Fifa 11

leonidas18

New member
Mam za sobą rozegranych kilka spotkań w i moim zdnaiem została ulepszona pod każdym względem. Zaczynając od oprawy graficznej- obraz, który widzimy jest ostrzejszy i bardziej nasączony barwami. Dodano kilka nowych animacji podczas walki w powietrzu, wreszcie widać różnicę w budowie ciała poszczególnych zawodników (wzrost i waga zawodników ma wpływ na wygrywanie przez nich pojedynków główkowych lub zapaśniczych). Strzały z L2 zyskały nową bardziej naturalną animacje a krytykowane loby z 10 zostały usunięte. Bramkarze zachowują się lepiej niż w poprzedniej edycji teraz bardziej naturalnie rzucają się do efektownych parad, niestety kilka razy bramkarz bez sensu odbija wolną lecącą piłkę wprost do nadbiegającego przeciwnika w efekcie czego tracimy bramkę. Rozumiem, że każdy moze popełniać błedy ale za często im się to zdarza. Tempo rozgrywki zostało zwolnione dzięki czemu kontry zostały troszkę wyeliminowane (trzeba postarać się rozegrać piłkę przy kontrze zamiast bezmyślnie wciskać X). Jeśli chodzi o tryb menadżerski nadal nie ma w nim Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej w pierwszym sezonie grania co uważam za poważny błąd. Uaktualnianie wyników w prawym górnym rogu podczas meczu jest dobre lecz skutecznie odwarca uwagę od przebiegu akcji na boisku. Wygląd trybu menadżerskiego stylizowany na ten, który znamy z Football Managera jest dobrym zabiegiem. Wreszcie mozemy zmieniać wysokość tygodnowek z kasą na transfery- przelewając sumę z jednego konta na drugie. Poważnych bugów gry jeszcze nie zauważyłem lecz sam grałem dosłownie kilka spotkań i pewnie z czasem jakieś się uwidocznią.

P.S. Wreszcie CR7 jest łatwiejsz w kontroli podczas robieniu tricków niż Messi :D
 

Rufi74

New member
Też widziałem w MM , tak samo było z GOWIII , ciekawe po co są pre ordery skoro wszystko jest przed premierą w sklepie....

Może po chwili treningu zagramy jakąś ligę :)

pzdr

No masz racje ja preordery juz dawno sobie darowalem,ceny takie same,za przesylke trzeba jeszcze doplacic,a dodatkowo jak juz sa jakies dodatkowe bonusy,to raczej tak mizerne,ze tez nie warto sie w to bawic,oczywiscie najgozej maja ci z malych miast w duzych mozna spokojnie kupic wszystko na czas albo przed czasem :D.

Liga byla by ciekawa tak jak w f1 cos powstaje na forum.
 

Peek

New member
Bez reklam
Liga w Fife naturalnie tez będzie z resztą była w zeszłym roku i świetnie się sprawdziła.

Trzeba tylko chwile odczekać, bo niektórzy (jak ja) mogą ją kupić troche później.

Jednak w lidze fifkowej dobre jest to, że może być nawet 20 graczy a w F1 tylko 12 niestety.
 

adam-ant

New member
A ktoś z was ma problem z przycinaniem się gry w trakcie meczu?
U mnie jest tak, że w każdym meczu (online i offline z kumplem czy z konsolą) gra potrafi przyciąć nawet kilkanaście razy. Wygląda to jak jakaś przymusowa pauza (w trakcie przycięcia nie ma żadnych dźwięków/muzyki), która trwa około 1-2 sekundy.
Czytałem już o tym na forum PS3site i najdziwniejsze jest to, że niektórzy w ogóle nie mają tego problemu, a Ci co mają zgodnie twierdzą, że problem był obecny już w Fifa10 na mniejszą skalę, a w żadnej innej grze problemów nie ma, więc nie jest to na pewno wina konsoli. A nawet jeśli, to myślę że może to być co najwyżej kwestia rodzaju zamontowanego HDD. Były też głosy, że przycięcia pojawiły się dopiero po aktualizacji firmware konsoli (tego sprawdzić nie mogę, bo 3.50 miałem jak tylko wyszło, czyli przed instalacją gry).
Czy ktoś wie cokolwiek na ten temat?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.
 

Palpiboy

New member
Myślę, że co do kwestii zacięć, to cokolwiek ktoś napisze, to będą to tylko spekulacje i swego rodzaju "miejskie legendy". Faktem jest, że problem występuje ale nikt tak na prawdę nie potrafi odpowiedzieć, dlaczego? Brak jest na dzień dzisiejszy zdeterminowania konkretnego czynnika odpowiedzialnego za taki stan rzeczy. Wbrew obiegowym opiniom, wada ta dotyka różne modele konsol (mitem jest więc, że to przypadłość nowych SLIMów, choć faktycznie odsetek takowych jest zdecydowanie większy), różnych firmwearów, nośników pochodzących z różnych dystrybucji i przy użyciu w grze różnych trybów kamery.
Z punktu widzenia użytkownika chyba najbardziej pocieszająca jest informacja, że występowanie tego zjawiska nie wiąże się zasadniczo z uszkodzeniem występującym w samej konsoli.
 

adam-ant

New member
Dzięki za info.
Choć moim zdaniem pocieszające było by zapewnienie, że problemy z zacięciami skończą się np za sprawą patcha, bo póki co przyjemność z gry Fifę 11 jest drastycznie zaniżona.
 

leonidas18

New member
Kilka razy podczas grania online gra się zawiesza zupełnie i tylko wyłączenie jej pomaga, dzieje się to gdy mam wybić rzut rożny lub dokonać zmiany (kiedy zmenia się widok kamery lub ładuje się animacja zmiany) a rywal w tym momencie naciśnie pauze aby kogoś zmienić. Przytrafiło mi się to 3-4 razy kiedy pierwszego dnia ją włączyłem. Obecnie po tygodniu grania nic się nie dzieje.
 

mg30906

New member
Coraz bardziej denerwuje mnie ta gra ...właśnie wyzerowały mi sie statystyki - Ranking Points tak jak bym zaczynał od zera - mam rozegrane 2 mecze chociaż rozegrałem ze 30.......

Gra się zawiesza w trakcie wyboru drużyny i trzeba ją resetować jak to ma tak wyglądać to zostaje przy 10 albo wracam do PES
 

mg30906

New member
Masta,

dzięki co ja bym bez Ciebie zrobił :) , wszystko jasne ciekawe czy za pół roku jak ktoś coś nawywija to znów wyzerują liczniki.......

pozdrawiam
 

mg30906

New member
Spisuje się różnie , na pewno gorzej niż 10 jeżeli chodzi o działanie , teraz przy odpalaniu gry gdy wgrywa trofea - zawiesza się , trzeba wyłączyć grę i próbować ponownie ( przynajmniej u mnie)

Do tego nie raz ciężko się z kimś połączyć , gra w trakcie meczu zatrzymuję sie na 1-2 sek ....
coś jest nie tak .... ale zdarza się że chodzi płynnie i wtedy jest naprawdę fajnie :)
, animacje zawodników są dużo fajniejsze , wejścia do dośrodkowania , wrzutki

mi zajęło kilkanaście meczy przestawienie się na 11 z 10 - trzeba inaczej kombinować żeby coś strzelić , podania nie wychodzą już z automatu , trzeba się przyzwyczaić , generalnie gdyby nie
problemy techniczne z grą po sieci - bo tylko tak gram to było by super a tak nieraz szlag człowieka trafia , nie dość że zapłacił wcale nie małe pieniądze to jeszcze dostał niedopracowany technicznie tytuł, albo serwery EA nie dają rady ...

Jeżeli wszystko w jakiś sposób poprawią to będzie super !!!

ps. rzuty karne to jakaś pomyłka ... bardzo trudno jest strzelić z rzutu karnego przynajmniej dla mnie (zdarzyło się że grałem na karne - strzeliłem tylko jednego :) - przeciwnik żadnego ...:)


pozdrawiam
 
Do góry