Ferguson Ariva 210

mircal

New member
Odtwarzacz ten kupiłem zarówno do oglądania filmów jak i ściągania torrentów, gdybym wiedział że ściąganie nie działa to bym zwyczajnie go nie kupił.
Pytanie było cokolwiek niemądre, a ja prosiłem o odpowiedź.

Mój punkt widzenia jest taki: Gdybym mi chodziło wyłącznie o oglądanie materiałów video to równie dobrze mogę to robić z podłączonego komputera do TV.
 
Ostatnia edycja:

doprze

New member
powiem szczerze , że kupując arivę też podobnie myślałem jak mircal, tzn. sprzęcik miał służyc do oglądania tego co ściągnę na niego torrentem. Ponieważ sądziłem, że działa BT to kupiłem. Żebym wiedział, że nie działa to bym 400 zł nie wydawał na arivę tylko kupił popcorna, huandaya albo złożył htpc. Żeby w tej arivie chociaż był USB slave... a tu lipa... żałuję tej kasy.

Ciekawe czy można zwrócić arivę sprzedawcy jako nie zgodny z treścią umowy?
 

Plazivec

New member
rada była dawana z głowy... oczywiście ta opcja nie znajduje się w SIECI, a w następnej zakładce ;)

Naprawione! Znalazłem. I NIE zaszło, ale to nie działa. Jest ona ustawiona na TAK, a następnie wypowiadać się i ustaw NIE.

powiem szczerze , że kupując arivę też podobnie myślałem jak mircal, tzn. sprzęcik miał służyc do oglądania tego co ściągnę na niego torrentem. Ponieważ sądziłem, że działa BT to kupiłem. Żebym wiedział, że nie działa to bym 400 zł nie wydawał na arivę tylko kupił popcorna, huandaya albo złożył htpc. Żeby w tej arivie chociaż był USB slave... a tu lipa... żałuję tej kasy.

Odtwarzacz ten kupiłem zarówno do oglądania filmów jak i ściągania torrentów, gdybym wiedział że ściąganie nie działa to bym zwyczajnie go nie kupił.

Pytanie było cokolwiek niemądre, a ja prosiłem o odpowiedź.

Mój punkt widzenia jest taki: Gdybym mi chodziło wyłącznie o oglądanie materiałów video to równie dobrze mogę to robić z podłączonego komputera do TV.


Kupiłem Ariva 210 i jest torrent! Po raz pierwszy! I nie ma problemu.

Torrent jest również po zainstalowaniu oprogramowania. Zainstalowałem wiele razy stare i nowe oprogramowanie, ten film jest nadal! To nie jest usuwany, kontynuuje.


Niestety mój polski, jestem Słowacji.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze raz i ostatni podpowiem że na arivie 110 i 210 z wgranym odpowiednim oprogramowaniem opartym na firmware yaffs można dograć tzw. optware i potem np. klienta torrent transmission ...potem ściąganie torrentów przebiega spokojnie i bezproblemowo. Na standardowym klencie BT niestety nie pociągniecie długo ten typ tak ma :) . Szczegóły na forum arivy : Arivahd.pl - Strona główna forum
 

doprze

New member
Jeszcze raz i ostatni podpowiem że na arivie 110 i 210 z wgranym odpowiednim oprogramowaniem opartym na firmware yaffs można dograć tzw. optware i potem np. klienta torrent transmission ...potem ściąganie torrentów przebiega spokojnie i bezproblemowo. Na standardowym klencie BT niestety nie pociągniecie długo ten typ tak ma :) . Szczegóły na forum arivy : Arivahd.pl - Strona główna forum

widziałem tego tutka kilkukrotnie, ale powiem szczerze, że pomimo wykształcenia związanego bezpośrednio z informatyką, pomimo kilkuletniej pracy w tej dzedzinie - to dla mnie czysta magia...
o ile moja ciekawość skłania mnie do podjęcia próby ze zmianą softu - to wrodzona ostrożność - w tym przypadku przed uwaleniem sprzętu, karze sobie odpuścić.

Dopóki tego typu alternatywny soft nie będzie dostępny w formie zwykłego instalatora, dopóty tacy ludzie jak ja będą się męczyć na sofcie producenta. A szkoda. nawet bardzo...
 

arti104

New member
Witam, jestem świeżak. śledzę temat od bardzo dawna ale dopiero przymierzam się do zakupy arivy 210. Mam pytnie, czy czytnik kart czyta karty pamięci memory stick pro duo (sony)? pozdarwiam.

ps. Czy lepiej dać sobie spokój i nabyć asusa O!play hd2 ??
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
jest nowa wersja firmware beta4 - dodano obsługę mkv ze skompresowanym nagłówkiem - już chyba nie będzie trzeba czyścić mkv :)
 

jbj

New member
Witam.
Żeby nie zaśmiecac podepnę się pod temat :).
Szukam jakiegoś odwarzacza, który poradzi sobie m.in z plikami rmvb. Początkowo myślałem o odwarzaczu dvd Manty, ale w sumie przyadkie toto, nie ma dysku, a w dodatku czytnik płyt raczej nie będzie mi potrzebny (to ma być odwarzacz do sypialni - jakby co to jest w domu jeszcze dvd i blue-ray). Więc wpadłem na pomysł odtwarzacza hdd - zwłaszcza, że mam w domu obecnie bezczynny dysk 400gb sata. Wpadł mi w oko wspomniany Ferdek, ale mam do szanownych uzytkowników lub ludzi mających styczność z takim sprzętem pytanie. W sieci możńa znaleźć sporo informacji na temat tego cuda, ale nie nie umiem znaleźć nic na temat wyświetlania obrazu. Chodzi mi tutaj o propocje. Wiadomo, że zapisany film może być w proporcji 4:3, 16:9 jak i czasem jeszcze innej. Jak podejrzewam w takim odwarzatu idzie to spokojnie ustawić? Dodatkowo - czasem trafiają się nagrania w innym formacie - przy 16:9 są w większości "spłaszczone" - na komputerze nie ma problemu z dopasowanie sobie proporcji wyświetlania, ale jak to wygląda w takim odtwarzaczu?
Pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc :).
 

nocny01

New member
Mam głośniki Geniusa 5.1, które mam podłączone do komputera. Chcę kupić Arive 210 i chciałem właśnie te głośniki podłączyć, żeby uzyskać ten efekt na filmach. Czy to wogóle będzie działać i jak mam to z tyłu podłączyć, bo z tego co widzę to tam mało jest wejść, a w komputerze mam aż do 4 wejść podpięte głośniki. Jak to jest ??
 

pkomp

New member
jbj szczerze?po co tym dziadostwem(rmvb) wogóle sobie zawracasz głowę?toż to znacznie gorsze od jednopłytowego divx'a

nocny nie - nie ma wyjść 5.1
 

janusz

New member
Bez reklam
pkopmp ma rację rmvb to może miało sens pięć lat temu jak internet był 20 razy wolniejszy. Na dzień dzisiejszy format jest gorzej niż tragiczny. Może jeszcze VHS?
 
Do góry