Ferguson FBOX ATV

ralfik77

Member
Bez reklam
Też kupiłem tego boxa w grudniu, żeby działał w sypialni do player tv i do Netflix.
Wtopa na maxa.
Leży od świąt w pudełku a ja kupiłem Xiaomi.
Teraz co z tym fantem zrobić.
Kupowałem na sklepie fergusona, online.
Fajnie że koledze powyżej sprzedawca uznał rękojmię ale jak czytam, to Ferguson, jak na razie się wypina, na klientów, którzy u nich bezpośrednio kupowali.
 

norekm

New member
Ja również dzisiaj dostałem zwrot z redcoon,pełen profesjonalizm wczoraj dotarła do nich przesyłka,a dzisiaj kasa na moim koncie.
Bez kombinowania,zwlekania,wzięli na klatę bubel Fergusona,który nie widzi swojej winy.
Pierwszy i ostatni sprzęt tej firmy u mnie w domu.
Pozdrawiam
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze wiedzieć. Wczoraj napisałem zgłoszenie reklamacji do Redcoon dla dwóch Fergusonów. Czekam na odpowiedź, żeby móc odesłać. Jeden był mój, drugi kupiłem rodzicom. Dla starszych już zamówiłem Xiaomi, dla siebie chyba sięgnę do skarbonki, bo czuję że skończę z Shieldem.
 

manonfire

Member
(...)bo czuję że skończę z Shieldem.
Po kilku dniach używania Shielda kac wywołany wyłożeniem kafla na Pudełko Do Oglądania Filmów minął. Nvidia (mam Pro) jest naprawdę znakomita choć nie bez wad. To drobiazgi jak np. brak trybu typu "Powersave" znanego mi z FBoksa. Shield albo idzie w stanby (lekko ciepła obudowa i aktywna karta sieciowa) albo całkowity poweroff, gdzie wybudzenie można zrealizować poprzez wyjęcie i powtórne włożenie zasilacza do gniazdka (albo wtyczki zasilania w Shieldzie). Pilot super, ale brakuje mi na nim programowalnych przycisków funkcyjnych. Konia z rzędem temu, kto mi zdradzi tajemnicę, jak sprawdzić np. bitrate materiałów Nefliksa. Na pilocie Fergusona (choć to plasticzana zabawka) był klawisz "info", który załatwiał takie sprawy.
Generalnie są to duperele aczkolwiek w urządzeniu za niemałą kasę wolałbym mieć takie duperele niż ich nie mieć.
 

lewyytm

New member
Miał ktoś sytuacje, ze odesłał box z pismem do fergusona i nie otrzymał odpowiedzi w ciągu 14 dni od dnia dostarczenia przesyłki?
 

mufex

New member
Miał ktoś sytuacje, ze odesłał box z pismem do fergusona i nie otrzymał odpowiedzi w ciągu 14 dni od dnia dostarczenia przesyłki?


Sprawdz czy nie masz awiza w skrzynce. Oni nic nie odpisuja tylko odsylaja od razu.


Dostalem dzis pismo od rzecznika praw konsumenta, ze wyslali pismo do fergusona i maja 14 dni na odpowiedz jak nie odpisza/albo odrzuca żądania to sprawa do sadu.
Kto chce zdjecia tego pisma i calej reszty pisac na priv. Ktos ma fejsa to moze udostepniac i pisac. Ja jestem z ery dinozaurow.

Shield juz od tyg stoi pod tv :) RAKIETA
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
[...] Shield juz od tyg stoi pod tv :) RAKIETA
Oj, rakieta. Dobrze przemyślane urządzenie o dużej mocy i z małymi błędami. Jednakowoż plusy ujemne nie przesłaniają plusów dodatnich.
Natomiast ja raczej nie zamierzam pozbywać się Fergusona, bo może go do czegoś wykorzystam. Kodi na nim śmiga pięknie, serwerek pod linuchem można postawić a wszystko żre raptem ~10-15Watt.
 

khobar

New member
Natomiast ja raczej nie zamierzam pozbywać się Fergusona, bo może go do czegoś wykorzystam. Kodi na nim śmiga pięknie, serwerek pod linuchem można postawić a wszystko żre raptem ~10-15Watt.


Też tak początkowo myślałem, ale w moim przypadku po odpaleniu linuxa cały box stawał się nie stabilny (zawieszał się )
Lepiej już oddać i kupić jakis raspery pi i na tym postawić coś..mniej prądu i bardziej stabilne :p


Ja dziś za namową forumowiczów napisałem do sklepu gdzie kupowałem o rękojmie.


Zamiast fbox , grzecznie sobie działa Mi Box S z podpiętym hub + ethernet od TP-link'a i mega zadowolony.
4k kodi, Netflix w hd i 4k działa bez problemu, steam link można grać z padem albo Moonlight i nvidia cast.

No i do tego elegancki pilot z obsługą assytenta na BT. Nie trzeba nie wiadomo gdzie celować badziewnym pilotem fergusona.
Pudełko teraz ładnie schowane za szafą
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Po kilku dniach używania Shielda kac wywołany wyłożeniem kafla na Pudełko Do Oglądania Filmów minął. Nvidia (mam Pro) jest naprawdę znakomita choć nie bez wad. To drobiazgi jak np. brak trybu typu "Powersave" znanego mi z FBoksa. Shield albo idzie w stanby (lekko ciepła obudowa i aktywna karta sieciowa) albo całkowity poweroff, gdzie wybudzenie można zrealizować poprzez wyjęcie i powtórne włożenie zasilacza do gniazdka (albo wtyczki zasilania w Shieldzie). Pilot super, ale brakuje mi na nim programowalnych przycisków funkcyjnych. Konia z rzędem temu, kto mi zdradzi tajemnicę, jak sprawdzić np. bitrate materiałów Nefliksa. Na pilocie Fergusona (choć to plasticzana zabawka) był klawisz "info", który załatwiał takie sprawy.
Generalnie są to duperele aczkolwiek w urządzeniu za niemałą kasę wolałbym mieć takie duperele niż ich nie mieć.
Trzeba klawiaturę podłączyć i jakiś skrót klawiaturowy wcisnąć. (nie wiem jaki)
 

yushi

New member
Ja również jestem nieszczęśliwym posiadaczem fboxa. Chciałbym zapytać pod kątem Shield o dwie inne aplikacje- czy działa dobrze cda oraz ipla?
Dla przykładu fbox nie wszystko płynnie odtwarza z cda...
 

karolkalisz

New member
Witam

Czy moze mi ktos podeslac wzor swojego pisma odnosnie rekojmi?
Przymierzam sie do zlozenia takiego kwitu w sklepie electro w ktorym kupilem boxa.

Z gory dziekuje
Karol
 

manonfire

Member
Weź się zastanów, zamiast coś napiszesz.
"Zanim". Powinno być "zanim coś napiszesz" bo będzie bez sensu, jak klawiatura podłączana do pilota.


To po prostu była emanacja mojego specyficznego poczucia humoru, parafraza starego dowcipu z myszką w *piiii*.
Ja pytałem o pilota a kol. mi o klawiaturze i jakoś mnie tak wzięło, co by humorystycznie odpowiedzieć. Od teraz obiecuję pisać całkiem poważnie, bo poczucie humoru to śmiertelnie poważna sprawa.
 

khobar

New member
Witam

Czy moze mi ktos podeslac wzor swojego pisma odnosnie rekojmi?
Przymierzam sie do zlozenia takiego kwitu w sklepie electro w ktorym kupilem boxa.


Dziś kurier zabrał boxa którego wysyłam do Electro w ramach rękojmi


Ja na ich stronie poprzez formularz dałem rękojmie z czymś na ten deseń:


Na podstawie przysługującej mi rękojmi proszę o naprawę lub zwrot pieniędzy,ze wględu na niezgodność towaru ze specyfikacją,nie działa netflix oraz chromcast które były w opisie urządzenia podczas zakupu ( Netflix 4k, HB GO etc. oraz chromcast)
Zobaczymy czy zwrócą pieniądze, czy też dostanę propozycję 20% wartości...
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Sprzedaję, bo nie używam.
Zakupiony w grudniu, leży w pudełku.
Cena 250zł.
Dostawa gratis.
 
Ostatnia edycja:

Soplica

New member
mi Ferguson odpisał klasycznie że może zwrócić 20% , w takim razie zgłaszam sprawe do Miejskiego Rzecznika Konsumentów (info co i jak jest na stronie UOKIK są tam też wzory pism rękojmi jakby co), od stycznia Fbox leży nieużywany, zakupiłem mi box i karte sieciową na usb i jest ok
 
Do góry