Ferguson Ariva 210

kudys11

Member
Zainstalowałem tego Mede8er`a przez SW3, ale nie ma tu żadnych serwisów internetowych, oprócz radia, które i tak się nie wczytuje. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat, może robię coś źle?

edit.
Powalczyłem jeszcze z dodatkiem YAMJ to Mede8er i powalczyłem z Video Wall- coś tam jest.
Na obecnym firmware nie można włączyć pilotem Arivy ze standby do pracy, wyłączyć do standby się da. Nie działa także klawisz Giude na pilocie. Radio internetowe nie działa dalej. To na razie tyle.


Tu masz nowszy Mede8er z działającym pilotem 100% Download file mede8er_v4.0.4_r5315_ok.rar
 

malinowykrul

New member
Na próbę też dzisiaj wrzuciłem firmware "ACRyan_PV73200_v7.4.4.r8755_for_A110_A150_A210_kombo_mcm"- ma ładniejsze menu moim zdaniem, są serwisy internetowe, ale nie znalazłem jak włączyć NAS, pingi po sieci idą a serwisy internetowe nie działały. Wracam chwilowo do Mede8era i potestuję radio internetowe.
 

malinowykrul

New member
Po wejściu na arivę odnajdujemy katalog lista - ścieżka do niego - usr/local/etc/lista
Fajnie, ale u mnie nie było takiego folderu "lista". Utworzenie go i wrzucenie pliku iRadio_lists.xml nie wnosi niczego. Stacje się nie wczytują. Nie wiem dlaczego kombinujecie z łączeniem arivy przez ftp, putty itp.
Można sobie zrobić dysk sieciowy "root" na arivie i wszystko można zrobić.
Mam tylko jedną prośbę o wrzucenie softu z działającym aktualnie youtube.
Jeśli nie działa na Mede8er ani na AcRyan to wracam do Fergusona z własnymi modyfikacjami.
 
Ostatnia edycja:

kudys11

Member
Sofcik może i stary ale bardzo jary i funkcjonalny



Po pierwsze należy zainstalować soft:
- Download file playonx_r4824_rev5_1_wojtek.rar

Następnie przekopiować na dyski rozpakować paczkę "scripts":
- Download file scripts.zip

W ten sposób mamy fajny sofcik i działające kanały takie jak:

Jednak aby działały należy uruchomić lighttpd:
- każdorazowo włączyć lighttpd - możesz to zrobić przez przeglądarkę w zakładka services
- lub na stałe włączyć lighttpd - wchodzisz przez przeglądarkę
w zakładce editor wybierasz myS
odkomentowujesz start lighttpd (czyli usuwasz#) i zapisujesz (zielona zębatka na górze strony)

Do kompletu jest jeszcze paczka optware:
- Download file opt.tar

Największym atutem optware jest transmission który uruchamiamy analogicznie jak lighttpd
Należy przekopiować ją na dysk, następnie przez przeglądarkę wybieramy zakładkę Update i wybieramy Re-install (HDD)

W zakładce Optware można doinstalować masę dodatków wystarszy wcisnąć przycisk Wyślij zapytanie i wyświetli nam się cała lista dostępnego oprogramowanie

Jedynie czego nie mogę to uruchomić FTP



Polecam i życzę miłej zabawy z Arivą
Zachęcam do dzielenia się nowymi doświadczeniami jak i rozbudową skryptów
 
Ostatnia edycja:

malinowykrul

New member
Niech kolega wyjaśni na jakie dyski przekopiować paczkę "scripts".
Nie mogę zainstalować na arivie ftp, a po telnecie też mi coś nie wychodzi. Nie daje się też zainstalować moservices.
Prośba o wskazówki. I jeszcze pytanie, czy gdyby wrzucić folder "scripts" do oryginalnego softu od fergusona to czy youtube będzie działać?
 

kudys11

Member
paczkę "scripts" kopiujesz na dysk twardy w arivie, równolegle z katalogami film, muzyka, foto

Z ftp również mam problem - nie moge uruchomic

Paczka scripts nie będzie działać z softem fergusona
 

kudys11

Member
1. Do Arivy podłączamy pendrive z plikiem "install.img"
2. łączymy się z Arivą przez telnet (może być oczywiście "Putty")
3. PlayonHD login: root
Password: (zostawiamy puste)
4. po zalogowaniu wpisujemy:

Kod:
echo "        " | dd of=/dev/mtdblock/0 bs=2048 seek=8192

i wciskamy enter,
po chwili wpisujemy "reboot" i wciskamy "enter"

Odtwarzacz wyczyści flash, zrestartuje się i automatycznie przejdzie do instalacji nowego FW


Po szerszą lekturę zapraszam na forum Arivahd.pl - Strona główna forum
 

jasie_pany

New member
Producent od ponad pół roku olewa wydanie aktualizacji z działającym youtube, więc pytam:
czy istnieje aktualnie sprawdzony alternatywny firmware z działającym youtube? Szukałem po różnych stronach, niby coś jest, za to piloty nie działają. Mam wgrany ostatni oficjalny firmware od producenta, gdzie zrobiłem sobie porządek z menu serwisów internetowych IMS.
Proszę o wskazanie linków.

Ja mam wgrany soft z 2011 roku (teraz juz nie ma go na str producenta, moze dlatego ze zawieral XXX) wszystko chodzi bez zarzutu, dziala mi YT,serwis pogodowy itp ale np. Best of YT lub kanaly radiowe sa stare i nie sa update'owane. Czy ma ktos jakis soft godny polecenia? Pozdrawiam
 

87brzoza

New member
Czy macie podobny problem: Przy odtwarzania struktury plików filmu Blu Ray dźwięk nie jest dobrze zsynchronizowany z obrazem,ma małe małe opóźnienie. Czy to jest wina że odpalam taki film z dysku zewnętrznego? filmy .mkv 720p/1080p działają OK.
 

ZibiK69

New member
POMOCY - Jak wgrać firmware jeśli moja ariva się nie uruchamia. Startuje, pokazuje się ekran powitalny i po chwili ponowny restart i tak w kółko. Co zrobić żeby przywrócić ją do życia?
 

ZibiK69

New member
Wielkie dzięki za pomoc. W sobotę wygospodaruje trochę czasu i spróbuje tak jak w opisie. Oczywiście dam znać jak poszło.
Pozdrawiam.
 
Do góry