i ceny są w ogóle nieporównywalne z Polską (niestety)
Na razie mam raptem kilkanaście filmów kupionych tam,
ale teraz naprawdę już ciężko mi się ogląda filmy DVD.
Człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrej jakości;)
Wczoraj obejrzałem pierwszy raz Mumię z BR.
Wszystkie krajobrazy i zabytki to po prostu kosmos.
Ogląda się niemalże tak jakby się tam było.
Ten film wyszedł dopiero w zeszłym miesiącu na BR,
technicznie jest super.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Spokojnie, spokojnie - odtwarzacz BluRay można już kupić spokojnie w okolicach 700 zł a to robi sporą różnicę.

@serce
10 zł to kosztują nowości na DVD więc należy zapomnieć o takiej cenie za BluRay.
Porównaj sobie ceny płyt DVD w sklepach np. na wyspach a cenę właśnie wypożyczenia nowości - i co? Różnica jeszcze bardziej widoczna :)

Pozdrawiam,
 

Bucek

Banned
***mach*** napisał:
Napisałem dobre DVD. Jak ktos kupuje DVD za 150zł (widziałem nawet ponizej 100zł) to znaczy że nie interesuje go jakość. Zresztą moi rodzice czy teście jak im póściłem film w hd nie widzieli różnicy między DVD. Ludzi którzy się interesują BR jest garstka i na pewno ta garstka nie spowoduje spadku cen. Prędzej czy później BR wyprze DVD (już Sony w tym głowa) ale raczej póżniej. To musiała by być masówka czyli dodawanie płyt do gazet. Poza tym koszt BR nie jest wyższy tylko z powodu drogiego nośnika, ale koszt przygotowania materiału jest duzo wyższy niż na dvd. Najważniejsze jest prawo podaży i popytu, a popyt jest na razie mały.

to jest bzdura ...

rynek DVD napędziły tylko i wyłącznie tanie DVD pleyary i nic wiecej ...

dodawane do gazet płytk ito kwestia wtórna bo ich dodawanie zaczęło sięopłacać gdy gazeciarze zauważyli popyt na nie ... wcześniej nie miały one wpływu na wzrost sprzedaży gazet bo ludzie i tak nie miali na czym oglądać ...

to, zę rynek DVD sierozwinał zależało tylko i wyłącznie od chinczyków produkujacyc htanie DVD, kiedy ludzie masowo zaczęłi je kupować gazeciarze zwietrzyli pismo nosem i zaczęli dodawać "darmowe" DVd do gazet i to wtórnie zwiekszyło sprzedaż odtwarzaczy DVD ... ale wtórnie - pierwotnie czynikim decydującym o zakupie DVD była cena, tak ważna dla szarego plebsu (bez negatywnych skojarzeń proszę bo to po prostu określenie socjologiczne) ..

rynek lepszych DVD to nisza, moze 10% sprzedaży, taki sprzęt kupują esteci i perfekcjoniści, bo pięknie wygląda, pięknie gra i wyświetla ... i tak dziśjest z BR i dokąd nie bedzie taniej masówki nie bezie też masowej oferty BR w wypożyczalniach - szczególnie w krajach o nie wielkiej zamożności społeczeństwa, takich jak Polska.

teraz w USA BR sierozwija, ekspansja jest wyraźna ale dlatego ,zę cena sprzętu spadła poniżej 1000$ ... uważacie, zę tam istniałą sprzedarz w czasach gdy odtwarzacz BR kosztował 5000$? jakaś była z pewnością tyle, że kilkadziesiat razy niższa i kupowali tylko najzamożniejsi ...

w polsce masowa sprzedaż i inne rodzaje dystrybucji DVD też nie istaniała dokąd nie pojawiły się odtwarzacze a Chin ... ludzie mieli VHSy i im starczało, wypożyczali kasety, kupili tanie DVD i popyt na VHS zniknał bo za tąsamą cenę nikt nie bedzie brał gorszego jakościowo towaru ... i tak samo bedzie z BR
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Spokojnie, spokojnie - odtwarzacz BluRay można już kupić spokojnie w okolicach 700 zł a to robi sporą różnicę.
1000 zł. a 700 zł. Dla wielu to wydatek nadal kosmiczny. Skoro odtwarzacze DVD możąna kupić zanieco 100 zł, o czym mówi mój przedmówca, a i tak wiele osób go nadal nie posiada, to jednak na DB poczekamy dłużej.

Nie można zapominać o jeszcze innym drobiazgu. Mianowicie o telewizorze zdolnym tę jakość przekazać. Wiem, że zakup płaskiego telewizora stał się ostatnio bardzo modny, ale jeszcze sporo wody upłynie, zanim stanie się urządzeniem powszechnym.

I ostatnia sprawa. Skok jakościowy pomiędzy DB, a DVD nie jest tak spektakularny, jak między DVD, a VHS. Ja w każdym razie czekam na lepsze czasy, czyli na tańsze filmy. Kupić odtwarzacz, to dla mnie nie problem. Problem w tym, że kilka filmów stanowi cenę kolejnego. To nie jest normalne. Film, nawet najlepszy, obejrzę góra kilka razy. Jak już wspominałem, zapłaciłem frycowe w czasach początków DVD, teraz poczekam na odtwarzacze DB w rozsądnej cenie, czytające nagrywalne DB i posiadające pełne dekodery audio, gdyż mój amplituner nie jest z tych z HD.

ArtS :)
 

kloss_tc

New member
serce napisał:
Rzeczywiście wypożyczalnie mają stare filmy br,za które każą sobie płacić 15zł ... a nowy film kosztuje 50zł,oczywiście nie w pl...

to nie takie proste jak Ci się wydaje ...

Najprościej - film na DVD dla zwykłego kupującego, do domu kosztuje powiedzmy 50 zł. Taki sam film z prawami do wypożyczenia - kosztuje nawet 200 zł.

Wypożyczysz go 20 razy po 10 zł, wyjdziesz na "0" - zakładając, że nie ponosisz żadnych innych kosztów. A teraz - dolicz jeszcze koszty działania wypożyczalni - niezależnie - małej czy dużej.
 

Lord Rayden

New member
Mój Kolega prorokuje,że z BD (Blue Ray) tak super nie będzie. Rynek DVD jest spory a całość może pójść w kierunku Internetu. Płatne wypożyczanie filmu - zassanie go i możliwość obejrzenia w ciągu 3-7 dni. Potem stop. Albo zakup filmu, zassanie go i przechowywanie w swoim Media Center na HDD. Patrzcie co jest z muzyką. Ludzie już zadowalają się pojedyńczymi kawałkami zasysanymi na przysłowiowe IPody. Albo nawet dzwonkami ;). Po co dystrybucja CD ? Jak łącza się polepszą to i formaty bezstratne będą możliwe do zassania.
 

kloss_tc

New member
@sidnej
- policz dokładnie :) powinni mieć 19-20 :)

@Lord Rayden

w Polsce na razie nam to nie grozi :) VOD jest dostępne już od jakiegoś czasu (1.5-2 lata) i nie zagroziło zbytnio rynkowi DVD, więc tym bardziej, przynajmniej w najbliższej przyszłości nie wpłynie na rynek B-R.

Co do muzyki, to akurat jest zrozumiałe, często jest tak, że wychodzi jakaś płyta i fajne są np. 2-3 kawałki, więc wolę kupić 2-3 utwory za np. 10 zł, niż całą płytę za 50 zł :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
VoD

Redundantor masz racje / niestety/, VoD w teorii to fajna sprawa, ale... najpierw muszą się tam znaleźć w miarę nowe filmy w dobrej jakości.

W dobie DVD i wchodzącego BD, nieliczni skuszą się na filmy w VoD, które były prezentowane w TV / i to niektóre kilkakrotnie/ o jakości nie wspomnę.

Według mnie w Polsce dalej panuje przekonanie, ze klient "ciemna masa" weźmie wszystko co mu się poda i będzie zadowolony.

W mojej sieci w VoD "nowy film" kosztuje 8-9zl, w wypożyczalni płyt DVD, która jest za rogiem... 5-6zł..... Właściciel się stara są nowe filmy a zyski osiąga na obrocie. / o BD na razie nie myśli /
I to by było na tyle.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Lord Rayden napisał:
Jak łącza się polepszą to i formaty bezstratne będą możliwe do zassania.
W świecie wideo nie ma formatów bezstratnych. A łącza musiałyby rzeczywiście mocno przyspieszyć. Pewnie docelowo tak będzie, jednak HDD ma ograniczoną pojemność, więc dla kolekcjonerów nadal pozostanie stary, poczciwy nośnik.

ArtS :)
 
Do góry