Ferguson Ariva 150DVD

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dziwne zjawiska opisujecie, Waćpanowie. Przyznam, że od momentu zakupu nie wystąpiły w moim egzemplarzu żadne żadne problemy, oprócz YouTube i wspomnianego wyżej brumu na nowym firmware, który - jak się okazało - był spowodowany stykaniem się luźnego chincha od innego urządzenia z obudową.

To dziw, że te same urządzenia tak różnie się zachowują. Na ostatnim firmware, oprócz braku wyszukiwania w YT, zero kłopotów (w tym momencie odpukałem, żeby nie zapeszyć).

A propos wyszukiwania w YT, jeżeli ktoś będzie się kontaktował z Fergusonem rzućcie im hasło, że mają wpisany zły port w oprogramowaniu. Chodziło, jak w wielu innych firmware playerów, o ominięcie Google, a zrobiło się do d...

I jeszcze jedno mi się nasunęło: może powpisujemy tutaj numery serii odtwarzaczy i wówczas okażę się, że kłopoty sprawia konkretna seria produktów. Tak czasem bywa...
 

jaco23

New member
Podziekowania dla kolegi za linka do softu. Czy ktos sie orientuje, ten odtwarzacz ma jakis guzik do resetu firmware-u , czy tylko przez menu mozna to robic. Pytam bo w niektorych sa takowe i wtedy nie zostaja jakies smieci. Czy to urzadzenie ma jakiegos torrenta i sambe ? A co do numerow to moze jest to jakies rozwiazanie bo efekty rozne.
 

reaper1

New member
Dalej mam problem z pause'owaniem lub stopowaniem filmów w trakcie odtwarzania i z wysuwającą się tacką. Najgorsze, że nie mogę się dodzwonić do odpowiedniego działu fergusona.
 

Ciutnik

New member
Witam. Chyba od wczoraj, ze strony Fergusona można pobrać najnowsy firmware w wersji v20100914IU112. Po zainstalowaniu - póki co - nic się nie wiesza, i nawet wyszukiwanie w YouTube działa. Dźwięku 5.1 nie testowałem więc nie wiem czy poprawiony.

Przy okazji można też pobrać pierwszy stabilny firmware - ten instalowany fabrycznie: v20100630.
 

reaper1

New member
Ciutnik, obecnie mam firmware udostępniony przez Ciebie i dalej mam problem z tacką. Instalowałem najnowszy firmware i też miałem to samo (tzn. nie mam pewności czy instalowałem ten, który teraz jest dostępny na stronie Fergusona, ale jest wydany tego samego dnia, więc to chyba to samo). Czy u Ciebie problem występował na którym kolwiek firmware'rze? Który używasz teraz ?
 

Ciutnik

New member
Czy u Ciebie problem występował na którym kolwiek firmware'rze? Który używasz teraz ?
Witam. Póki co, problemów opisywanych przez Ciebie nie zaobserwowałem (i mam nadzieję, że nie będzie mi to dane). W tej chwili mam zainstalowany najnowszy firmware, czyli v20100914IU112. Tak jak pisałem wyżej, wygląda na to, że wszystko działa poprawnie - łącznie z wyszukiwaniem na YouTube.

Okazało się, że opisywane przeze mnie problemy z ucinaniem początków kolejno odtwarzanych MP3, były z winy telewizora podłączonego przez HDMI! Kompletnie nie wiem dlaczego tak się działo. Po podłączeniu wyjścia audio Fergusona bezpośrednio do wzmacniacza (zwykłe stereo) dźwięk jest bardzo dobry i nic się nie ucina. Dziwi jedynie brak możliwości szybkiego przeskakiwania do poprzedniego/następnego utworu. A wydawałoby się, że to takie oczywiste...
 

pkomp

New member
reaper nie patrz na datę tylko na nazwę firmware - różnica jest ogromna....

Ciutnik HDMI ucina bo w tym czasie rozpoznaje w jakim formacie jest audio....
 

Ciutnik

New member
Na środku wysokości pilota, z prawej strony są przyciski przeskakiwania do następnego /wcześniejszego utworu/rozdziału.
No właśnie rzecz w tym, że one nie działają zgodnie z oczekiwaniem! A przynajmniej nie w odniesieniu do przeskakiwania do poprzedniego/następnego utworu na liście utworów MP3 odtwarzanych np. z USB.

Ten [ |<< ] i ten [ >>| ] działają jak PageUp i PageDown, natomiast ten [ <-. ] oraz ten [ .-> ] przeskakują w ramach tego samego utworu o parę sekund.
 

janusz

New member
Bez reklam
Przepraszam, faktycznie działają tylko gdy jest to jeden plik np. film DVD i przekakuje do następnej sceny, podobnie miałem przy koncertach, ale przy piosenkach nie działa. Żadko używam tej funkcji, stąd nie zwróciłem uwagi.
 

RADMAN

New member
Czy wszyscy, którzy mają problem z wysuwająca się tacką, pauzowaniem lub wyłączaniem się filmu używają adapter bezprzewodowego USB? U mnie problemy takie pojawiły się odkąd zacząłem jego używać. Muszę sprawdzić jak zachowuje się z wyjętym urządzeniem. Radziłbym też protestować. Może dojdziemy do jakiś wniosków.
 

RADMAN

New member
Na razie test na jednym długim filmie puszczonym z odłączonym adapterem bezprzewodowym. Przez 2,5 godziny żadnej pauzy, wyłączenia czy otwierania tacki. Po podłączeniu i odpaleniu filmiku na Youtubie po krótkiej chwili wysunęła się tacka, za jakiś moment filmik sam się wyłączył i musiałem go wznowić. Czy ktoś sprawdzał u siebie?
 

RADMAN

New member
Dwa filmy obejrzane z wyjętym adapterem i nic się nie działo. Natomiast na YT wysuwa się klapka i filmiki wyłączają.
 

andrew k

New member
Kolego Radman wymień sprzęt na gwarancji i po problemie, po co ta walka???U mnie kłopotów nie ma żadnych (sofcik z forum ariva z radyjkami i innymi bajerami). YT śmiga jak malina (HD i SD).Jak film jest w HD to domyślnie się włącza w HD, ale i w SD jakość obrazu jest niezła :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry