Ferguson FBOX ATV

manonfire

Member
Cześć,
Jak że Netflix wciąż nie działa, dam mu jeszcze jedbną szansę:
Pytanie to, czy da się wywalić androida i zainstalować desktopowego Linuxa?
Coś jest nie tak z Twoim FBoxem. To, że nie udaje się odpalić Netfliksa nie jest normalne dla tego urządzenia. Owszem, w ubiegłym roku dwa razy (albo trzy, już nie pamiętam) N odmawiał współpracy i Ferguson wypuszczał patcha a właściwie update firmware. Natomiast teraz nie powinno być problemów.
Natomiast co do GNU/Linuksa to obawiam się, że nie ma takiej możliwości.
 

robert4you

New member
Czy komuś działa normalnie HBO GO?
Problem z Netflixem rozwiązuje reinstalacja aplikacji poprzedzona czyszczeniem danych z pamięci.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

marekjoz

New member
Czy komuś działa normalnie HBO GO?
Problem z Netflixem rozwiązuje reinstalacja aplikacji poprzedzona czyszczeniem danych z pamięci.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Tak działa jedna z apek wyszukanych w aptoide (jest ich ok. 10, trzeba namierzyć właściwą) na zwykłego Androida wydana przez HBO Holding Zrt. (nie żadne Laps itd), wymagająca myszki. Ma słabą jakość video.

Nie działa natomiast apka dedykowana do AndroidTv dostępna standardowo w Google Play
 

manonfire

Member
HBO GO można używać poprzez plugin w Kod 18. Sam nie testowałem, bo z różnych powodów siedzę na Kodi 17 (obsługę DRM potrzebną do Netfliksa i HBO GO wprowadzono dopiero w Lei) ale mam info z dobrego źródła.
 

miramar

New member
Nie działa instalacja przez brak zależności. Chodzą słuchy, że ludzie to instalują na FBOX-ie, ale szczerze mówiąc, pojęcia nie mam jak.
 

manonfire

Member
Niektóre wtyczki/dodatki trzeba zainstalować ręcznie. Jak już pisałem nie robiłem tego na FBoxie, ale instalując plugin Netfliksa pod GNU/Linuksem też początkowo odbiłem się od niespełnionych zależności. Wystarczyło jednakowoż poczytać komunikaty z Kodi by "na piechotę" doinstalować co trzeba. To samo z HBO GO, które wymaga w zasadzie z tych samych zależności - zainstalowałem i uruchomiłem już bez problemów.
 

miramar

New member
[...]ale instalując plugin Netfliksa pod GNU/Linuksem[...]
Właśnie na tym widz polega, że instalacja na Linuksie takiego rozwiązania to pestka - doinstalowujesz sobie moduły do Pythona i wszystko na końcu ładnie się dopina (przetestowałem x miesięcy temu). Na FBOXie natomiast pojęcia nie mam jak przeskoczyć te wszystkie Pytońskie zależności, więc jak czytam na różnych forach "że się da", to zawsze oczekuję odpowiedzi na pytanie: jak? Bo z pewnością nie "na piechotę".
 

Warson

New member
Witam, od niedawna mam dostęp do HBO Go, niestety na Ferguson ATV nie działa, podczas próby odtworzenia filmu, wyskakuje jakiś błąd odtwarzania 5.1, czy ktoś ma taki problem ? Jak go rozwiązać ?
 

Manuelmanix

New member
Na fbox-ie tylko kodi nam zostaje. Mamy za to niezłą jakość i w miarę przystępne menu. Wkurza mnie jedynie konieczność zmiany języka na pl. Za każdym razem domyślnie jest angielski. Może ktoś wie jak to obejść?
 

miramar

New member
Nie ma opcji, aby przeskoczyć brak zależności. Z powodzeniem zainstaluję tę wtyczkę na dowolnym linuksie, ale na FBOX nie jestem w stanie.
 

manonfire

Member
Nie ma opcji, aby przeskoczyć brak zależności. Z powodzeniem zainstaluję tę wtyczkę na dowolnym linuksie, ale na FBOX nie jestem w stanie.
No właśnie sobie przypomniałem, że pod GNU/Linuksem prócz samych pluginów z Kodi doinstalowywałem jakieś pakiety systemowe zw. z pythonem. Pod Android TV na Fergusonie mogą być niedostępne albo mieć jakiś skomplikowany proces instalacji.
Kiedyś to przetestuję, ale mam tak ładnie skonfigurowanego Kodi 17, że z lenistwa nie chce mi się znów tego układać pod Leią.
Tak czy owak warto przejrzeć log z Kodi czego mu tam brakuje.
 

JaAgent

New member
Zapamietanie ustawień

Witam .
Mam problem z zapamietaniem rozdzielczości w ustawieniach Fbox-a
Przy każdym włączeniu mam migotania obrazu i śnieżenia przy ustawieniu 1080i.
Przy ustawieniu na 2160 i obraz jest prawidłowy i działa bez zastrzeżeń.
Problem jednak w tym ,że za każdym razem muszę ustawiać 2160i i Fbox nie chce zapamietać tych ustawień. Proszę o pomoc bo jest to bardzo denerwujące. :cry:
 

manonfire

Member
Spróbuj odznaczyć (jeśli masz zaznaczoną) opcję HDMI auto adaptation w ustawieniach wyświetlania ATV. Może Twój TV daje sygnał nieczytelny dla FBoxa. Sprawdź.
U mnie z zaznaczoną opcją zawsze uruchamiał się w 1080p/60Hz. Akurat ten tryb jest jak dla mnie najmniej użyteczny. Po prostu w razie potrzeby zmieniam na 50Hz albo 24Hz. I to które ostatnio ustawiłem pozostaje przy kolejnym uruchomieniu. Tak więc zapamiętuje.
 

mmcki

New member
Podczas oglądania filmu i po wciśnięciu przycisku OK kiedyś po prawej stronie u dołu były zakładki od ustawień - w tej chwili ich nie ma, jest tylko oś czasu filmu, a używanie strzałek góra/dół przesuwa film o pewien skok czasu, natomiast strzałkami prawo/lewo przesuwa się film.

Te ikonki wyboru po naciśnięciu OK, nie pokazują się teraz w Kodi 18.
Strasznie głupie to jest, bo Kodi stało się bezużyteczne jako odtwarzacz.
Nie wnikałem dalej w temat, dlaczego programiści tak to zrobili i czy to idzie jakoś naprawić.

Po naciśnięciu OK te ikonki wywołuje się przyciskiem menu/ustawień na pilocie (w moim przypadku SR400). Niestety dla mnie to również problem, bo w większości obsługuje fboxa pilotem Smart Control od Samsunga, a na nim nie da się tych ikon przywołać żadnym przyciskiem... :sad:
 
Do góry