Ferguson Ariva 150DVD

andrew k

New member
Jeżeli ze sprzętem dzieją się nienormalne rzeczy, to chyba jest podstawa???U nikogo(niewielu) otwiera się tacka przy oglądaniu filmów z YT, a u Niego tak, więc?Pozdro!
 

RADMAN

New member
U mnie też wszystko było dobrze i dziwiłem się opinią na forum, że coś się dzieje. Nie wiem z czym zbiegły się problemy, bo pierw wgrałem modyfikowany soft, a potem dopiero zakupiłem adapter. Po podłączeniu dzieją się cyrki, bez adaptera śmiga wszystko dobrze. Grzebałem też trochę w tym nieoficjalnym sofcie, ale dalej zdarzają się te niedogodności.
Czy wszyscy, którzy nie mają problemów używają WLAN czy raczej po kablu?
Warto sprawdzić, bo może nawet wymiana sprzętu na nowy nie pomoże, a tylko pozbawię się odtwarzacza na kilka dni.
 

reaper1

New member
Bez adaptera faktycznie nic się nie dzieje (filmy się nie wyłączają, tacka nie wysuwa). Pytanie: to wina odtwarzacza czy adaptera ?
 

pkomp

New member
jak sami widzicie - oprogramowania!!

więc andrew na jakiej podstawie chcesz wymiany?wgrają co najwyzej nowy(stary) soft albo polecą jego wgranie
 

andrew k

New member
Sory gregory,ale czy jest to jak to oni piszą "dedykowany klucz" czy nie? Jeśli nie, to nie mamy o czym mówić, jeśli tak, to chyba jasne. Zawsze zostaje "cabelek"(i transfery większe - u mnie w porywach 40MB) :)
 

pkomp

New member
co jasne?dedykowany bo ma sterownik w firmware i tyle

kabelek najlepszym wyjściem jak cos streamujemy - wifi nie zapewnia płynnych transferów a youtube z tych playerów to zdecydowanie pomyłka
 

RADMAN

New member
Na forum Arivahd użytkownik mkkm wrzucił oryginalny soft z poprawioną sekcją IMS. Jest m.in. XLive z Xtreamera. Generalnie ciekawe rzeczy. Pełno jest też innych softów ale raczej dedykowane do 210 czy 110, więc póki co się nie odważyłem wgrywać. Nie chce się bawić w zwieranie pinów jak mi nie zadziała USB z którego mógłbym wrócić do oryginału.

Polecam prace, które chłopaki tam robią. Teraz wrzucili soft Mede8er na warsztat i próbują go dostosować do Arivy. Póki co walka z pilotem, który działa, ale nie zawsze tak jak powinien ;)
 
Ostatnia edycja:

RADMAN

New member
Streaming mi niepotrzebny. Chodzi żeby IMS dobrze chodził. W chwili gdy w domu na piętrze mam router, a na parterze Arive to sporo problemów z połączeniem kablem. W innym wypadku to bym raczej się nie bawił w WLAN, bo wiadomo, że po kablu mniej kłopotów i lepsze transfery.
Na zmodyfikowanym sofcie przez chłopaków z forum ArivaHD IMS nabrał kolorytu. Polecam zainteresowanie się tym oprogramowaniem.
 

RADMAN

New member
Linków nie podam, bo nie jest to mile widziane na tamtym forum. Zapraszam do rejestracji i w dziale Firmware są inne softy robione do 210 czy 110.
 

RADMAN

New member
Nie przerabiaj, wgrywaj DOWOLNY soft (pod war. że masz min 19 boota).Przetestowałem i wszystkie hulają na 150-ce!

Działają ci wszystkie funkcje łączenie z DVD? Ja wziąłem ten zmodyfikowany soft do 150 od mkmm i przeniosłem do niego serwisy IMS z wersji Blue V5. Dorobiłem sobie odpalanie xLive z podpiętego dysku. Teraz w łatwy sposób mogę modyfikować menu kategorii. Nie mogę sobie za to poradzić z głównym menu xLive. Co bym nie zmodyfikował to jest dalej takie samo jakby zapisał sobie je w swoich plikach i nie wgrywał nie z mojego pliku.
 

mieczotronix

New member
chciałbym was panowie zapytać, czy na tym odtwarzaczu da radę puścić płytę DVD z angielskim filmem + zewnętrzne napisy PL z sieci? Mam trochę płyt DVD bez polskich napisów, które chciałbym puścić znajomym, ale nie wiem za pomocą czego. Czy to urządzenie się nada?
 

andrew k

New member
Napisy muszą być w tym samym miejscu co i film :( Ale z płytką DVD bez przeróbek ten numer nie przejdzie, nie wiem czy wogóle istnieje taka opcja w jakimś sprzęcie(bez przeróbki do np. avi).
 

mieczotronix

New member
no tak, pewnie nie będzie lekko, pewnie co najmniej ISO+napisy trzeba będzie zrobić

A czy ten DVD może zgrywać płyty na zewn HDD, czy tylko je odtwarza?
 
Do góry