Ferguson Ariva 210

kudys11

Member
Witam
Jakie softy macie w swoich arivach?
Konkretnie chodzi o nazwę, jakie pliki czyta choć szybciej będzie czego nie czyta, to samo dotyczy audio, oraz opcje dodatkowe
 

yashou1

New member
Witam
Mam problem bo moja Ariva 210 nie odtwarza żadnych plików ani ani mkv. Mam wgranego najnowsze softa, co mogę jeszcze zrobić?


Janek
 

maciek_RMS

New member
Nie działa mi Youtube...po WiFi ładnie wyszukuje filmiki, ale jak klikam na odtwarzanie, wyskakuje "Can't play this media". W czym tkwi problem?

Mam najnowszy soft ze strony Arivy, wcześniej filmiki mi działały, więc nie wiem, co się teraz stało...ktoś miał może podobny problem?
 

kudys11

Member
youtube nie działa już chyba na żadnym sofcie.
Powód zmiany na portalu youtube
tak właśnie śię to objawia, że wyszukuje filmiki ale nie chce ich za grona otworzyć.
Na najnowszym oryginalnym sofcie z arivy sprawdź czy działa jeszcze youtube
 

malinowykrul

New member
Ferguson Ariva 210 HD player- co z youtube?

Producent od ponad pół roku olewa wydanie aktualizacji z działającym youtube, więc pytam:
czy istnieje aktualnie sprawdzony alternatywny firmware z działającym youtube? Szukałem po różnych stronach, niby coś jest, za to piloty nie działają. Mam wgrany ostatni oficjalny firmware od producenta, gdzie zrobiłem sobie porządek z menu serwisów internetowych IMS.
Proszę o wskazanie linków.
 

nasir123

New member
Ariva 210, a sieć...

Witam wszystkich,
Próbowałem znaleźć w tym temacie odpowiedź na pytanie które mnie nurtuje,
ale za dużo tego i z góry przepraszam jeśli pytam o to po raz dziesiąty :)

Wczoraj kupiłem Arive 210 i jak na tą cenę wszystko w porządku, ale zastanawia
mnie jedna opcja. Mianowicie, przy wyborze źródła np filmu mam do wyboru "SIEĆ".
Wchodząc tam znajduje mi mój stacjonarny PC (MSHOME), a nawet widzi moje
wszystkie partycje, ale gdy chcę wejść wyżej prosi mnie o hasło (domyślnie jest login:
"realtek_guest" i hasło wygwiazdkowane). Oczywiście klikając OK wyskakuje komunikat
"Logowanie nie powiodło się".

Jako że nie jestem specjalistą od sieci to czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak chłop krowie na rowie
do czego służy ta opcja "SIEĆ"? I czy jeśli to działa jak mi się wydaje (tj. mogę oglądać filmy
wprost z mojego stacjonarnego PC? ) to jak mam skonfigurować wszystko żeby to ładnie działało?

Z góry dziękuje za wyjaśnienie i pomoc :)

PS. Szkoda że po aktualizacji softu nie moża już oglądać YouTuba :( Wielka szkoda...
 

gabor2

New member
Czy mógłby ktoś udostępnić soft MEDE8ER dla ariva 210? Bo strona do której wszyscy podają linki działa, zarejestrować się można, ale e-maila zwrotnego się doczekać nie można.
 

Tony Montana

New member
Witam. Czy wiecie może w jaki sposób wyciszyć wiatraczek w Arivie? Strasznie hałasuje co przeszkadza gdy oglądam w nocy. Sprzęt nówka a tutaj taki zonk...
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Na forum znajdziesz informację jaki rezystor wmontować, lub wymienić wentylator na 24V ale o takich samych gabarytach. Bo jeśli masz twardy dysk to szerszy nie wejdzie.
 

malinowykrul

New member
Zainstalowałem tego Mede8er`a przez SW3, ale nie ma tu żadnych serwisów internetowych, oprócz radia, które i tak się nie wczytuje. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat, może robię coś źle?

edit.
Powalczyłem jeszcze z dodatkiem YAMJ to Mede8er i powalczyłem z Video Wall- coś tam jest.
Na obecnym firmware nie można włączyć pilotem Arivy ze standby do pracy, wyłączyć do standby się da. Nie działa także klawisz Giude na pilocie. Radio internetowe nie działa dalej. To na razie tyle.
 
Ostatnia edycja:

AKI

Member
Zainstalowałem tego Mede8er`a przez SW3, ale nie ma tu żadnych serwisów internetowych, oprócz radia, które i tak się nie wczytuje. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat, może robię coś źle?

W sofcie Mede8ra nie ma Youtube , ACRyan go ma, jeżeli chodzi o radio to aktualizuj pliku ze stacjami iRadia: "Rozpakowujemy wcześniej ściągnięty plik ze stacjami iRadia (ma być z rozszerzeniem .xml a nie .zip)
Odpalamy dowolnego klienta ftp i łączymy się z adresem ip arivy
Logowanie: login root hasło pozostawiamy puste.
Po wejściu na arivę odnajdujemy katalog lista - ścieżka do niego - usr/local/etc/lista
powinien znajdować sie w nim plik iRadio_lists.xml i ten plik podmieniamy naszym aktualnym plikiem" Arivahd.pl - Zaloguj
Co do pilota to umie pomogło zmodyfikowanie irfake
 
Do góry