Ferguson Ariva 210

pkomp

New member
nocny zakładasz tematy na potęgę zamiast juz sie w jednym zapytać - ariva 150 ma wyjście 5.1 - poczytaj o niej

rmvb 5 lat temu to nie istniał:)real networks praktycznie padło - ktoś to wykorzystał i odgrzał tego trupa
dla mnie to cos co mogłoby nie istnieć - przy początkach multimedii w sieci jakoś dawało radę ale szybko znikło z rynku własnie ze wzgledu na marna jakość i dużo spamu gdzie sie tylko dało
 

nocny01

New member
No tak, ma obługę 5.1 Ariva 150, ale z tyłu nie widzę wejść na jacki z moich głośników, więc nadal nie wiem jak można by je podłączyć.
 

janusz

New member
Bez reklam
Najpewniej są przejściówki lub przewody, które mają z jednej strony "czincz" z drugiej "jack". Miałem kiedyś popularny przewód używany do komputerów, z jednej strony jack, z drugiej dwa czincze do stereo. Nie spotkałem się dotychczas z wyjściem w odtwarzaczach 5.01 na jacki.
 

nocny01

New member
No właśnie, niedawno oblukałem allegro i nie ma takich przejściówek, że mógłbym 4 jacki podłączyć, max widzialem 3 :/ Więc raczej nie da rady podłączyć tych głośników, więc nadają sie tylko one do PC. Szkoda...będę musiał kupić kino domowe.
 

karkan

New member
Czy to jest najnowszy soft...
HDplayer_210_v20100914IU112.zip


?

Czy po wgraniu nowego softu kasuje dane z dysku? Jeśli tak to co by się stało jak bym na czas wgrywania dysk odłączył i później podłączył ?
 

nieswiedz

New member
Witam,
Czy ktoś z was odtwarzał filmy 1080p lub 720p na telewizorze LED Samsung'a na 200Hz (włączony tryb motion plus)? Albowiem podczas odtwarzania tych filmów co jakiś czas obraz przycina. Nie jest to jakoś strasznie widoczne, ale na dłuższą metę niesamowicie wkurza. Wydaje mi się, że problem leży po stronie arivy, ponieważ gdy podepnę Usb z tym samym filmem bezpośrednio do telewizora to nie występuje to zjawisko. Ma ktoś jakiś pomysł?
 

Szemot

New member
Czy to jest najnowszy soft...
HDplayer_210_v20100914IU112.zip
?
Czy po wgraniu nowego softu kasuje dane z dysku? Jeśli tak to co by się stało jak bym na czas wgrywania dysk odłączył i później podłączył ?

Nie, to nie jest najnowszy soft. Najnowszy znajdziesz tu Ariva HDplayer 210 : Ferguson : Digital Multimedia Technology na samym dole z 24 stycznia. nie wnosi własciwie nic. Jak dla mnie (nie korzystam narazie z Torrentów) lepszy jest stabilny. Bo jesli uruchamiam na stabilnym odtwarzacz majac dysk 1,5 Tb i do tego podbpietu pod USB pendrive badz dysk inny to po właczeniu działa idrazu a na nowszych beta softach przez minute do dwóch urzadzenie nie reaguje na pilota. Potem jakby zaskakuje i jest wszystko ok.
Soft nie kasuje zawartości dysku więc nie musisz go odłaczac. Bywalo w starszych beta wersjach, ze soft powodował ze nie widziałes nic co jest na dysku (wygladał jak pusty) ale to juz wyeliminowali.

Witam,
Czy ktoś z was odtwarzał filmy 1080p lub 720p na telewizorze LED Samsung'a na 200Hz (włączony tryb motion plus)? Albowiem podczas odtwarzania tych filmów co jakiś czas obraz przycina. Nie jest to jakoś strasznie widoczne, ale na dłuższą metę niesamowicie wkurza. Wydaje mi się, że problem leży po stronie arivy, ponieważ gdy podepnę Usb z tym samym filmem bezpośrednio do telewizora to nie występuje to zjawisko. Ma ktoś jakiś pomysł?

A może jest szansa, że ten dysk jest stary i zbyt wolny zeby zapodać 10-40Mb/s transferu video i dlatego się czka. Chociaż nawet dysk z 2000 roku by podołał materiałowi 720P nawet o niezłym bitrate. Może wiec sprbój wgrac inny soft? Bo sam TV raczej nie moze miec nic związanego z problemem. Albo sproboj moze np podlaczyc Pendrive do Arivy i jesli sie nie bedzie czkało to znaczy, ze cos masz z dyskiem zwalone. jesli bedzie to pozostaje inny soft. U mnie problemu nie ma nawet z filmami z najwyzszym bitratem
 

pkomp

New member
kolega podał wyżej linki - zajrzałbyś to byś wiedział ale po co?Jeśli interesujesz się tym sprzętem to parę postów wyżej już byś to zauwazył albo chociażby w dziale download na stronie producenta bo wchodzi w taki dział każdy zainteresowany tego typu produktem żeby chociaz sprawdzić czy support do czegoś się nadaje....

Panowie który niebieski firmware z arivahd działa poprawnie szybko bez czekania na starcie i w pełni identycznie obsługuje pilota?
Wgrywanie rozumiem przez reset albo sw3?nie da się normalnie?

Bo to forum arivahd to straszny ma bałagan w dziale firmware
 

single_pl

New member
Witam, jestem totalnym laikiem, wiec prosze o wyrozumienie wyjadaczy. Kupilem ostatnio ARIVA 210, zainstalowalem dysk zgodnie z instrukcja, sformatowalem wg polecen widocznych na ekranie TV, i na tym koniec,,, mimo podlaczenia do routera (tez wg instrukcji), Ariva nie jest widoczna w routerze, co za tym idzie i w moim kompie.... probowalem inny router, inna siec... efekt ten sam.... jakies sugestie co moge zrobic ?
 

janusz

New member
Bez reklam
Sprawdź czy w ustawieniach systemu masz włączoną Sambę i BT, bez tego chyba nie będzie widoczna.
 

mircal

New member
Nie działa torrent, YT działa tylko częściowo - sporo filmików nie działa, w otoczeniu sieciowym raz jest widoczny, raz nie.
Skończyła się moja cierpliwość i pozbyłem się tego rzęcha :/
Kończę swoją przygodę z Fergusonem raz na zawsze, przynajmniej jeśli chodzi o sieciowe odtwarzacze HD.
 

doprze

New member
Gratuluje odwagi... mi jeszcze trochę jej brakuje ;) dlatego męczę się z dziadostwem. Co zamierzasz kupić w miejsce arivy?
 

szaddam

New member
A ja jestem z Arivki zadowolony! I mam zamiar dalej z niej korzystać. Innej alternatywy za tą cenę nie widzę. Odtwarza mi wszystkie filmy, torenty siorbie powoli ale skutecznie, nie hałasuje i co najważniejsze ma znikomy pobór energii. A soft z każdym wydanie wydaje się być lepszy.
 

szaddam

New member
Znam tę stronę, lecz ... nic z tego nie trybię. Za wysoki poziom jak dla takiego laika jak ja. Chyba żeby jakby ktoś łopatologicznie tam to wytłumaczył ... :)
 

andrew k

New member
Ściągasz wersję softu dla 210(mało ich) albo dla 150DVD (tu niestety może być zagwozdka braku sterowania pilotem, ale w sumie nie rozumiem dlaczego, skoro piloty w 210 i 150 DVD są TAKIE SAME:). Soft najlepiej wgrywać metodą "soft reset". Zaloguj się, zadaj mi pytanko na PW, pomogę.
 
Do góry