Ferguson Ariva 210

janusz

New member
Bez reklam
Zaczął mi dzisiaj brzęczeć, na 99% to wiatraczek. Chyba jedyne wyjście to wysłać do serwisu Fergusona w sposób opisany na stronie:
Jak przesłać urządzenie do serwisu? : Ferguson : Digital Multimedia Technology
Troszkę się zdziwiłem, że mają tylko jeden serwis ogólnopolski, więc za przesyłkę muszę sam zapłacić? Czy mogą uznać, że naprawa nie podlega gwarancji, chyba nie, w sumie to troszkę bez sensu, koszt wysyłki jest większy od wiatraczka, ale inaczej stracę gwarancję.
A może coś źle szukałem i mają serwis w Białymstoku?
 
Ostatnia edycja:

Macius_Pl

New member
Witam
Jest już nowa aktualizacja beta, radio ma rzekomo w końcu zacząć działać poprawnie - zobaczymy.

O ile radio poprzednio częściowo działał , to teraz pełna ZIMA ( coś tam mrugnie i tyle ) , a z ciekawostek w otoczeni sieciowym "Ariva" zmieniła się w "Venus" . Jak na razie nic innego nie zauważyłem . Co ciekawe zassałem FW wczoraj , potem znikło , dziś znowu się pojawiło .
 

doprze

New member
szkoda czasu na ich FW.... nowa - już druga - beta wersja. żenada.

Od paru miesięcy siedzę na alternatywnym FW z made8era - jest miodna polecam.
 

Glaniu

Member
Hej
Mam problem z napisami ,ktore bez problemu dzialaja na komputerze a,a w Arivie sie rozjezdzaja. Soft mam ostatni fergusona.

Jest jakas rada?

Pozdrawiam
 

Glaniu

Member
Mozesz rozwinac o co chodzi z numerami? Pytam poniewaz ogladam tylko z lektorem ,ale poniewaz "Senna" jest tylko w napisach i to pierwszy film ,ktory ogladam w napisach i pierwszy ktory robi problemy

Pozdrawiam

Sent from my MotoA953 using Tapatalk
 

trutek67

New member
Jestem świeżym posiadaczem Arivy 210 z dyskiem twardym 2 TB. Mam pewien problem z oglądaniem DVD. Po przekopiowaniu na dysk twardy całego folderu Video_TS i uruchomieniu pojawia się opcja Play Folder lub Browse Folder - problem w tym że uruchamiając odtwarzanie prawidłowo leci tylko czołówka natomiast w przypadku menu mam czarny ekran lub z wyskakującymi pixelami i muzyka sie rwie. Proszę o podpowiedź jak można odtwarzać pliki z płyt DVD . Może coś w ustawieniach źle ustawiam.
 

Szemot

New member
@Glaniu jakaś bzdura z tymi numerami. Chodzi o to, że są trzy rdzaje napisów w plikach tekstowych. Są klatkowe (onfo w ktorej klatce filmu się pokazują) czasowe (to samo tylko z czasem) i jeszcze jakieś trzecie. Te czasowe odtwarzaja się dobrze. Te klatkowe czyli takie które mają klatki w nawiasach kwadratowych nie sa obsługiwane wcale. I jest jeszcze ten trzeci rodzaj o ktorych Ty mówisz i w nich napisy idą niezgodznie z czasem ale na kompie jest ok. Zarówno w drugim jak i trzecim przypadku wystarczy przerobić napisy na format .SRT i po problemie a jak to zrobić to google Ci powie albo ściagnij sobie program ToSrtConverter
 

dudasek3000

New member
@Glaniu jakaś bzdura z tymi numerami. Chodzi o to, że są trzy rdzaje napisów w plikach tekstowych. Są klatkowe (onfo w ktorej klatce filmu się pokazują) czasowe (to samo tylko z czasem) i jeszcze jakieś trzecie. Te czasowe odtwarzaja się dobrze. Te klatkowe czyli takie które mają klatki w nawiasach kwadratowych nie sa obsługiwane wcale. I jest jeszcze ten trzeci rodzaj o ktorych Ty mówisz i w nich napisy idą niezgodznie z czasem ale na kompie jest ok. Zarówno w drugim jak i trzecim przypadku wystarczy przerobić napisy na format .SRT i po problemie a jak to zrobić to google Ci powie albo ściagnij sobie program ToSrtConverter



no i te "jakies trzecie" jak tu sie fachowo wyraziles, startuja od niskich "numerów" w nawiasach.
 

Artek Ł.

New member
zamówiłem sobie jednak arivę 210 i chciałem się spytać jak ta ariva radzi sobie z filmami 3D ( z mkv 3d side by side itp. ) . czy jak podłączę ją pod projektor Benq MW512 3D Ready + do niego okulary Benq . czy 3D będzie mi działać ? oby dwa urządzenia mają hdmi 1.3 .
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie wiem czy jest inny sposób, sprawdzam zawsze z komputera przez chyba Ariva.pl tak jak się wchodzi na torrenty, na pierwszej stronie jest ilość miejsca na dysku.
 

maniek12345

New member
Witam. Jak player radzi sobie z napisami w formacie .idx, znajdującymi się w kontenerze matroska (.mkv). Zakupiłem model 310 i nie są one wyświetlane (są aktywne/widoczne w menu "napisy"). Czy mieliście problemy w modelu 210 ..czy to wina softu?..może ustawienia...albo trzeba w jakiś specyficzny sposób tworzyć pliki mkv. z napisami .idx.....
 

Szemot

New member
Maniek u mnie wyświetla na 210 i zawszewyświetlało niezaleznie od softu. Zdarza się jednak problem tego typu, że polska czcionka pokazuje sie jako jakies krzaczki ale tylko w niektorych filmach mkv. Na kompie oczywiscie działa dobrze i nie wiem jak sobie z tym poradzić
 

jasie_pany

New member
Hej,

Mam kilka pytan i moze ktos umialby mi choc troche pomoc:
1) jak moge sprawdzic jaka mam wersje softu w Arivie 210?

2) Ma ktos moze dokladniejsza instrukcje bo dolaczona i dost. na stronie jest bardzo okrojona?

3) Jak wchodze np. na YT to wyswietla mi filmy - daje w prawo i mam (FULL scrn, Related i Prvs) i nie wiem jak mam dany film odtworzyc - juz powciskalem wszystko.

4)czy kompiowanie na zmapowany dysk tez Wam tak wolno idzie? 5GB trwa jakies 150 min. - czy to normalne? Jak komp lezy 1m obok i sa w sieci?

Pozdr,
 
Do góry