Filmiki porównawcze kamer HD

Decydujący czynnik przy wyborze kamery


  • Total voters
    0

WiruSSS

New member
Witam

Podczas szukania odpowiedniego dla mnie modelu pobrałem na dysk mnóstwo wysokiej jakości sampli (ponad 11GB) szczerze powiedziawszy to one zadecydowały że wybrałem model hv30 ...chciaż pośród tych sampli nie ma tego modelu, jest model hv20 i z tego co się zorientowałem pod względem jakości obrazu są praktycznie jednakowe (i oby tak było chociaz to co widziałem do tej pory raczej to potwierdza).

Właśnie uploaduje cały zbiór tych sapli na rapidshare.com w dwojaki spósób.
1. 115 plików rar ze spakowanymi wszystkimi samplami jakie udało mi sie pobrać.
2. Pliki posegregowane wg modeli kamer.

Pragnę zauważyć, że bodajże sample 7 modeli to sample porównawcze z kilu ujęć ...kręcone w dokładnie tym samym czasie jednocześnie, więc moim zdaniem sample bardzo miarodajne.

Jeśli miałbym powiedzieć co tak naprawdę zdecydowało dalczego akurat hv20/30 a nie reszta. Co do jakości obrazu samych kamer to napradę nie ma sięczego czepiac chyba żadnej (jesli chodzi o sensor) ...ja zwróciłem szczególną uwagę na jakość obiektywu ..i ten w hv20 zdecydowanie wg mnie zdeklasował pozostałe kamery. Słaba jakość obiektywów objawiła się coraz bardzij rozmytym obrazem przy krawędziach kadru. hv20 moim zdaniem jest tej przypadłości prawie całkowicie pozbawiony.

Mam nadzieję że pliki się przydadzą i pomogą coponiektórym w podjęciu decyzji ...tak jak to było w moim przypadku :D

Więc tak te 115 plików rar z wszystkimi samplami będą stopniowo pojawiać się tutaj
http://rapidshare.com/users/2S2ES1

Natomiast pliki posegregowane wg modeli kamer będą pojawiać sie tutaj
http://rapidshare.com/users/WZAV9D

tutaj mozna znaleźć wszystki potrzebne playery oraz kodeki dzięki którym oglądam sample czyli, Pakiet kodeków ffdshow z 21 kwietnia, mplayerc do ogladania plików mpeg itp oraz avchd player firmy mirilis do plików m2ts i innych w formacie AVCHD
http://rapidshare.com/files/110985110/PlayersAndCodecs.rar

myślę że wogóle warto śledzić co dzieje się tutaj http://mirillis.com/index.html ...patrząc na wersję beta ich odtwarzacza który działa, przynajmniej u mnie, bardzo stabilnie i nie zamula zbytnio procesora, być może wktótce będzie nowa komfortowa alternatywa dla plików AVCHD. czytając przykłądowe molziwości:

-Merging, cutting and other basic video editing functions.
-Adding transitions and text effects to existing video clips without stream re-encoding.
-Full AVCHD Compliant!
-Uses Moth engine for real-time preview.
-Simple and stylish user interface.
-Optimised for multi-core processors.

..no to chyba jet na co czekać ..zwłaszcza ze niebawem powinna ukazać się wersja demo ;d;d;d
 
Ostatnia edycja:

WiruSSS

New member
hf10 generuje obraz porównywalny z hv20/30 ..jest naprawdę wysokiej jakości ..jednak wybrałem model hv30, chociaż samą kamerę będe mieć dopiero na początku czerwca gdyż mój kontakt ze stanów dopiero wtedyprzyjeżdża do polski, wiec do tej pory może się jeszcze zastanowię nad hf10
 

WiruSSS

New member
no to praktycznei to samo tylko bez wbudowanej pamięci chyba :) ...chciałem jeszcze dodać że filmiki z sr7 rozmywają w minimalnym stopniu ..najgorzej pod tym względem wypadają kamerki JVC
 

Huzar

New member
WiruSSS napisał:
no to praktycznei to samo tylko bez wbudowanej pamięci chyba :) ...chciałem jeszcze dodać że filmiki z sr7 rozmywają w minimalnym stopniu ..najgorzej pod tym względem wypadają kamerki JVC

Kamery HF100 i HV30 BARDZO się różnią i nie nagrywają z taką samą jakością!

Pozdrawiam
Huzar
 

slimak

New member
Bez reklam
Z tekstu powyżej jasno wynika ze Wiruss pisał o hf10 i hf100, o czym dobitnie świadczy fragment: „praktycznie to samo tylko bez wbudowanej pamięci
Ale mniejsza o to, czy Mógłbyś rozwinąć drugą część swojej myśli i ją uzasadnić.
 

WiruSSS

New member
niestety nie dysponuję akurat identycznymi samplami ze szytkich tych kamer chociaz różnicę między hv20 i hd7 gdzie sample sa te same widac gołym okiem (choćby w prawa strona, gałęzie i liście), przy pozostałych modelach moim zdaniem rozmycie jest juz bardzo niewielkie, chociaż sam obraz do najostrzejszych nie nalezy i moim subiektywnym zdaniem hv20 wypada tutaj najlepiej.

HC7
hc7.jpg

SR7
sr7.jpg

HD7
hd7.jpg

HV20
hv20.jpg
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
Huzar napisał:
Kamery HF100 i HV30 BARDZO się różnią i nie nagrywają z taką samą jakością!

Pozdrawiam
Huzar

wiadomo, że HF100 i HV30 różnią się jako kamery (inny kolor, inna obudowa, inny nośnik, inna rozdzielczość itp.) i nie nagrywają z taką samą jakością.
 

aj.

New member
bankrootghost napisał:
wiadomo, że HF100 i HV30 różnią się jako kamery (inny kolor, inna obudowa, inny nośnik, inna rozdzielczość itp.) i nie nagrywają z taką samą jakością.


[FONT=Times New Roman CE, serif]Model HF10 różni się od HF100 wyłącznie możliwością robienia zdjęć na sd podczas filmowania. Wszystkie nowe kamery: Canon, Sony, Panasonic, mają nowe enkodery AVCHD VBR i nagrywają z wysoką jakością, porównywalną z amatorskimi kamerami na taśmy. Pomijając subiektywne parametry nagrań, z pomiarów wynika, że kamery hf 10 i 100 mają najwyższe rozdzielczości (z wyjątkiem HV10) po zdekodowaniu obrazu:[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]H[/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif]F[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]10[/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif] 30p - 650 x 650 [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]1920x1080[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]HV[/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif]3[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]0[/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif] 24p -[/FONT][FONT=Times New Roman, serif] 600 [/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif]x[/FONT][FONT=Times New Roman, serif] 625[/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif] [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]1440x1080,[/FONT]
[FONT=Times New Roman CE, serif]co świadczy o dobrej optyce oraz o tym, że enkoder AVCHD w HF10 i 100 już nie ustępuje enkoderowi MPEG w [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]HV[/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif]3[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]0[/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif].[/FONT]
[FONT=Times New Roman CE, serif]Biorąc pod uwagę to, że AVCHD posiada bardziej złożony i precyzyjniejszy algorytm kodowania od MPEG oraz fakt, że 17Mb/s AVCHD w przybliżeniu odpowiada 34Mb/s MPG, tj więcej niż zapisuje HV30, można sie było spodziewać takich wyników.[/FONT]
 

bankrootghost

New member
aj. napisał:
[FONT=Times New Roman CE, serif]Model HF10 różni się od HF100 wyłącznie możliwością robienia zdjęć na sd podczas filmowania. [/FONT]

ja się odnosiłem do HF100 versus HV30

co do Twojego posta:

dodam, że róznią się jeszcze takim malutkim drobiazgiem jak 16 GB wbudowanej pamięci (kolor też wydaje mi się, że jest chyba inny :???: )
 

aj.

New member
już się pogubiłem w tym czy pierwszy Wirus napisał o HF10 i 100 a ty tylko odpowiedziałeś nie na temat czy odwrotnie. Każdy wie, że HF10 ma 16 GB flasha i jest czarna a HF100 nie, ale mało kto wie, że HF100 nie robi zdjęć podczas filmowania, dlatego o tym napisałem.
Jestem jednak bardziej ciekaw dlaczego uważasz, że HV30 i HF 100 nie nagrywają w tej samej jakości. Czy miałeś na myśli, że HV30 nagrywa z lepsza jakością?
 

gajorro

New member
Patrzac na wielkosc sensorów w hv30 i hf100 wydaje sie, ze hv30 w slabym oswietleniu na pewno wygra z hf100. W jakims tescie czytalem ze hv30 zawsze wygrywa z hf100, ale moze to byc kwestia subiektywnej oceny.
Nie rozumiem czemu w hf100 canon zmniejszyl sensor...
 

aj.

New member
[FONT=Arial CE, sans-serif]Faktycznie, też się zastanawiałem dlaczego zmniejszyli sensor. Czy powodem była miniaturyzacja kamery?, raczej jednak nowa technologia CMOS o mniejszych szumach. Wiadomo, że producenci co chwilę wypuszczają nowe wzmacniacze i przetworniki o coraz mniejszych szumach, podobnie jest z przetwornikami wizji. Postęp następuje również w algorytmach redukcji szumów. Przykładem jest Sony SR 12, która ma mniejszy sensor niż HV30 i dodatkowo o dużej rozdzielczości, więc teoretycznie powinna dużo gorzej radzić sobie w słabym oświetleniu. Tak więc HF10 mimo mniejszego sensora nie musi dużo ustępować HV30, trzeba zajrzeć do testów.[/FONT]
[FONT=Arial CE, sans-serif]Forum czytają również ludzie, którzy chcą dopiero kupić pierwszą kamerę i uogólnienie ocen w jednym zdaniu może ich wprowadzić w błąd.[/FONT]
 

bankrootghost

New member
aj. napisał:
Jestem jednak bardziej ciekaw dlaczego uważasz, że HV30 i HF 100 nie nagrywają w tej samej jakości. Czy miałeś na myśli, że HV30 nagrywa z lepsza jakością?

przecież to napisał Huzar a nie ja !
w moim powtórzeniu to stwierdzenie miało mieć charakter cytatu.
Cięzko mówić o "lepszej jakości", gdyż jakość jako taka jest po prostu niemierzalna.

Nie mam żadnej z tych kamer, więc nie za bardzo mogę się wypowiadać.
 

hafnarfjordur

New member
Siema, znalazlem super stronke z wymiatającymi filmikami HDTV tu np dotyczace Panasonic HDC sd9 (sd3,sd5) http://www.vuze.com/search?q=panasonic hdc sd9 ale mozecie sobie wybrac jakie tylko chcecie ,do tego teledyski a wszystko w plikach torrentowych, takiej ilosci tak pieknych filmow jeszcze nie widzialem na zadnej stronie tak, ze polecam ,milego sciagania a filmy są po prostu R-E-W-E-L-A-C-J-A
 

seerdell

New member
Canon HF 10

Witam

Przymierzam się do zakupu kamerki Canon HF 10 , proszę
użytkowników w/w kamerki o info ze zwykłej eksploatacji
czyli wadach i zaletach wychodzących po zakupie.

PZDR
 
Do góry