Ferguson Ariva 210

figer

New member
Dzięki kolego za ciekawą uwagę. Szkoda, że nie podałeś odpowiedzi na moje pytanie :(

Jeśli ktoś zna odpowiedź na pytanie czy Ariva 210 ma w opcjach możliwość ustawienia szyfrowania WPA/WPA2 dla WiFi to proszę się podzielić. Dziękuje i pozdrawiam.
Ja mam szyfrowanie WPA2 i ariva sie laczyla przez Wi-Fi. Podajesz klucz i jedziesz.
Transfery okolo 1,5MB/s wiec przepialem ostatnio na kabel, bo jest minimum 5Mb/s
 

GonsioR

New member
Ja mam szyfrowanie WPA2 i ariva sie laczyla przez Wi-Fi. Podajesz klucz i jedziesz.
Transfery okolo 1,5MB/s wiec przepialem ostatnio na kabel, bo jest minimum 5Mb/s
Dzięki za odpowiedź. Ariva 210tka dojechała, a WPA2 rzeczywiście działa.
Filmy wepchnąłem przez USB bo na WiFi zrywało, ale sieci bezprzewodowej i tak potrzebuje z uwagi na planowane przemeblowanie - kable wyglądają nieelegancko, a WiFi wystarczy do tego żeby zmienić via TotalCommander lokalizację plików lub dopasować napisy NapiProjektem :)

Muszę jeszcze przeczesać po raz n-ty to forum w poszukiwaniu kombinacji klawiszy do sprawdzania wersji softu, a jak wrócę z pracy pokombinuje z aktualizacjami (z netu nie poszła - pokazał się błąd sieci... pewnie stary soft nie dawał rady w tej materii).
 

janusz

New member
Bez reklam
aktualizacja prze internet jeszcze nie działa. Firmwore trzeba ściągnąć ze strony Fergusona, na razie są tylko dwa rozsądne tj. pierwszy fabryczny i drugi stabilny (umownie). Radzę zostać przy pierwszym, ja mam drugi, ale tylko dlatego, że nie przeszkadza mi, że czasem sie zwiesi, natomiast bardziej podobami się czytelność torrentu oraz o mniej ważne czyta cue i ape. You Tube nie używałem w komputerze więc i tu nie zamierzam.

W przeciwieństwie do niektórych urządzeń wgrywane firmwore nie potrzebuje jakiejś wersji starego, wgra się aktualne nawet jak nie było wcześniejszych aktualizacji. Inaczej było z tunerami Ferdka tam wązny był np. Boot, bez aktualnego nie wchodziły nowe softy.
 
Ostatnia edycja:

GonsioR

New member
Żeby sprawdzić wersję firmware'u w starszych modelach należało wcisnąć na pilocie STOP a potem PAUSE. Czy wie ktoś jak to zrobić w 210tce?
Szukam i szukam i szukam... i nic, a najgorsze jest to, że 2 dni temu gdzieś to wypatrzyłem, ale nie zanotowałem.

Dzięki za pomoc.
 

Eathan1

New member
Panowie na stronie Fergusona pojawił się nowy firmware => HDplayer_210_v20100914IU112.zip. Data publikacji to 12 październik.

PS
Dodam, że pisał już o tym da3ro. Podobno można robić aktualizację via internet i wszystko działa jak należy. Właśnie ściągnąłem i idę wgrywać.
 
Ostatnia edycja:

da3ro

New member
NIestety muszę zdementować to co wcześniej napisałem. Dzisiaj po włączeniu Arivy na najnowszym firmware mam to co na poprzednich - czyli restarty, brak widoczności plików w folderach na dysku i zwiechy. Wracam do oprogramowania z niemożnością włączenia pilotem.
 

GonsioR

New member
Panowie na stronie Fergusona pojawił się nowy firmware => HDplayer_210_v20100914IU112.zip. Data publikacji to 12 październik.

PS
Dodam, że pisał już o tym da3ro. Podobno można robić aktualizację via internet i wszystko działa jak należy. Właśnie ściągnąłem i idę wgrywać.
U mnie ani w tej wersji, ani w HDplayer_210_v20100914 nie działa poprawnie pilot, a odtwarzacz sam się restartuje, lub przycina w menu... nigdzie nie da się wejść.
 

Eathan1

New member
NIestety muszę zdementować to co wcześniej napisałem. Dzisiaj po włączeniu Arivy na najnowszym firmware mam to co na poprzednich - czyli restarty, brak widoczności plików w folderach na dysku i zwiechy. Wracam do oprogramowania z niemożnością włączenia pilotem.

Możesz gdzieś wystawić tę wersję firmware? Niestety na fergusonie nie ma tej wersji do pobrania.

PS
U mnie po aktualizacji pilot działa poprawnie. Bez problemu mogę kopiować pliki przez LAN i WiFi. Niestety po zabawie z IMS zniknęła zawartość katalogów ;)

PS1
Zwartość katalogów wraca sama po wyłączeniu i włączeniu urządzenia za pomocą przełącznika na obudowie.
 
Ostatnia edycja:

GonsioR

New member
Możesz gdzieś wystawić tę wersję firmware? Niestety na fergusonie nie ma tej wersji do pobrania.
Którą konkretnie? Mam takie:
HDplayer_210_v20100630
HDplayer_210_v20100802
HDplayer_210_v20100907
HDplayer_210_v20100914
HDplayer_210_v20100914IU112

2 ostatnie u mnie nie działają poprawnie - dziwne to trochę.
 
Ostatnia edycja:

GonsioR

New member
Jeżeli to możliwe to bardzo proszę o:

HDplayer_210_v20100802
HDplayer_210_v20100907

Pozostałe mam.

Czy możesz coś więcej napisać o tych wersjach? Wiem, że 802 ma problemy z pilotem i odpalaniem sprzętu za jego pomocą. A co z 907? Czy nie będę mieć problemów z:

- z odłączaniem USB,
- kopiowaniem po kablu,
- znikaniem plików po użyciu IMS,
Odtwarzacz mam w domu od wczoraj, nie zdążyłem jeszcze wgrać do niego akurat tych, o które prosisz - testowałem dwa ostatnie, a jak nie szło, to robiłem powrót do fabrycznego (telnet i "kill -6 1").
Może coś zdążę zrobić jak wrócę z pracy (za ca. 4h), ale nie wiem czy zmęczenie nie wygra. W międzyczasie pliki wpadły tu:
HDplayer_210_v20100802.zip
HDplayer_210_v20100907.zip

Jeśli wgrasz to się podziel spostrzeżeniami.
 

janusz

New member
Bez reklam
Po raz pierwszy zadziałała aktualizacja przez internet. Nowy soft chyba niczym specjalnym sie nie różni od tego z data 2010 09 14, na razie znalazłem tylko działającą wyszukiwarkę w You Tube i co ważniejsze pilot lepiej działa (problemem chyba nie był pilot, tylko reakcja playera na polecenia). Zobaczymy jak stabilność, bo z tym ostatnim nie było najlepiej.
 

pkomp

New member
działa aktualizacja,ściągnięta zainstalowana.
Potwierdzam poprawił się zasięg pilota - nie trzeba teraz uciążliwie celować - niestety "zamułka" pilota po starcie dalej występuje - system coś tam jeszcze "miętoli".

pilot niestety przy włączaniu tak samo marnie reaguje


działa wyszukiwanie Youtube i żadnych restartów jak narazie

pełne HD audio jeszcze i będzie nieźle :
 
Ostatnia edycja:

wolf-mk

New member
Koledzy, a czy Wy również macie problem z wejściem do zakładki Różne w ustawieniach ??
Pytam, ponieważ na każdym oprogramowaniu (prócz fabrycznego) nie mogę się dostać do zakładki Różne - po wybraniu tej zakładki następuje momentalny restart Arivy..
Próbowałem również kilkakrotnie wgrać nowe oprogramowanie - bez rezultatów.
Czy tylko ja mam ten problem ??
 
Ostatnia edycja:

GonsioR

New member
Koledzy, a czy Wy również macie problem z wejściem do zakładki Różne w ustawieniach ??
Pytam, ponieważ na każdym oprogramowaniu (prócz fabrycznego) nie mogę się dostać do zakładki Różne - po wybraniu tej zakładki następuje momentalny restart Arivy..
Próbowałem również kilkakrotnie wgrać nowe oprogramowanie - bez rezultatów.
Czy tylko ja mam ten problem ??
U mnie problemu z wejściem na najstarszym sofcie nie było. Najnowszy wgrywałem 3 razy (w tym raz via internet), ale na nim nie mogłem wejść nigdzie, restart i tyle... przynajmniej tak było do wczorajszego przedpołudnia.
Wróciłem w nocy z pracy i tknęło mnie żeby jeszcze raz spróbować zaktualizować automatem przez internet.... I ŚMIGA! Nie wiem czemu wcześniej nie poszło, ale teraz nie zawiesza się, wczytuje wszystko, wyszukuje filmy na Youtube. Tylko zniknęła opcja ustawiania czasu, ale można to zrobić przez telnet.
 

figer

New member
Koledzy, a czy Wy również macie problem z wejściem do zakładki Różne w ustawieniach ??
Pytam, ponieważ na każdym oprogramowaniu (prócz fabrycznego) nie mogę się dostać do zakładki Różne - po wybraniu tej zakładki następuje momentalny restart Arivy..
Próbowałem również kilkakrotnie wgrać nowe oprogramowanie - bez rezultatów.
Czy tylko ja mam ten problem ??
Witam,
Mialem to samo.
Pomoglo uzycie "przywroc ustawienia fabryczne".
 
Do góry