Ferguson Ariva 150DVD

lasso

New member
Zaktualizowany soft na stronie Fergiego, podobnież YT działa, sprawdzę w weekend.
Z ciekawostek - zgodniej z instrukcją ze strony Fergiego udostępniłem sobie pliki i 1szego dnia wszystko elegancko ferdek czytał. 2giego dnia już nie. Pliki pod win7 x64 w udostępnieniu widzi, ale zaczyna testować prędkość i już nie kończy i widać w górnym lewym rogu elegancki, czerwony X.
Nic nie zmieniałem oczywiście w międzyczasie bo i po co... więc o co kaman?
 

heretyk

New member
Zaktualizowany soft na stronie Fergiego, podobnież YT działa, sprawdzę w weekend.
Z ciekawostek - zgodniej z instrukcją ze strony Fergiego udostępniłem sobie pliki i 1szego dnia wszystko elegancko ferdek czytał. 2giego dnia już nie. Pliki pod win7 x64 w udostępnieniu widzi, ale zaczyna testować prędkość i już nie kończy i widać w górnym lewym rogu elegancki, czerwony X.
Nic nie zmieniałem oczywiście w międzyczasie bo i po co... więc o co kaman?

Witam wszystkich użytkowników forum, to mój pierwszy post, choć zaglądam tu od jakiegoś czasu.

Po zaktualizowaniu softu, Ariva150 normalnie odtwarza pliki z dysku komputera (przed też wszystko w tym temacie było Ok), przy czym w routerze mam ustawiłem na stałe rezerwację adresów. A dysk udostępniony pod wysłużonym XP-kiem ;-).

Testowałem kilka godzin, różne płytki, odtwarzanie po sieci lokalnej no i serwisy.

Poza tym, po aktualizacji softu owszem youtube działa, ale wyszukiwanie "znikło". Na ułamek sekundy pojawia się klawiatura i zaraz znika.
Kolejna porażka to stacje radiowe - bardzo podobnie jak w przypadku youtuba, na moment pojawia się menu i zaraz znika.
Z pozostałych serwisów, korzystam tylko z pogody i tu jest wszystko Ok.

Pozdrawiam.
 

Barbara

New member
Mam podobny problem po wgraniu najnowszego oprogramowania polecanego przez Fergusona.
YT zaczął działać, ale wyszukiwanie i stacje radiowe przestały. Podobnie jak u przedmówcy
ekran pojawia się na ułamek sekundy i znika. Czy ktoś znalazł już rozwiązanie tego problemu?
 

Barbara

New member
Może nie wykażę się przesadnym refleksem,
ale nikt z forum nie zauważył tego przede mną.

Na stronie Fergusona jest już aktualizacja,
likwidująca opisywany wcześniej błąd.
(niestety nie mogę wkleić linka, ale łatwo znaleźć)
 

kolaborant

New member
5.1 analog

Witam
czy ktoś już znalazł sposób na 5.1 analog w arivie 150dvd
bo nie działa prawidłowo
co ciekawe producent nie odpisuje na maile
dvd kupiłem ze względu na szeroką gamę formatów które czyta, 5.1 analog i cenę choć nie jest zupełnie niska
do tej pory miałem belwooda i to jeszcze bez usb i te same 5.1 analog podłączałem głośniki 5.1 logitecha i jak dla mnie wymiatało
a teraz mam niesmak bo nie wiem czy to wina sprzętu czy softu
może ktoś ma jakiś ciekawy sposób na rozwiązanie tego problemu
bo jeśli analog nie działa to nie znalazłem jakiegoś innego rozwiązania taniego podłączenia głośników 5.1
 

LGmaniak

New member
czy podłacze pod tą Arive głosniki z kina domowego LG LH-T760? z tym ze kable od głosnikow nie są zakończone czinczami a w Arivie widze czincze przy podłaczeniu analogowym 5.1,czy jest jakas przejsciówka która rozwiazala by mój problem, głosniki zakończone sa zwykłym kablem;/
 

kolaborant

New member
5.1 analog

Tego nie wiem, ja mam głośniki aktywne 5.1 i na cinche, tobie zostaje chyba lutownica, ale bez jakiegoś wzmacniacze będzie chyba słabo. Dalej nikt nie odpowiedział czy 5.1 analog działa poprawnie. Tyle jest różnych odpowiedzi ale nikt nie pisze żadnego konkretnego rozwiązania, a ferguson cicho siedzi. Bardzo to dziwne i mnie niepokoi bo nici z oglądania, a wypasione zestawy głośników na optical czy kino domowe za drogie, nie wiem czy już daliście sobie spokój, czy już wymieniliście odtwarzacz na inną firmę.
 

janusz

New member
Bez reklam
Sprawa jest prosta. Wyjśie 5.1 to nie jest wyjście na głośniki, nie daje prądu kolumnom. Zagrają owszem kolumny aktywne z wbudowanym wzmacniaczem ( dziwactwo raczej dostępne w taniej elektronice). To nie jest eyjście na głośniki!!!!
Można oczywiście do wyjść 5.1 podłączyć nawet monoblocki, ale to koszt kilkunastu tys. zł.
Podsumowując, najtaniej kupić amplituner kina domowego, a używane Yamahy, Onkyo i Denon już za kilka setek chodzą. Dodatkowo jakość wobec wspomnianego LG wzrośnie o conajmniej 1 tys. zł.
 

kolaborant

New member
5.1 analog

Wszystko ładnie kolego i wszystko się zgadza
tylko odpowiedz mi czemu firma robi wyjście 5.1 analog które nie działa poprawnie bo po podłączeniu głośników można powiedzieć że grają wszystkie albo w kilku nie rozdziela tego na kanały
totalne gówno, głównie chodzi mi o to że osoba która posiada fergusona zechciała też sprawdzić czy ma taki problem, bo widzę że większość osób ma z tym problem a jak dla mnie głośniki logitecha nie są super ale do nagłośnienia 9m kwadratowych zupełnie mi wystarczą i w odbiorze nie jest tak tragicznie. Ciekawi mnie tylko czy ktoś znalazł jakieś obejście, może jakiś inny sofcik działa, a może można jakoś podłączyć 2 dvd np z jednego leci obraz a z drugiego dźwięk 5.1 analog hm ....czy mam to wyje... przez okno.
 

maks1910

Member
Witam
Forum przeglądam już długo, ale teraz postanowiłem się zarejestrować i napisać.

Od kilku dni jestem posiadaczem Fergusona 150 Ariva, sprzęt ogólnie Ok, ale mam kilka problemów;

- tragicznie działa pilot, póki co nie mam zamiaru ściągać metalowej osłony na czujniku podczerwieni, gdyż stracę gwarancję, pilot działa normalnie do 2-2,5m potem jest tragedia,

- płyty 8,5 GB (dwuwarstwowe) na oryginalnym sofcie potrafiły się zatrzymać i wyjść do menu wyboru nośnika (tak się działo w czasie oglądania koncertów), na sofcie beta na razie nie zauważyłem zatrzymania, ale płyty EMTEC są źle tolerowane

-oglądałem film dvix z usb i bez duszenia przycisków na pilocie nagle film zapausował i musiałem wcisnąć play aby dalej oglądać

- mam adapter wifi i youtube działa prawidłowo, lecz mam problem z połączeniem się do komutera, mianowicie ferguson widzi mój komputer, lecz gdy chce się z nim połączyć to pojawia mi się komunikat o login i hasło, tymczasem nasło do routera ma admin:admin, nie wiem o jakie hasło chodzi bo nic z hasłami nie robiłem w routerze. Mój sprzęt do WIN 764bit oraz TPLINKW8901G

Ma ktoś poradę na moje problemy.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
- płyty 8,5 GB (dwuwarstwowe) na oryginalnym sofcie potrafiły się zatrzymać i wyjść do menu wyboru nośnika

Wszystkie playery na RTD1073 źle tolerują płyty dwuwarstwowe nagrane pod systemami powyżej Windowsa XP. Z mojego dotychczasowego doświadczenia wynika, że najbardziej bezproblemowe są płytki Platinium, z tymi z tzw. górnej półki są kłopoty.

oglądałem film dvix z usb i bez duszenia przycisków na pilocie nagle film zapausował i musiałem wcisnąć play aby dalej oglądać

Sugeruję zewnętrzny dysk w miarę dobrej dobrej jakości. Tego playera (ze względu na płyty) używa żona, jako zewnętrzny nośnik ma HDD USB Samsunga 640 GB i nie słyszałem żadnych skarg.

mianowicie ferguson widzi mój komputer, lecz gdy chce się z nim połączyć to pojawia mi się komunikat o login i hasło

Trzeba sobie założyć pod Windowsem odrębne konto z loginem i hasłem i zrobić pełne udostępnienie.
 

maks1910

Member
Dzięki za info. Tak się składa, że na drugiej partycji mam zainstalowanego XP i korzystając, że mam jeszcze jedną płytkę DVD DL ESPERAZNA (raczej słaba to wiem), nagrałem programem ImgBurn moje wesele, płyta w odtwarzaczu w ogóle się nie zaciela, nawet nie zauważyłem szarpnięcia przy zmianie warstwy podczas odtwarzania.

Wspomniałeś, że playery na RTD1073 źle tolerują płyty dwuwarstwowe nagrane pod systemami powyżej Windowsa XP - możesz mi wytłumaczyć w czym tkwi ta różnica, nagrywarka ta sama i program ten sam (czyżby lepsza korekcja błędów???)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wspomniałeś, że playery na RTD1073 źle tolerują płyty dwuwarstwowe nagrane pod systemami powyżej Windowsa XP - możesz mi wytłumaczyć w czym tkwi ta różnica, nagrywarka ta sama i program ten sam (czyżby lepsza korekcja błędów???)

Nie mam pojęcia. Obiło mi się coś o ucho, że to kwestia dodatkowych sygnatur, które zostawiają na płycie Vista i 7, a nie czytają ich playery z RTD1073, natomiast już czytają te z RTD1185/86. Ale nie wiem, na ile to prawdziwe wyjaśnienie...
 

maks1910

Member
Dzięki, póki co testuje:

- płyty Verbatim mają nikiedy lekki przeskok pomiędzy warstwami
- Płyty EMTEC -druga warstwa nie działa w ogóle, widać tylko piksele
- Esperanza miodzio działa wszystko
- Philips też działa
- Testuje Platinum
Oczywiście nagrywam na XP, a powyżej mowa o płytach 8.5GB
 

maks1910

Member
Ma ktoś podobne problemy do moich i to na różnych wersjach oprogramowania pobranego ze strony fergusona:

Mianowicie oglądam sobie koncert w formacie MKV i nagle koncert się wyłącza, jakbym włączył stop na pilocie, podobnie film się zatrzymuje z USB.

Jak tak dalej będzie to sprzedam sprzęt bo stwierdzam, że jest bardzo nie dorobiony.
 

maks1910

Member
Na podstawie moich obserwacji stwierdzam, że problem może występować, gdy w stronę odtwarzacz jest skierowany pilot, to wtedy odtwarzanie się zatrzymuje tak jakbym wcisnął przycisk stop. (oczywiście nie wciskam).

W tym momencie ten sam plik śmiga bez zatrzymania (lecz pilota mam schowanego).

Wiem, że to śmieszne, będę testował.

W tym momencie odtwarzanie się samoczynnie zatrzymało i płyta się sama wysunęła z szuflady.

Już mam tego dość wracam do orginalnego softu i zobaczę
 
Ostatnia edycja:
Do góry