Ferguson Ariva 210

pkomp

New member
ale o czym pisałem?czy ma ktos u nas gigabita łącze?chyba że chodzi ci o siec zasilającą:)
domowa to router z gigabitem i wifi n

dziś się pokusiłem o sprawdzenie arivy po sieci no i jest DUUUUUŻO LEPIEJ niz na pierwszym firmware
średni transfer z arivy na pc to 8 megabajtów a w druga stronę to 5
oczywiście dalej tragicznie spada gdy na kompie odpali sie byle stronę czy chociażby system sprawdzi czy sa nowe uaktualnienia - przycinka filmu murowana

aha i już nie zrywa plików podczas przerzucania
 

Szemot

New member
Przypuszczam, że nie pomyślałeś o czymś tak skomplikowanym, jak ustawienie FPS napisów i to był efekt.
Nie no idiota nie jestem. Dziwne bo skasowałem napisy z odtwarzacza, wgrałem jeszcze raz (bo miałem kopię na HDD zewnetrznym) i juz działa dobrze

Dlaczego .SRT? Bo SRT jest najdokładniejszym z formatów naopisów - zapisuje czasy wyświetlania z dokładnością do 0,001 sekundy i dlatego stał sie standardem. Amen.
I to jakies cudo ma byc. A jakby miało dokładnośc 200ms to robiłoby jakąs róznice? I tak nikt z nas by tego nie zauwazył

Hmmm... Ciekawa koncepcja... I mało spotykana. I .TXT i .SRT są plikami tekstowymi, są wczytywane do pamięci, wiec "laser nie spogląda do pliku", a nawet dla najstarszych odtwarzaczy DVD różnica w "wadze" rzędu 30-40 KB między jednym a drugim formatem nie stanowi problemu...
Spróbowac możesz. Juz miałem tak na dwóch laptopach (niezanowych czyli takich co nie mają napędu DVD z prekościa 8 a CD 32x tylko cos wolniejszego) ktróre wlozone miały plytkę CD z filmem Divx z napisami w SRT i przy kazdym napisie byl malutki skok jakby doczytywał kolejne dane. Przy zmianie na TXT problem znikał.
 

Ken

New member
dziś się pokusiłem o sprawdzenie arivy po sieci no i jest DUUUUUŻO LEPIEJ niz na pierwszym firmware
średni transfer z arivy na pc to 8 megabajtów a w druga stronę to 5
oczywiście dalej tragicznie spada gdy na kompie odpali sie byle stronę czy chociażby system sprawdzi czy sa nowe uaktualnienia - przycinka filmu murowana

aha i już nie zrywa plików podczas przerzucania

Zakładam, że podałeś transfery po kablu. A jak działa Wi-Fi? Też się poprawiło?

W zasadzie, możliwość wykorzystania Arivy 210 jako dysk sieciowy NAS po wifi miała być dla mnie główną zaletą tego sprzętu. Teraz po przeczytaniu naszego forum się zniechęciłem.
A nawet jak kupię inny dedykowany NAS, to z tego wątku forum wnioskuję, że z odtwarzaniem z innego NAS przez Arivę 210 po Wi-Fi też mogę mieć problemy.
Czy inne/starsze playery też mają takie kłopoty z siecią Wi-Fi (kopiowanie i streaming)?
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie wiem może ja na innej planecie mieszkam, ale te problemy naprawdę mnie dziwią.
Mam internet z kablówki 2GB do tego dokupiłem tani router lincsyss i wszystko chodzi rewelacyjnie. W arivie po kablu torrent, jednocześnie syn gra w sieciówkę na komputerze i mogę w tym czasie odtwarzać na Arivie film mkv znajdujący sie na twardym dysku np. na laptopie który do sieci łaczy się przez wifi. Największy problem gdy wychodzę z laptopem dwa pokoje dalej niż jest router, wtedy łącze pada, ale to nie wina Arivy.
 

pkomp

New member
brawo janusz - jesteś wyjątkiem na tej planecie bo tyle to nie maja nawet najlepsze uczelnie:)

Ken to jest to co można uzyskac na dobrej sieci gigabitowej - z tego co czytałem to wifi N ma podobnie a czasem gorzej.....
nedza i tyle
 

Ken

New member
No to "kicha" z taką siecią.

Ja sobie więc dałem spokój z Arivą i zamówiłem właśnie osobny NAS Synology DS210j & 2x Samsung 1TB (1.127 zł).
Do tego zamówiłem jeden z najtańszych playerów - Hundai M-Box L-110 (399 zł + 70 zł za dongle Wi-Fi na USB).

Przynajmniej NAS się przyda do zastosowań sieciowych, a goły media player jakoś sobie da radę z video i codziennym graniu w tle.
Do odtwarzania audio będę chyba nadal szukał okazyjnie Squeezeboxa Dueta.
Albo poczekam z rok, aż pojawią się szerzej uniwersalne media playery z dobrymi torami video HD i audio HD (z przyzwoitym decoderem c/a) i wtedy się rozejrzę.
 

pkomp

New member
alez są już - spójrz na dune

pytanie tylko po co ci dobry tor video skoro dane wysyłane sa bezstratnie cyfrowo przez hdmi?
podobnie audio?no chyba że twój sprzet nie ma hdmi
 

Ken

New member
Może faktycznie Dune Pro jest wart uwagi.
Muszę o nim więcej poczytać.

Ale z drugiej strony, jak kosztuje 8 tys., to zbliża się niebezpiecznie co pułapów cenowych Linna, Naima, Arcama czy Blacknote.
A ja potrzebuję sygnału analogowego na poziomie bardzo dobrych markowych odtwarzaczy CD + FLAC 24/192.
 

pkomp

New member
to zmień raczej amplituner na coś porzadnego - taniej wyjdzie niż szukac dobrze grającego NMT - puścisz po cyfrze i nie będziesz sobie głowy zawracał czy NMT ma dobre przetworniki
 

Szemot

New member
Poznaję gażdego dnia mojego HD 210 i widze kolejny bubel. Napisane nastronie, że obsługuje pliki ogg a umnie ich nie gra. Mam najnowszego softa ale i bez niego powinno chodzić. Co jest?
 

Szemot

New member
Zaczynam mieć z tym odtwarzaczem spore problemy. Jesli chodzi o OGG to niektóe czyta niektóre nie. LEcz większy problem jest taki, ze dziś włączam odtwarzacz a mój 1,5 TB dysk jest pusty!! :/ Zaczałem sięzastanawiać co jest. Zrobiłem reset (tak jakby co mu się powalił oto w końcu sprzęt komputerowy) ale nic. Myślałem, że może jakiś był bład i sam sięsformatował. Ale jesli by się format zrobił to zniknęłyby wszystkie foldery. A dwa które sam stworzyłem czyli Filmy i Muzyka sa nadal tylko puste. Zaczyna mnie ten sprzęt powoli wnewiać a dzięki temu linuxowi miałobyć tak pieknie.... Pomijając fakt, że sama obsługa menu nie idzie wcale szybko
 

da3ro

New member
Heh mam to samo. Od dzisiaj wszystkie foldery puste. Na szczęście nie sformatowałem dysku tylko wróciłem do starego oprogramowania (pierwsze stabilne ze strony Fergusona) i na szczęście wszystko wróciło do normy. Może specjaliści z Fergusona zapodali oprogramowanie tylko czasowe?? hehe, u nich wszystko możliwe. Ciekawe czy jeszcze u kogoś się sypnęło oprogramowanie dzisiaj??
 

Szemot

New member
Zaraz to znaczy mówisz, że miałeś najnowszy jakiśsoft, zwaliło sięi wgrałęs ze stronki to najnowsze stabilne oprogramowanie i działa wszystko ok? Ale z tego co wiem nie ma możliwości wgrania starszego softu
 

da3ro

New member
No właśnie że ferguson dopuszcza w swoich sprzętach wgrywanie starszego softu. A zrobiłem dokładnie tak : Miałem wgrane najnowsze oprogramowanie 20100914 i w dniu dzisiejszym się zwaliło - czyli dysk pokazywał foldery nawet te które sam utworzyłem, ale niestety puste. No sobie myślę 500 giga z hakiem poszłooooo. Ale jak sprawdziłem po sieci przez kompa to dysk pokazywał około 500 giga zajętego ale foldery również puste. No to wgrałem jeszcze raz to samo nowe oprogramowanie i dalej to samo( aha jeszcze mi się zawieszał i restartował odtwarzacz) , no to wgrałem stare oprogramowanie i wszystko śmiga tylko bez You Tube. Ale da się żyć , ważne że filmy i muza i fotki ocalały.Ufffff.
 

Szemot

New member
NO to te same obiawy. Mnie też sie co chwila restartuje i przywiesza. Tylko wszedłem teraz na strone i pokazuje orpogramowanie to któe było starsze i jest napisane, że to pierwsza stabilna wersja ale data jest z 10 wrzesnia. A ta wersja któa widać, ze jest nowsza (i takąwłąsnie wgrałem) jest z sierpnia. No ale mniejsza o wersje. Chciałem zatem ciagnąc i wgrac ta stabilną. Ale nie widzi żadnego softu do aktualizacji przez USB. Zaczałem sprawdzać czemu i sie okazuje, że ten plik nie ma rozszerzenia USB jak miały zawsze tylko img. Oczywiście sciągane z oficjalnej strony Ferguson : Digital Multimedia Technology Ty też stamtąd ściągałes Jesli nie to podasz link do miejsca gdzie ściągnałes ten dobry soft?
 

da3ro

New member
Ja ściągałem z oficjalnej strony fergusona. Nazwa pliku
HD Player 210 ver v 20100630

Mi pomogło.Ciekawe czy taka przypadłość dosięgła innych użytkowników Arivy 210??
 
Do góry