Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"Dramat Legii! Komisja Dyscyplinarna UEFA zdecydowała jednak, że Legia Warszawa przegrała z Celtikiem Glasgow walkowerem 0:3! To kończy jej przygodę z walką o Ligę Mistrzów!


To niewyobrażalny błąd stołecznego klubu! Wręcz szokujący! Poszło o występ Bartosza Bereszyńskiego w rewanżowym meczu. Legionista po tym, jak w poprzednim sezonie Ligi Europy dostał czerwoną kartkę w starciu z Apollonem Limassol, miał pauzować przez trzy mecze. Kara obejmowała więc dwumecz z St. Patrick's Athletic w II rundzie i pierwszy mecz z Celtikiem w III rundzie. Pod jednym wszak warunkiem, że piłkarz zostanie zgłoszony do gry. Jasno i precyzyjnie mówi o tym art. 18, pkt 1 przepisów UEFA dot. Ligi Mistrzów. "Tylko piłkarze, którzy są uprawnieni mogą odbywać kary za kartki". Tymczasem Legia nie zgłosiła Bereszyńskiego na II rundę. De facto więc kara przeniosła się na dwa spotkania III rundy i jedno spotkanie IV rundy.

W pierwszym meczu z Celtikiem Bereszyński nie grał. W rewanżu wszedł na boisko w 87. minucie. Błąd wykrył delegat UEFA. Od początku przewidywania co do wyroku były złe, bo tak po prostu stanowi regulamin. Gdyby Legia nie dostała walkowera, to Celtic miałby prawo odwoływać się do Trybunału Sportowego w Lozannie. I pewnie wygrałby.

Komisja Dyscyplinarna zebrała się w piątek o godzinie 9. Na obrady nie wpuszczono prezesa Legii Bogusława Leśnodorskiego.

Mistrz Polski nie kończy jednak przygody z europejskimi pucharami. Zagra w IV rundzie eliminacji do Ligi Europy.

Kto jest winny tej ogromnej pomyłki? Na razie dokładnie nie wiadomo. Ponoć w Legii odpowiedzialnych za zgłaszanie piłkarzy było kilka osób. "

Koledzy ja myślę że jakby było w drugą stronę byłoby tak samo bo tak mówi regulamin UEFA i nie ma to znaczenia jaki klub, druga sprawa to bez przesady Celtic to Celtic a nie Real Madryt..
I tez sprawa naszego profesjonalizmu tu wychodzi , niestety my musimy się jeszcze troszkę pouczyć i to trzeba jasno i dobitnie powiedzieć, a nie zganiać jak zwykle na kogoś... bo zawsze ktoś winny a nie my... a takie postępowanie niestety nie działa na świecie..
Osoba zawiniona w Legii, czy nawet osoby powinny zrobić wy.... i przyjąć na te miejsca osoby profesjonalne dbające o każdy aspekt na najwyższym możliwie poziomie. A oni niestety tylko kasę biorą tylko na najwyższym poziomie patrząc oczywiście na realia polskie..
 

collider

New member
Bez reklam
Prawdę mówiąc to sytuacja z Legią jest odzwierciedleniem całego burdelu jaki jest w naszej piłce ale i państwie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lolek, przytoczę jedynie wpis z netu, bo niewątpliwie frajerstwo i nieprofesjonalizm Legia pokazała

Przy tej okazji warto przytoczyć podobne zdarzenie sprzed czterech lat. UEFA wówczas nałożyła karę na VSC Debreczyn w wysokości piętnastu tysięcy euro za występ nieuprawnionego zawodnika w starciu czwartej rundy LE z Liteksem Łowecz. Bułgarski klub również domagał się walkowera, jednak europejska federacja odrzuciła ten wniosek.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, przytoczę jedynie wpis z netu, bo niewątpliwie frajerstwo i nieprofesjonalizm Legia pokazała

Przy tej okazji warto przytoczyć podobne zdarzenie sprzed czterech lat. UEFA wówczas nałożyła karę na VSC Debreczyn w wysokości piętnastu tysięcy euro za występ nieuprawnionego zawodnika w starciu czwartej rundy LE z Liteksem Łowecz. Bułgarski klub również domagał się walkowera, jednak europejska federacja odrzuciła ten wniosek.

Nie wiem jak to było kiedyś, może troszkę była różnica w regulaminie , a może w końcu UEFA zaczęła postępować zgodnie właśnie z regulaminem, który sami w końcu stworzyli. Jedno jest pewne i trzeba to głośno mówić - wina leży po stronie Legii i nie można mieć wyłącznie do UEFA pretensji, ktoś Kolego za pilnowanie tych spraw bierze kaskę i uwierz mi na słowo, że są to odpowiednie pieniądze.. Do tego jak sam piłkarz też nie zna regulaminu, a nie mówię żeby znał go na pamieć, ale warto przeczytać w tej części chociaż która jego dotyczyła jak się gra w LM.. Bo to nie jest I liga RP...nieprawdaż?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lolek, ja nie kwestionuję tego o czym piszesz, bo jak ktoś popełni błąd to ponosi później konsekwencje.
Regulaminu nie znam i powiem szczerze nawet nie chce mi się tam zaglądać, ale jeżeli wczoraj jeszcze nie było nic pewne, to przypuszczam, że walkower był najsurowszą z kar, które mogły być przez UEFA nałożone.
To tak jak z mandatami za wykroczenie drogowe możesz zostać ukarany mandatem bądź pouczeniem i jedno i drugie jest zgodne z kodeksem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, ja nie kwestionuję tego o czym piszesz, bo jak ktoś popełni błąd to ponosi później konsekwencje.
Regulaminu nie znam i powiem szczerze nawet nie chce mi się tam zaglądać, ale jeżeli wczoraj jeszcze nie było nic pewne, to przypuszczam, że walkower był najsurowszą z kar, które mogły być przez UEFA nałożone.
To tak jak z mandatami za wykroczenie drogowe możesz zostać ukarany mandatem bądź pouczeniem i jedno i drugie jest zgodne z kodeksem.

Spoko, ja ogólnie to napisałem,a nie w stosunku do Ciebie :) ja czy Ty nie musimy znać regulaminu UEF-Y ale oni powinni, biorą za to pieniądze i jak sam wiesz duże- patrząc na realia polskie i na to jak grają ( piłkarze) i jak zarządzają klubem osoby odpowiedzialne za to żeby wszystko było zgodne z regulaminami ich obowiązującymi......
 

Rafal7

Banned
Mi osobiście szkoda Legii jak cholera, UEFA przesadziła z tą karą i to na maxa. Tu zawinił człowiek który był za to odpowiedzialny, każdy ma prawo się pomylić nikt nie jest idealny.
Sam klub nie powinien ponieść aż takich konsekwencji,tym bardziej że było 6-1 i 2-1 w strzelonych bramkach na wyjeździe.Na pewno ten zawodnik nie miał najmniejszego wpływu na wynik.
Legia powinna dostać srogą finansową kare i tylko tyle, a sam klub powinien wyciągnąć konsekwencje co do osoby która była za to odpowiedzialna.
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Guzik prawda, za dużą kasę zarabiają by się mylić z takimi pierdołami, zwłaszcza jak się ma na pieńku z UEFA. Najlepiej napisał Collider. Żal ? pewnie, że żal, ale inną karę z pewnością by dostał Celtic, czy inny renomowany klub.
 

badfader

New member
dokładnie.....UEFA to jedno wielkie gówno jakby to był jeden z większych klubów to skończyło by się na karze finansowej ....dlatego biedni będą biedniejsi a bogatsi jeszcze bogatsi .....
 

Rafal7

Banned
Guzik prawda, za dużą kasę zarabiają by się mylić z takimi pierdołami, zwłaszcza jak się ma na pieńku z UEFA. Najlepiej napisał Collider. Żal ? pewnie, że żal, ale inną karę z pewnością by dostał Celtic, czy inny renomowany klub.


Jak Guzik Prawda ???
Legia to piłkarze którzy biegają pod ta nazwą, co są winni Ci zawodnicy którzy oddawali zdrowie na boisku po to aby się piąć w górę?Co są winni Ci zawodnicy którzy chcą podnosić sobie poprzeczkę?Co są winni Ci zawodnicy którzy chcą zadowolić cały kraj i chcą aby cały kraj był z nich dumny?
Nic taki zawodnik nie jest winien, to jest zawodowy sportowiec ( zwykły pracownik) który zarabia inne pieniądze, ma dogodne warunki pracy itp.
UEFA powinna to wziąć pod uwagę, tym bardziej że wynik i tak pokazał jednoznacznie kto przechodzi dalej i kto był lepszy w dwu meczu, a ten niby rezerwowy i tak nic nie wniósł do meczu.

Ciekawe gdzie był Boniek w jakim stopniu próbował pomóc Legii i stawał za nią murem.
I na koniec, według mnie Celtic sam powinien wystąpić do UEFY że zwycięzca dwu meczu jest Legia, ponieważ awans wywalczyła w uczciwej grze i walce na boisku, a pomyłka któregoś z pracowników Legii i wprowadzenie zawodnika który nie powinien zagrać w tym meczu nie miało wpływu na końcowy rezultat i to na się nazywa wtedy FAIRPLAY i RESPECT które UEFA i FIFA tak promują.
 

eedviking

Banned
Wątpię aby cały kraj byłby dumny. Myślisz, że Poznań, czy Łódź też?
Legia w tej chwili to "przedsiębiorstwo", podobnie jak każdy inny klub na świecie.
Jeżeli przedsiębiorstwo nie wywiązuje się z umowy/kontraktu, to nikt ( niestety) nie patrzy, że zrywając kontrakt, wielu pójdzie na bruk !!!
Nie jestem żadnym przeciwnikiem, ale to ,że dał ktoś "dupska" w zarządzie , niestety dotknie wszystkich. To niestety jest kapitalizm, tu nie ma sentymentów, a nie oszukujmy się , ale sport prawdziwy, kończy się tam gdzie jest duża kasa.
Smutne, ale prawdziwe...szkoda.

Kiedyś chodziłem na Legie ...kiedyś.
 

eedviking

Banned
Osobiście mnie średnio już ten "sport" interesuje, ale też wolę kibicować naszym iż obcym.
Fajnie, że się zgadzamy w tym- bynajmniej . ;-)
 

Rafal7

Banned
K..a, zobaczyłem sobie teraz bramki Legi z Celticem na wyjeździe, aż mi szkoda tych piłkarzy, biegali, strzelali i cieszyli się na marne.
 

collider

New member
Bez reklam
K..a, zobaczyłem sobie teraz bramki Legi z Celticem na wyjeździe, aż mi szkoda tych piłkarzy, biegali, strzelali i cieszyli się na marne.

Na pewno jest co niektorym cholernie przykro i maja urazona ambicje. Jednak jak popatrzysz na wiekszosc wypowiedzi czy tytulow prasowych to najczesciej mowi sie o stracie finansowej. Ile to klub mogl zarobic a ile to pilkarze mieliby do podzialu. Sukces sportowy schodzi gdzies na drugi plan. To troszke taka sytuacja jak z pilkarzem, tak tak, Celticu, ktory na drugi dzien po porazce z Legia w Warszawie chwalil sie na twitterze czy fejsie nowymi butami za tysiac funtow doprowadzajac tym samym swoich fanow do furii. Oni, znaczy pilkarze w wiekszosci przypadkow maja na to "wyjebane". To my kibice psujemy sobie nerwy, rozpamietujemy przegrane. Oni juz na drugi dzien czesto pakuja walizki i spedzaja piekne chwile gdzies na urlopie lub w jakims nocnym klubie go go ( tu dla przykladu pilkarze Legii kiedys po przegranej w Bialymstoku od razu po powrocie wskoczyli na libacje). Tak wiec najbardziej to mi zal kibicow.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno jest co niektorym cholernie przykro i maja urazona ambicje. Jednak jak popatrzysz na wiekszosc wypowiedzi czy tytulow prasowych to najczesciej mowi sie o stracie finansowej. Ile to klub mogl zarobic a ile to pilkarze mieliby do podzialu. Sukces sportowy schodzi gdzies na drugi plan. To troszke taka sytuacja jak z pilkarzem, tak tak, Celticu, ktory na drugi dzien po porazce z Legia w Warszawie chwalil sie na twitterze czy fejsie nowymi butami za tysiac funtow doprowadzajac tym samym swoich fanow do furii. Oni, znaczy pilkarze w wiekszosci przypadkow maja na to "wyjebane". To my kibice psujemy sobie nerwy, rozpamietujemy przegrane. Oni juz na drugi dzien czesto pakuja walizki i spedzaja piekne chwile gdzies na urlopie lub w jakims nocnym klubie go go ( tu dla przykladu pilkarze Legii kiedys po przegranej w Bialymstoku od razu po powrocie wskoczyli na libacje). Tak wiec najbardziej to mi zal kibicow.

Zgadzam się w 100% - najbardziej szkoda kibiców... a jak na razie 4-ech do dymisji się podało w Legi razem na czele z dyrektorem sportowym czy coś takiego ...
 
Do góry