Filmiki porównawcze kamer HD

Decydujący czynnik przy wyborze kamery


  • Total voters
    0

fantattoo

Member
W moim przypadku na zakup kamery miał wpływ głównie nośnik nagrania. Zbyt często przytrafiało mi się przypadkowe sformatowanie czy wykasowanie karty ze zdjęciami w aparacie, żeby ryzykować utratę filmu. Nie wspomnę już o tym, że trafiają się karty wadliwe, które potrafią paść podczas pracy. Dlatego wybrałem taśmy i jestem zadowolony, jak na razie. Na pewno jednak karta daje większe możliwości zabawy. Można nagrać coś krótkiego, wcisnąć na dysk, sformatować kartę i bawić się dalej. Z kasetkami to już gorzej, niby też można je kasować, ale jakoś nie jestem zwolennikiem wielokrotnego nagrywania na taśmach. Przy moim nagrywaniu rodzinnych wypadów, archiwizacja nie grozi zawaleniem szaf kasetami :).
 

pxl666

Member
Bez reklam
WiruSSS napisał:
myślę że wogóle warto śledzić co dzieje się tutaj http://mirillis.com/index.html ...patrząc na wersję beta ich odtwarzacza który działa, przynajmniej u mnie, bardzo stabilnie i nie zamula zbytnio procesora, być może wktótce będzie nowa komfortowa alternatywa dla plików AVCHD. czytając przykłądowe molziwości:

-Merging, cutting and other basic video editing functions.
-Adding transitions and text effects to existing video clips without stream re-encoding.
-Full AVCHD Compliant!
-Uses Moth engine for real-time preview.
-Simple and stylish user interface.
-Optimised for multi-core processors.

..no to chyba jet na co czekać ..zwłaszcza ze niebawem powinna ukazać się wersja demo ;d;d;d
ano dzieje sie :
This WWW site has been suspended because the contents published/made available herein included Intellectual Property belonging third parties. The access to and/or use of such Intellectual Property rights are reserved by such third parties. Any access to and/or use of the contents published/made available on this WWW site or by its authors infringes on such third parties' Intellectual Right. Anyone, including natural persons and legal entities, who downloaded or otherwise obtained the contents published/made available on this WWW site or by its authors: 1- is informed that their access to and use of such contents constitutes a infringement of the third parties' Intellectual Property rights and a violation of the applicable Intellectual Property laws, and therefore may be subject to legal actions by the owners of the Intellectual Property 2- is required to immediately destroy, including deleting from their hard disk drives and any other form of storing devices, all the contents it downloaded or otherwise obtained from this WWW site and its authors.
 

darek53

New member
A ja własnie niedawno odebrałem Canona HG10 którego kupiłem dla znajomych i pierwsze co mnie uderzyło to lepsza jakość nagrań w ciemnych miejscach od mojej HV10, HG10 poprostu mniej szumi.
Napewno minusem jest to że do płynnego odtworzenia surowego materiału z HG10 na komputerze trzeba niestety dużo silniejszego kompa.
 

WiruSSS

New member
Przypadkiem dostałem dziś DVD z wesela na którym ostanti ogościłem z moją zoną. Powiem szczerze ...nie wiem dokladnie jaki model kamery miał kamerzysta ale wygladała baardzo profesjonalnie jak dla mnie ...był to jakiś model sony oczywiście HDV ...niestety nie zauwazylem modelu.

Nie wiem czy koles wszystko nagrywal na auto czy co ale całe wesele wygląda jakby je nagrywal komórką ..po prostu zenada. Po co ludzie kupują takie kamery jak nie potrafią wykorzystać ich mozliwośći. nie wiem jak on to zrobił ale szumy bylo widac nawet na zewnątrz, gdize było pełno światła. To sobie wyobraxcie jak to musiało wygądać na sali.
 

bemx2k

New member
fantattoo
Sorry za offtopa

No chyba jestes max pechowcem ,albo masz grube paluchy
ze Ci sie kilka razy przez omylke udalo sformatowac karte pamieci :)
Ja od jakichs 4-5 lat robie fotki ( grubo ponad 10tys ) z cyfraka i ani razu nie bylem nawet blisko omylkowego zformatowania karty , tak na moj rozum to walisz scieme zeby usprawiedliwic zakup kamery mDV , swoja droga jesli kupiles Canona HV20/30
to moge zrozumiec twoj wybor .

Panowie jesli macie jakies linki do sampli Video z kamer
Samsung VP-HMX20C
Panasonic HS9
Canon HG20


To serdecznie was prosze o zapodanie
 

Annihitek

New member
bemx2k napisał:

[...]

Panowie jesli macie jakies linki do sampli Video z kamer
Samsung VP-HMX20C
Panasonic HS9
Canon HG20


To serdecznie was prosze o zapodanie
Probowales szukac na vimeo.com? Slowo kluczowe: hg20 / hg21 / etc

Bo np. przy hv30 jest duzo wynikow i grup tematycznych.
 

pxl666

Member
Bez reklam
WiruSSS napisał:
Przypadkiem dostałem dziś DVD z wesela na którym ostanti ogościłem z moją zoną. Powiem szczerze ...nie wiem dokladnie jaki model kamery miał kamerzysta ale wygladała baardzo profesjonalnie jak dla mnie ...był to jakiś model sony oczywiście HDV ...niestety nie zauwazylem modelu.

Nie wiem czy koles wszystko nagrywal na auto czy co ale całe wesele wygląda jakby je nagrywal komórką ..po prostu zenada. Po co ludzie kupują takie kamery jak nie potrafią wykorzystać ich mozliwośći. nie wiem jak on to zrobił ale szumy bylo widac nawet na zewnątrz, gdize było pełno światła. To sobie wyobraxcie jak to musiało wygądać na sali.

no jest nawet taki model soniaka ktory wyglada jak pedek czy cos takiego a bebechy ma z czegos nizszego niz hc3...kamera wyglada na sprzet za 15k a kosztuje chyba okolo 2.5...ludzie sie smiali ze debile kupuja zeby "wygladac"

z drugiej strony kolega ryek kupil xl (czy xh) canona i mowi ze kamera szumi jak hv20 tylko mozna wylaczac gain i NR co powoduje ze obraz w marnych warunkach pozostaje ostry... no ale sorry...za tyle kasy to cienki deal...wole canona 5d mk2
 

WiruSSS

New member
jeszcze raz napiszę chociaz już wcześniej pisale m...filmiki zostaly usunięte z powodu braku zainteresowania (nie widzialem w statsach rapida żeby ktokolwiek to ściagał, no tylko na początku kilkanascie osób sciągnęlo ...potem dlugo długo nic)

w samym wątku jest podanych sporo linkow gdzie można znaleźć te te same i więecj sampli.

..się naszukalem :p

wszystkie sample które byly zamieszone przeze mnie na rapidzie mzna znaleść tutaj: http://www.fxsupport.de/hd_praxis_kameras_001.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry