Ferguson Ariva 210

slaweqq

New member
Witam,

Bardzooo prosze o mala pomoc... szukam odtwarzacza do 300zl, poczatkowo olśnił mnie ten model fergusona, ale po zaglebieniu sie w opinie nie wydaje mi sie aby to byl dobry wybór. Czy problem z softem został jakos rozwiazany?

Moze jakas inna opcja do 300zl? Ta mozliwosc podpiecia dysku jest kuszaca... tylko pytanie laika - czy obsluga dysków 3,5'' oznacza, że moge uzbroic odtwarzacz w dysk sata z komp. stacjonarnego?

Dziekuje za pomoc,
pzdr
 

janusz

New member
Bez reklam
Dokładnie, dysk w Arivie jest identyczny jak w komputerze, można je przekładać, jak wkładasz nowy dysk do Arivy formatuj w NTFS.
Z tymi problemami z softem to przesada, na początku mało było dodatków internetowych typo YouTube. Kupiłem Arivę jak wchodziła na rynek, pierwsze softy nie odtwarzały niektórych formatów, ostatni dostępny soft, już dość stary jest bardzo dobry. Jedynie przy obrazach BR odtwarza bez menu, ale wszsytko działa OK. Dodatkowa zaleta to duża ilość alternatywnych softów z forum Arivy.
 

maciek_RMS

New member
Witam, czy mógłby mi ktoś baaardzo łopatologicznie wytłumaczyć proces SW3? Niestety zacząłem majstować przy softach Arivy i teraz nie włącza mi się odtwarzacz...pokazuje się tylko ekran startowy, po chwili ciemność i znowu ekran startowy...i tak w kółko :/
 

tomiras

New member
Od jutra bede posiadaczem Arivy210. Przegladam fora i nadal trudno mi jest sie zdecydować jaki soft jest najbardziej stabilny dla tego urządzenia. Fakt, że to zależy czego oczekuję. Przede wszystkim transmisji plików-filmów, dnaych z lapka -po wifi. Czy możecie napisać, który soft na dzień dzisiejszy jest do "przyjęcia"?
 

tomiras

New member
POMOCY;-) wgrałem własnie soft MEDE8ER i...tylko strona startowa Fergusona. Co zrobic , aby przywrócic ja do życia?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
POMOCY;-) wgrałem własnie soft MEDE8ER i...tylko strona startowa Fergusona. Co zrobic , aby przywrócic ja do życia?

SERWIS! SERWIS! SERWIS!


A tak na poważnie to wgranie oryginalnego softu możesz wykonać poprzez zwarcie styków SW3 na płycie arivy. Musisz niestety zerwać plombę, rozkręcić obudowę, zlokalizować SW3. Opis znajdziesz na Arivahd.pl - Strona główna forum.
Możesz również zmienić boota pod ten soft Mede8er. Na w/w tez znajdziesz opis. Jeśli masz problemy z logowaniem i linkiem aktywacyjnym to sprawdź czy przypadkiem link nie jest traktowany jako spam lub nie trafia do katalogu śmieci.
 
Ostatnia edycja:

kret84

New member
Witam
Wczoraj nabyłem ARIVE 210 i mam problem przy współpracy z moim amplitunerem DENON 1611. Mianowicie nie wykrywa sygnału po HDMI migają tylko pasy zielone na ekranie i nic się nie dzieje a po podpięciu bezpośrednio do telewizora urządzenie działa bez problemów. Proszę o pomoc co może być przyczyną tego konfliktu urządzeń dodam że wgrałem najnowszy soft w 210 i też to nic nie pomogło. POMOCY !!!
 

tomiras

New member
janpat: Dzięki, przywróciłem juz do życia-właśnie przez zwarcie SW3;-).Co do strony Arivahd...wykorzystałem kilka adresów i w każdym ten sam efekt...czyli zero linków aktywacyjnych tylko zblokowane przez portal adresy.
 

analord

New member
A ja mam dość lamerskie pytanie dotyczące tego urządzenia. Mój tv LG odtwarza praktycznie wszystkie formaty plików, ale niestety nie odtwarza dźwięku przy plikach MKV w formacie DTS, dlatego zdecydowałem się na kupno odtwarzacza. I teraz pytanie: czy ta Ariva odtwarzając taki plik "puści" po kablu hdmi taki dźwięk, z którym poradzi sobie telewizor ( tzn inny niż dts) ?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Miałem 210 podłączoną poprzez amplituner więc nie interesowało mnie czy tv odtwarza dźwięk z arivy. Ale z tego co pamiętam to w ustawieniach można było wybrać pcm i wtedy dźwięk był w formacie 2.0.
 

analord

New member
Miałem 210 podłączoną poprzez amplituner więc nie interesowało mnie czy tv odtwarza dźwięk z arivy. Ale z tego co pamiętam to w ustawieniach można było wybrać pcm i wtedy dźwięk był w formacie 2.0.

dzięki za odpowiedź.
czy ktoś mógłby to potwierdzić?
img, #cubbies-overlay{ -moz-transition-property: margin, box-shadow, z-index; -moz-transition-duration: 0.1s; -webkit-transition-property: margin, box-shadow, z-index; -webkit-transition-duration: 0.1s; } .cubbies-selected{ z-index: 9999; box-shadow: 3px 3px 8px -1px blue !important; cursor: pointer !important; margin: -3px 3px 3px -3px; } .cubbies-selected:active{ box-shadow: 2px 2px 5px -1px darkblue !important; margin: -1px 1px 1px -1px; } #cubbies-overlay{ position: fixed; z-index: 9999; bottom: 30px; left: 30px; box-shadow: 0 2px 3px rgba(0,0,0,0.8); border: none; } #cubbies-overlay:hover{ box-shadow: 0 2px 3px rgb(0,0,0); }
 

kojot56

New member
Mam pytanie do użytkowników tego sprzętu. Jak działa funkcja nagrywania, czy nie ma z nia problemów, czy nie przerywa nagrań i czy nie gubi pozycji do nagrania?
 

Artih

New member
Moje pytanko - mam dysk 1TB S-ATA, na którym mam 600GB filmów w HD (głównie .mkv).

Czy kupując to urządzenie po włożeniu dysku będzie on MUSIAŁ być sformatowany ?
Czy jest możliwość żeby czytał od razu zapisane na dysku filmy ?

Dysk oczywiście NTFS z pod Windowsa XP.
 
Ostatnia edycja:

wacek68

New member
ARIVA HDplayer210 WIFI

Witam chciałem się dowiedzieć skąd ściągnąć najnowsze oprogramowanie do ARIVA HDplayer210 strona www.[B]ferguson[/B]-digital.eu/ nie odpowiada a mam problem z WiFi nie mogę się połaczyć pisze mi że nie można znaleść żadnego SSDA karte WIFI mam kupioną w zestawie z Playerem
pozdrawiam i prosze o pomoc
 
Do góry