Filmy Blu-ray 1080i vs 1080p

Adam0

New member
Mam TV full HD i zauwazyłem ze są filmy Blu Ray o rozdzielczości 1080p i 1080i. Czy do TV FullHD powinno sie kupować te z 1080p ?
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupuj te, które chcesz oglądać. Teoretycznie 1080p powinny być "lepsze" ale nie jestem przekonany czy łatwo zauważyć różnicę międzu 1080i a 1080p. W danym tytule nie będziesz miał wyboru między 1080i a 1080p :)
 

BoDeX

New member
Tak czytam i się zastanawiam, czy w ogóle wiecie dlaczego tak jest
i skąd się bierze ta "różnica" i skąd przekonanie, że 1080i jest gorsze
od 1080p ?
 

radzio99

New member
Adam0 napisał:
Mam TV full HD i zauwazyłem ze są filmy Blu Ray o rozdzielczości 1080p i 1080i. Czy do TV FullHD powinno sie kupować te z 1080p ?

Jak masz film do wyboru 1080p a 1080i to bierz zawsze 1080p. Jest bez przeplotu.
 

BoDeX

New member
radzio99 napisał:
Jak masz film do wyboru 1080p a 1080i to bierz zawsze 1080p. Jest bez przeplotu.


Uzasadnij proszę !

Ustawiasz na wyjściu 1080p i także masz bez przeplotu, a jeśli masz TV
z extra deinterlacerem, to jemu powierzasz usuwanie przeplotu.
 

radzio99

New member
BoDeX napisał:
Uzasadnij proszę !

Ustawiasz na wyjściu 1080p i także masz bez przeplotu, a jeśli masz TV
z extra deinterlacerem, to jemu powierzasz usuwanie przeplotu.


NIe uzasadnię ci ponieważ się na tym tak bardzo nie znam, ale z tego co wiem 1080p jest bez przeplotu, a 1080i jest z przeplotem.
 

Adam0

New member
Moj TV to Sharp LC-D653E , ma full HD. Sciagnalem sobie ze strony Microsoftu kotkie filmiki w HD zarowno 1080p jak i 720p, az takiej znaczacej roznicy w obrazie nie widziałem. Filmy Blu-ray sa w do kupienia na stronach w 1080p i 1080i. Cena jest taka sama. Moj tv na full hd i nie wiem czy zwracac uwage przy zakupie na rozdzielczosc tych filmów.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Bierz te z 1080p, bo jest roznica i to wielka. Latwo to zauwazyc kiedy np. masz TV ktory wyswietla 1080p. Wez zdjecie wysokiej jakosci w rozdzialce 1920x1080 (takich fotek jest pelno w necie) zobacz je w 1080p i pozniej sprawdz to samo zdjecie w 720p i 1080i- efekt gwarantowany. Jesli juz bedziesz chcial kupic film i bedzie on mial max 1080i to lepiej obejrzyj go w 720p ;) Takie jest moje zdanie.
 

BoDeX

New member
wasylhh napisał:
Jesli juz bedziesz chcial kupic film i bedzie on mial max 1080i to lepiej obejrzyj go w 720p ;) Takie jest moje zdanie.

A Ty się dobrze czujesz ??? :)


Cokolwiek podasz na panel 1080, to zawsze będzie wyświetlane jako"p",
to pierwsza i najważniejsza rzecz ... 720p będzie upscalowane i tak .
 

Adam0

New member
Bede kupował filmy z 1080p i nie bedzie problemu:) .

Mam nastepne pytanie: czy jest roznica w jakosci obrazu miedzy HD DVD a Blue-ray ??
 

radzio99

New member
Cokolwiek podasz na panel 1080, to zawsze będzie wyświetlane jako"p",
to pierwsza i najważniejsza rzecz ... 720p będzie upscalowane i tak .[/quote]


czyli na moim tv lcd 1080i nie "p" jak puszczę film 1080p będzie "p" chociaż go nie obsługuje ?:roll:
 

wasylhh

New member
Bez reklam
BoDeX napisał:
A Ty się dobrze czujesz ??? :)


Cokolwiek podasz na panel 1080, to zawsze będzie wyświetlane jako"p",
to pierwsza i najważniejsza rzecz ... 720p będzie upscalowane i tak .

Sam sie moze zle czujesz. Dla jednych 1080i jest lepsze a dla mnie np. 720p jest lepsze. I jestes w wielkim beldzie jesli myslisz, ze jak wlaczasz 1080i to od razu masz 1080p. Poczytaj troche czym roznia sie wspomniane rozdzielczosci i wtedy sie wypowiadaj...Dla twojego doinformowania 720p to 60fps a 1080i to tylko 30 fps, reszte roznic znajdziesz w necie. Ja do dynamicznych scen np. sport, filmy akcji polecam 720p. W 1080i mozesz se kolorowanki ogladac.

Radzio99: Ja tez to mialem. Mialem philipsa HD ready i puszczal mi filmy w 1080p. Niestety nie wyswietla no wtedy takiej rozdzielczosci. A tak mozna wywnioskowac z wypowiedzi pana fachowca kilka postow wyzej, ze nie trzeba miec TV FullHD-wystarczy HD ready bo jak sie ma film w 1080i to i tak TV go wyswietli w 1080p.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
BoDeX ma racej...;)
mylicie panowie format wchodzacego sygnalu z wyswietlaniem obrazu
sygnal moze byc 1080i ,ale wyswietlany jest progresywnie , a rozdzieczosc wyswietlanego obrazu uzalezniona jest od mozliwosci ekranu
 

BoDeX

New member
wasylhh napisał:
Dla twojego doinformowania 720p to 60fps a 1080i to tylko 30 fps, reszte roznic znajdziesz w necie.


Osiołkiem się urodziłeś i tak chyba Ci zostanie. :mrgreen:

Pokaż mi film BR/DVD nagrany 60fps !!!!!!!
Gdzieś dzwonią, ale Ty głuchy i nie wiesz co i jak !

Nie pisz takich bzdur, bo wprowadzasz ludzi w błąd .

Do czytelni - edukuj się ...
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Filmy Blu-ray sa w do kupienia na stronach w 1080p i 1080i. Cena jest taka sama. Moj tv na full hd i nie wiem czy zwracac uwage przy zakupie na rozdzielczosc tych filmów.[/quote] cytat

A gdzie można kupić 1 tytuł by był 1080 i a inne wydanie 1080p?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Adam0 napisał:
Bede kupował filmy z 1080p i nie bedzie problemu:) .

Mam nastepne pytanie: czy jest roznica w jakosci obrazu miedzy HD DVD a Blue-ray ??

HD DVD i Blue-Ray to określenia określające rodzaj nośnika. Ten sam materiał nagrany na dowolnym z tych nośników będzie miał taką samą jakość na telewizorze.
 
Do góry