EURO AGD i ich opinie.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W tego typu sklepach zawsze była ściema z cenami jak i z opiniami. Już kiedyś pisałem w innym wątku o mojej sytuacji jaka zauważyłem i co agd rtv dało mi w prezencie za dostrzeżenie problemu :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
A gdzie nie ma ściemy? ;)
Co do cen to do tego służy internet żeby sobie porównać i ich nikt nie ma najlepszych cen na cały asortyment, jedne towary sprzedawane są taniej, za to na innych muszą zarobić ;)
 

Piomakusz

New member
Cenę, tak można porównać w necie ale o "+" i "-" danego sprzętu dowiadujemy się z opinii - lub co gorsze z naszych doświadczeń (jeżeli chdzi o "-"). Dlatego też ważne jest nie tylko umieszczanie samych zalet sprzętu ale także wad.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale na ceneo czy innych porównywarkach niestety nie znajdzie się rzetelnych opinii nt. danego sprzętu, dlatego ja wolę poczytać sobie oceny na forach, choć też trzeba przyjąć margines, że i tutaj ( czy innych podobnych) nie zawsze będą rzetelne informacje/opinie.
Jak to Lolek napisał, mamy taką przywarę, że ciężko nam się przyznać, iż kupiliśmy coś co nie spełnia naszych oczekiwań i jest po prostu do bani ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To dziś normalne, tzn. "normalne" to złe słowo, "powszechne". Od dawna wiadomo, że niemal dla każdego sklepu pracują pseudoopiniodawcy, którzy dostają grosz zarówno za pozytywną opinię dla własnego sklepu/produktu lub (i) oczernianie konkurencji. Jednak nie można generalizować. Opinie prawdziwych użytkowników też się zdarzają. Wg mnie stanowią nawet połowę. Z resztą chyba nie trudno jest zrobić odsiew tych mniej wartościowych...
 

Mariusz

New member
To dziś normalne, tzn. "normalne" to złe słowo, "powszechne". Od dawna wiadomo, że niemal dla każdego sklepu pracują pseudoopiniodawcy, którzy dostają grosz zarówno za pozytywną opinię dla własnego sklepu/produktu lub (i) oczernianie konkurencji. Jednak nie można generalizować. Opinie prawdziwych użytkowników też się zdarzają. Wg mnie stanowią nawet połowę. Z resztą chyba nie trudno jest zrobić odsiew tych mniej wartościowych...

Być może lecz uważam, że firma która się "boi" krytyki nie będzie wiedziała jak poprawić się w przyszłości.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Być może lecz uważam, że firma która się "boi" krytyki nie będzie wiedziała jak poprawić się w przyszłości.
Tu nie chodzi chyba tylko o to czy się boi. Tu nie chodzi o strach. W biznesie nie ma takiego terminu. Nie popieram takich praktyk, z punktu widzenia konsumenta.
Jednak, skoro wszyscy dookoła tak robią i załóżmy, że połowa opinii to fikcja, to skoro firma A i B zatrudnia takich wspomagaczy, to sią rzeczy firmie C mogą spaść obroty, więc musi podążać za brzydkim trendem.
Wyobraź sobie taki przykład. Jest firma C, która robi wspaniały telewizor; nie psuje się, obraz dobrej jakości, wykonanie bez zarzutu, itp. Siłą rzeczy po jakimś czasie od wypuszczenia na rynek mają niezłą sprzedaż tego modelu. Kto się teraz "boi"? Konkurencja, firma B. Dostrzega to i zaczyna rozprowadzać nieprawdziwe opinie, ze ów tv jest do chrzanu, bo to, bo tamto. Sprzedaż się wyrównuje, wręcz spada firmie C i teraz "bać" zaczyna się firma C. Kółko się zamyka. To wielka machina. Oczywiście celowo przerysowałem przykład, ale wiemy o co chodzi. Dziś marketing jest brudny, obrzydliwy. Płacimy za to my, konsumenci.

Druga kwestia to chęć poprawy. Duże firmy nie będą się przejmować poprawą, nie będą słuchać klientów, nie mają na to czasu, chęci i nie będą wydawać kasy na zmianę polityki. Zdarza się to niezmiernie rzadko, może wtedy gdy na właściwe stanowisko trafia normalny człowiek, a nie typowy prezes. Słuchać klientów mogą najwyżej małe firmy, bo chcą wypłynąć. Na szczęście mamy (jeszcze) wybór.
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
Euro rtv to taka pseudofirma wiec nie licz ze negatywne opinie opublikuje tam jeszcze panuje zarządzanie z czasow PRL takze przestrzegam przez zakupami w tej sieci.
Jak wszystko będzie ok to sklep jak sklep tylko troche bardziej nachalna obsluga i wiecej prob wycisniecia kasy na ubezpieczenia czy dopłaty do rat ale jak się nie spodoba to jesteś udup...y zwroty wymiany itd nie dziala slrswdzic nie mozna
Odradzam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Euro rtv to taka pseudofirma wiec nie licz ze negatywne opinie opublikuje tam jeszcze panuje zarządzanie z czasow PRL takze przestrzegam przez zakupami w tej sieci.
Jak wszystko będzie ok to sklep jak sklep tylko troche bardziej nachalna obsluga i wiecej prob wycisniecia kasy na ubezpieczenia czy dopłaty do rat ale jak się nie spodoba to jesteś udup...y zwroty wymiany itd nie dziala slrswdzic nie mozna
Odradzam

Nie przesadzaj, ja w większości tam kupuję wszelkiego rodzaju agd i nigdy nie miałem problemów, z ratami czy zwrotami też, taka sama sieć jak inne....
 

sadbre

New member
Niestety u mnie kolejny już problem w sklepie dokładnie chodzi o możliwość wymiany telewizora zakupionego w ten sam dzień który okazała się uszkodzony, pan kierownik nie raczył nic zrobić żeby postrać się wymienić tv i musiałem czekać 2 tygodnie na naprawę nowego telewizora...
 

dziki24

New member
Ja do tej sieciówki podchodzę ostrożnie, poprzez dużą ilość negatywnych komentarzy. Brałem tak laptopa i agd do kuchni. Nie było problemów, laptop nie był nawet otwierany. Dopiero na sprawdzeniu przed zakupem. Na ratach też nie zostałem oszukany i dostałem prawdziwe 0%. Żadne z urządzeń, które u nich kupiłem na razie się nie zepsuło więc nie wiem jak wygląda sprawa napraw gwarancyjnych w ich sklepie.
 

maddob

New member
próbują wciskać rozszerzoną gwarancję, bo sprzedawcy dostają "profity" za to... tylko, że ta gwarancja to lekka ściema
 
Do góry