Ferguson Ariva 150DVD

maks1910

Member
Dzięki!
Wgrywa się go tak samo jak orginalny i można później wrócić do orginalnego?

Teraz zauważyłem dziwne zjawisko!!!

Otóż miałem włączony ten sam plik, i bez zacięcią doszedł do 55 minuty, poszedłem do pokoju obok i włączyłem światło (dokładnie w momencie zapalenia lampy odtwarzacz przestał odtwarzać plik mkv i tacka z płytą się wysunęła.

Nigdy z innym sprzętem nie miałem podobnych problemów. Wczesniej była YAMAHA DVD s657.

Co to może być, może zainwestować w listwę antyprzepięciową?? albo oddać sprzęt na gwarancji??
 

pio1771

New member
Witam , w ogole nie znam sie na odtwarzaczach wiec spytam wprost. czy odczytuje on plyty dvd z divx xvid etc?? bo ktos pisal ze nie odczytuje plyt zewnetrznych ..ale nie jestem pewien dlatego pytam. pozdrawiam;d
 

kradam

New member
Zastanawiam się nad Kupnem Arivy 150 DVD, ale to co tu piszecie lekko mnie przeraża :). Potrzebuje prostego playera sieciowego z DVD i 150-tka wydawał się innym wyborem. Czy wiecie, czy potrafi on odtwarzać filmy DVD z innego regionu? Jak z obsługą DLNA, potafi dogadać się z DMS-em? Przepraszam jeśli przesadziłem z tym ostatnim pytaniem, bo te coś ma chyba znacznie bardziej trywialne problemy :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zastanawiam się nad Kupnem Arivy 150 DVD, ale to co tu piszecie lekko mnie przeraża :). Potrzebuje prostego playera sieciowego z DVD

I jest to prosty player sieciowy z DVD. Moim zdaniem dość przyzwoity. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, najlepiej ściągnij ze strony Fergusona plik PDF z podręcznikiem użytkownika.
 

kradam

New member
Hmm, czy na prawdę uważasz, że w instrukcji użytkownika znajdę szczegóły na temat implementacji DLNA w tym urządzeniu? Bądź uwagi na temat tego, że nie działa wyszukiwanie w YT? Na temat blokady regionalnej też nic nie znalazłem, gdy poszedłem za Twoją radę. Gdyby ktoś, kto używa tego sprzętu (może żona moderatora? :) ) mógł się wypowiedzieć, to byłbym wdzięczny.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Certyfikatu DLNA oficjalnie nie ma, ale RTD1073C+ ma w specyfikacji obsługę DLNA. Jak to w praktyce wygląda nie wiem, bo playera nie używam, ale były na forum wypowiedzi o jakichś zabawach z media serverami. Myślę, że na forum Arriva.pl będzie więcej na ten temat. Blokady regionalnej DVD nie zauważyłem.
 

kradam

New member
W specyfikacji player ma _częściową_ obsługę DLNA. Dzięki za info odnośnie blokady regionalnej, to najważniejsze dla mnie kryterium wykluczające.
 

bumbum

New member
Chciałem zapytać jak to jest z tym dźwiękiem 5.1 bo sam już nie wiem. Na różnych forach piszą o braku, ze to tylko mix stereo na 5 kanałów. Zawsze podłączam coaxialem. Nie chciałbym się wpakować i kupić odtwarzacz HD stereo.
 

bumbum

New member
Może wyjaśnię. Nie mam jeszcze tego playera a mam zamiar kupic. Tekst wkleiłem z innego forum, jest w cudzysłowie. Ja będę łaczył cyfrowo przez coaxial, ale wole miec pewnośc ze wszystko będzie grało i ze nie będzie to jakis mix kanałów stereo na wyjsciu coaxial. Nie mam zamiaru wogóle uzywac analogowych wyjść bo zazwyczaj kazdy porządny amplituner ma wejscie cyfrowe i wyposazony jest w dekodery dts,DD itp.
 

TheHX

New member
wyłączanie się

witam,
mam podobny problem - tacka wysuwa się samoistnie, pliki z USB stopują (jak na razie mkv)
Odtwarzacz mam ledwo kupiony, wrzuciłem ostatni dostępny soft z Fredka (legalny)
Czy to Waszym zdaniem niedorobiony, mimo wszystko, soft ?
Nic nie mogę powiedzieć na temat samych plików, jednak tacka wysuwa się samoistnie BEZ PŁYTY w odtwarzaczu, więc problem nie leży po stronie materiału.
Pilot się zabawia ?? Już go nawet wyniosłem z pokoju....:)
pzdr
 

bumbum

New member
U mnie nic się nie wysuwa ale używam złącza ethernet do internetu. Mam inny problem,w najnowszym firmware jest radio, wszystko działa ale miasto muzyki rmffm nie działa. Na pewno nie aktualne linki. Czy idzie to jakoś zmienić? czy komuś z was też nie działa?

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk
 

bumbum

New member
Edycja stacji radiowych w ariva 150dvd i podobnych

Jak edytować plik w folderach root/local/bin gdzie katalogi są tylko do odczytu i nie idzie tego zmienić?
To jedyny sposób na edycje stacji radiowych. W w/w arivie, radio Miasto Muzyki wymaga zmiany serwera z 188 na 217 , plik skopiowałem na laptopa i już edytowałem, ale nie idzie go podmienić. Może ktoś podpowie jak to zrobić? Ma stronach anglojęzycznych znalazłem opis ale nie znam angielskiego.

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk
 

TheHX

New member
po wpięciu odtwarzacza do netu kablowego zaczyna się zabawa z tacką i stopowaniem plików odtwarzanych ze źródła zewnętrznego. Więc wypiąłem net na amen i nie ma powiedzmy, problemu...
 

TheHX

New member
doopa - i bez netu taca się sunie...Ferdek arogancko ignoruje wszystkie moje maile i telefony. Nie ma opcji kontaktu z "serwisem" - wysyłam im na siłę, żałuję jedynie, że na mój koszt...Poza tym sprzęt spełnia moje wymagania - dysk 2TB śmiga, nie odczytał mi jedynie pliku MPEG1 nagranego 9 letnim aparatem cyfrowym, no i czasem wściekam się na obraz 4:3, który na szczęście można zoomować....
 

arwr

New member
witam
poszukuje jakiegoś odtwrazacza z czytnikikiem dvd/BR. Ale zauważyłem też iż same odtwarzacze BluRay mają już funkcje podobne do odtwarzaczy HD
wieć pytanie do was drodzy Panowie
czy lepiej brać:
Ferguson Ariva 150DVD
Lg bd550
a moze jakieś inne propozycje?
albo Wogole kupić jakis odtarzacz HD + zewnetrzny czytnik dvd/BR.
cena do 600 PLN
 
Do góry