Filmy Blu-ray 1080i vs 1080p

mat74

Well-known member
Bez reklam
supmario napisał:
A gdzie można kupić 1 tytuł by był 1080 i a inne wydanie 1080p?

ze wzgledu na to ,ze polscy dystrybutorzy potrafia niezle "polepszyc" wydanie , to kupno tego samego filmu w dwoch roznych wersjach 1080i/1080p i np.dts hd hr/ dts hd ma , nie jest zadnym problemem...:D
 

JackS.

New member
Bez reklam
wasylhh napisał:
Dla jednych 1080i jest lepsze a dla mnie np. 720p jest lepsze. I jestes w wielkim beldzie jesli myslisz, ze jak wlaczasz 1080i to od razu masz 1080p.

Ten wątek jest o filmach. A zauważ, że jeśli film został nagrany na taśmie celuloidowej, a potem zeskanowany do 720p, 1080i lub 1080p, to i tak materiał końcowy nie niesie w sobie informacji o tym, co działo się pomiędzy klatkami filmu. A na celuloidzie były tylko 24 klatki w każdej sekundzie. Więc czy taki film kupujesz w formacie 1080i, czy 1080p i tak rzeczywistej informacji masz tyle co w 1080i. A jak kupisz go w formacie 720p, to masz jej jeszcze 2 razy mniej.
 

Klisman1987

New member
radzio99 napisał:
Cokolwiek podasz na panel 1080, to zawsze będzie wyświetlane jako"p",
to pierwsza i najważniejsza rzecz ... 720p będzie upscalowane i tak .[/quo

To dlaczego jak włączyłem Rambo który na pudełku ma 1080p moj tv wyświetla 1080i? Jak juz sie wcześniej dowiedziałem ten film jest w 1080i a to co na pudełku to poprostu sciemy. Ale wracając do tematu to moim zdaniem nie masz racji ze zawsze bedzie "p"
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
wasylhh napisał:
Heh i kto tu powinien sie edukowac... Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie napisalem, ze filmy sa z 60fps, bo standardem jest teraz 24fps TYLKO ZE 720p/1080p OBSLUGUJA 60fps a 1080i tylko 30 fps.

ale bzdury klepiesz......:D
no to jeszcze powiedz- kiedy byl inny standard niz 24 klatki na sekunde....?!
 

wasylhh

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
ale bzdury klepiesz......:D
no to jeszcze powiedz- kiedy byl inny standard niz 24 klatki na sekunde....?!

"1080p dla celów marketingowych nazywa się też "Full High-Definition". Wariant trybu oznaczony 1080p24 jest obecnie standardem w cyfrowej kinematografii" <---wikipedia.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wasylhh napisał:
"1080p dla celów marketingowych nazywa się też "Full High-Definition". Wariant trybu oznaczony 1080p24 jest obecnie standardem w cyfrowej kinematografii" <---wikipedia.

:D- a jaki byl standard w kinematografi zanim wprowadzono full hd ?!:D
 

wasylhh

New member
Bez reklam
"Co jest lepsze: 720p czy 1080i? Jest to tematem dyskusji już od dłuższego czasu. Gdyby brać pod uwagę jedynie techniczne aspekty, odpowiedź byłaby prosta: 720p jest lepsze niż 1080i. Powód?
Mimo, że 1080i ma 1080 pionowych linii (w przeciwieństwie do 720 linii w przypadku 720p) i 1920 pikseli na linię (w porównaniu do 1280 pikseli w 720p), fakt, że 1080i jest z przeplotem sprawia, że całkowita rozdzielczość jest w praktyce niższa niż w przypadku 720p."

"Mimo, że istnieje format 720p30, stacje telewizyjne nadają 720p HDTV w jego najwyższej wersji (720p60), dostarczając obrazy o rozdzielczości 1280x720 przy 60 klatkach na sekundę."

"Producenci telewizorów już wyprodukowali odbiorniki, które są w stanie wyświetlać progresywny sygnał 1080 o 60 klatkach na sekundę. Są to odbiorniki HDTV reklamowane jako 1080p. "

Mam dalej szukac? Bo chyba podales mi zrodlo ktore potwierdza moje slowa...

Mat// Przed FullHD bylo HD. A co bylo pierwsze? kura czy jajko?
 
Ostatnia edycja:

radzio99

New member
Czytając do końca ten artykuł jedej rzeczy nie rozumiem tv 1080p nie obsługuje prawdziwego 1080p ??:confused: O co tu chodzi bo nie zostało wyjaśnione ?


720p- lepsza płynność, w praktyce większa rozdzielczość.
1080i-więcej pikseli na sekundę,w praktyce niższa rozdzielczość od 720p.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
chodzi o przekaz TV a artykul pochodzi z 2006 roku...

wasylhh- jesli juz cos cytujesz ,to najpierw przeczytaj calosc,potem postaraj sie zrozumiec, jeszcze raz przeczytaj aby sie upewnic ,ze zrozumiales no i przede wszystkim- przeczytaj calosc !;)

Z kolei na odbiorniku HDTV 1080p klatki sygnału z przeplotem takiego jak 1080i30, będą wyświetlane równocześnie z szybkością HDTV. W konsekwencji nie da się stwierdzić, że 720p jest lepszy niż 1080i ponieważ odbiornik usunął przeplot i stworzył bufor ramki dzięki czemu przychodzący sygnał wejściowy wyświetlany jest jako progresywny.

Jak widzicie, odbiornik może zmienić debatę co jest lepsze, czy 720p czy 1080i. Co więcej, jeśli użytkownik korzysta z jednego z nowoczesnych telewizorów 1080p HDTV, 1080i okazuje się być lepszym formatem od 720p.


pora zakonczyc temat...
 

dread

New member
Bez reklam
primo - żaden obecnie istniejący odtwarzacz blu-ray nie odtworzy 1080/60p z prostej przyczyny, że specyfikacja blu-ray na dzień dzisiejszy nie przewiduje takiego formatu obrazu.

secundo - Canal+ Sport HD i Eurosport HD nie nadają w 720p tylko 1080i.
 

radzio99

New member
"Z kolei na odbiorniku HDTV 1080p klatki sygnału z przeplotem takiego jak 1080i30, będą wyświetlane równocześnie z szybkością HDTV. W konsekwencji nie da się stwierdzić, że 720p jest lepszy niż 1080i ponieważ odbiornik usunął przeplot i stworzył bufor ramki dzięki czemu przychodzący sygnał wejściowy wyświetlany jest jako progresywny. "

"Jak widzicie, odbiornik może zmienić debatę co jest lepsze, czy 720p czy 1080i. Co więcej, jeśli użytkownik korzysta z jednego z nowoczesnych telewizorów 1080p HDTV, 1080i okazuje się być lepszym formatem od 720p."

sorry Mat74 ale nie zauważyłem twojego posta. Ten cytat raczej kończy spekulacje na ten temat.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
dread napisał:
primo - żaden obecnie istniejący odtwarzacz blu-ray nie odtworzy 1080/60p z prostej przyczyny, że specyfikacja blu-ray na dzień dzisiejszy nie przewiduje takiego formatu obrazu.

PlayStation 3, dziekuje za uwage. Mam podawac tytuly gier?

MAT// Moze i masz racje, ALE ja np. wolalem ogladac w 720p. Niewazne czy filmy czy najwazniejsze SPORT. Dla mnie po prostu 720p bylo lepsze.
 

radzio99

New member
wasylhh napisał:
PlayStation 3, dziekuje za uwage. Mam podawac tytuly gier?

MAT// Moze i masz racje, ALE ja np. wolalem ogladac w 720p. Niewazne czy filmy czy najwazniejsze SPORT. Dla mnie po prostu 720p bylo lepsze.

Na moim hd ready też mam 720p a nie 1080i
 
Do góry