Ferguson FBOX ATV

Szlachtus

Member
Generalnie to ostatnio co odtwarzacz to czytam że jest z netflixem jakiś problem. Więc tak naprawdę większość odtwarzaczy może zostać "uwalonych" :)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No jak jak z tydzień temu przeładowałem apke Netflixa tak teraz wciąż działa mi 4K. W sumie niewiem czym to jest spowodowane, że tak się dzieje, może poprostu to wina apki Netflixa na Android TV.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Panowie cy u Was też apka YouTube się czasem zawiesza w filmach z wyższą rozdzielczością niż 1080p? U mnie czasem się zawiesza obraz w rozdziałce 1440p i 2160p (4K). Sam obraz się zawiesza, dźwięk leci normalnie. Jak przesunę film na pasku to wraca do normy. W sumie tak jest na moim egzemplarzu i egzemplarzu szwagra, który też sobie zakupił tego Boxa.
 

pako90

Member
Panowie cy u Was też apka YouTube się czasem zawiesza w filmach z wyższą rozdzielczością niż 1080p? U mnie czasem się zawiesza obraz w rozdziałce 1440p i 2160p (4K). Sam obraz się zawiesza, dźwięk leci normalnie. Jak przesunę film na pasku to wraca do normy. W sumie tak jest na moim egzemplarzu i egzemplarzu szwagra, który też sobie zakupił tego Boxa.


Kilka dni temu miałem ten sam problem, ale nawet w niższych rozdzielczościach. Dźwięk było słychać a obraz jakby zaliczył pauzę. Póki co jest okej.
 

lewyytm

New member
Co do eleven to jeśli chcesz w ogóle oglądać to można zainstalować zwykła aplikację eleven na smartfony/tablety natomiast przyjemność oglądania na tym rozwiązaniu jest bliska zeru.
 

pako90

Member
Próbowałem już te aplikacje na androida, ale jak wspomniałeś...zero przyjemności. Póki co pozostaje mi oglądać Eleven przez przeglądarkę Chrome na Fergusonie.Lepsze to, niż podłączać peceta do TV.

Tak z innej beczki
Kodi wykryło aktualizacje HBO GO. Wiadomo może co nowego zawiera? Stara wersja aplikacji działa bardzo dobrze więc nie wiem, czy jest sens aktualizowania by nic nie popsuć.

Edit.
A jednak na chrome nie da rady, to samo firefox i opera. Widocznie na andku brak silverlight czy flasha.
No trudno, mimo to, jak znam siebie to pokombinuje.
 
Ostatnia edycja:

maximus600

New member
Jeżeli chodzi o HBO GO to u siebie postanowiłem inaczej rozwiązać ten problem. Ponieważ męczyło mnie używanie apki HBO GO z tableta bo to mordęga z tego korzystać no i jakość obrazu fatalna na apce tabletowej zakupiłem w Biedronce Hykker TV Box z Android TV 8.0 za 179 PLN. HBO GO smiga na tym miodzio. Jedyna wada takiego rozwiązania to to, że używam dwóch boxów Fbox no i tego Hykker. Na Fbox śmiga wszystko oprócz HBO GO za to na Hykker wszystko oprócz Netflix. Szczerze mówiąc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym boxem z Biedronki. W razie czego polecam oczywiście chodzi gorzej niż Fbox ale za 179 PLN jest naprawdę nieźle. pozdrawiam
 

manonfire

Member
Jeżeli chodzi o HBO GO to u siebie postanowiłem inaczej rozwiązać ten problem. Ponieważ męczyło mnie używanie apki HBO GO z tableta bo to mordęga z tego korzystać no i jakość obrazu fatalna na apce tabletowej zakupiłem w Biedronce Hykker TV Box z Android TV 8.0 za 179 PLN. HBO GO smiga na tym miodzio. Jedyna wada takiego rozwiązania to to, że używam dwóch boxów Fbox no i tego Hykker. Na Fbox śmiga wszystko oprócz HBO GO za to na Hykker wszystko oprócz Netflix. Szczerze mówiąc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym boxem z Biedronki. W razie czego polecam oczywiście chodzi gorzej niż Fbox ale za 179 PLN jest naprawdę nieźle. pozdrawiam
Niewątpliwie jest to jakieś rozwiązanie. Tylko w ten sposób finansowo zbliżamy się do Nvidii SHIELD, gdzie problemy z odtwarzaniem Netfliksa czy HBO są sporadyczne a i możliwości dużo większe. Nie jest to krytyka Twojego pomysłu tylko stwierdzenie faktu.
Wierzę jednak, że HBO napisze w końcu apkę mogącą wykorzystać HiSilicona - nie jest to przecież jakiś mega egzotyczny procek. Broniąc Fergusona (z którego jestem bardzo zadowolony choć to HBO trochę mnie uwiera) muszę przytoczyć fakt, że gdy był projektowany HBO GO Android TV nie istniał - przynajmniej w Polsce - a i widoki na niego były właściwie żadne.
 

resmiki

New member
Panowie cy u Was też apka YouTube się czasem zawiesza w filmach z wyższą rozdzielczością niż 1080p? U mnie czasem się zawiesza obraz w rozdziałce 1440p i 2160p (4K). Sam obraz się zawiesza, dźwięk leci normalnie. Jak przesunę film na pasku to wraca do normy. W sumie tak jest na moim egzemplarzu i egzemplarzu szwagra, który też sobie zakupił tego Boxa.


To może być problem z małą ilością wolnej pamieci RAM. W takiej sytuacji pozostaje pozamykać inne działające aplikacje lub restart boxa.
 

xdauser

New member
Koledzy, czy ktos juz rokzminil jak zrootowac FBOX'a? Wiem ze dla starszych modeli byly jakies tutoriale w necie ale dla tego nic nie znalazlem.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Panowie jakiś sprawdzony adapted USB 3.0 aby robił karte sieciową 1 gigabit i najlepiej miał jeszcze ze 2-3 USB 3.0 do fergusona?

podłączyłem jakąś przejściówkę USB 3.0 - ethernet, lampka na niej się świeci ale nie ma połączenia sieciowego.

Ktoś testował?
 

farben

Member
A jest już wersja Miboxa z wyjściem LAN ?
bo wifi to daj pan spokój

Też myślałem że bez LAN się nie obejdzie jednak MiBox ma dobre wifi ale musi być na 5Ghz.. Wszystkie apki sieciowe działają bez problemów, ciągnie nawet 4k z lokalnego serwera że znośnym bitrate :)
 
Do góry