Eu48h64000 czy eu48h6700

Edy7ka

New member
Witam dzisiaj już jade kupić na 100 procent TV.
Na pewno wybiore któregoś z tych.
Różnica w cenie to 300zł. 6700 droższy.

obraz musi być żyleta!!!

Wcześniej pytałam o inny model ale już teraz biore TTYLKO te dwa pod uwagę!!

Co na plus dla którego i dlaczego ?

jedno zero za dużo przy 6400
 
Ostatnia edycja:

bialasek09

New member
Nie wymagaj od Samsunga obrazu żyletki - bo nie ma takiego w porównaniu do innych marek.
Różnice są nie duże odświeżanie 400/600 hz
podwójny tuner w h6700 - (możliwość nagrywania z innego kanału jak sie ogląda)
h6700 micro diming (da się żyć bez tego)
ogólnie wybór należy do ciebie:)
 

Edy7ka

New member
To nie rozumiem po co ludzie wybieraja samsungi skoro mowicie ze obraz w innych markach jest lepszy niz w samsungu?
Oj dalo do myslenia.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Nie sluchaj go Edytka,w tej cenie z matrycami 120hz z innymi bajerami samsung ma naprawda dobra oferte ,jak widze w komentarzach typka ze mysli o lb650 czy o as650 na ipsie to jeszcze bardziej chce mi sie smiac niz po samym przeczytaniu jego posta w tym temacie,wydaje mi sie ze inni tez to potwierdza.

A co do roznic miedzy modelami to praktycznie tunery z prawdziwych rzeczy ktore widac ze tak powiem .
 
Ostatnia edycja:

astry

New member
Hej Edytka :)
Czytaj mój wątek http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/112624-samsung-ue40h6400-vs-ue40h6700.html

Przekatna ekranu nie ma tu znaczenia. Generalnie róznice sa kosmetyczne. 400Hz vs 600Hz możesz pominąć, bo to jest zwykły marketing

Tak naprawdę wybór pomiędzy tymi dwoma modelami sprowadza się do tego czy potrzebujesz podwójny tuner oraz tuner DVB-S (satelitarny). Jeśli potrzebujesz kup droższy. Jeśli nie potrzebujesz to kilka szelestów zostaje Ci w kieszeni...
Jest jeszcze kwestia estetyczna bo te modele maja różne podstawy ale to już sprawa indywidualna... a jak powiesisz na ścianie to kompletnie bez znaczenia...

pozdro
 

firekage

New member
Bez reklam
Nie sluchaj go Edytka,w tej cenie z matrycami 120hz z innymi bajerami samsung ma naprawda dobra oferte ,jak widze w komentarzach typka ze mysli o lb650 czy o as650 na ipsie to jeszcze bardziej chce mi sie smiac niz po samym przeczytaniu jego posta w tym temacie,wydaje mi sie ze inni tez to potwierdza.

A co do roznic miedzy modelami to praktycznie tunery z prawdziwych rzeczy ktore widac ze tak powiem .

Wyobraź sobie, że takim typkiem jestem ja - miałem okazję bawić się H6400 i za równomierność podświetlania matrycy w tym odbiorniku, DSE oraz banding podziękuję...Tak, bawiłem się też AS640 i LB 67x/700/730V od LG i obraz nie dość, że imho był ładniejszy (tak, wiem, że napiszesz iż miałes LA z zeszłego roku, tylko co ma jedno do drugiego, mówimy o innej serii telewizorów), to bez bandingu, dse, a i dodatkowo miały one najmniej zaciemnione rogi. To co widzialem w H6400 w kwestii DSE, jak i zaciemnień, po prostu mnie przeraziło.

PS - LB 650, tak jak i H6400, nie ma local dimmingu, LB67x już ma, gdy Samsung daje to dopiero w H6700.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Wyobraź sobie, że takim typkiem jestem ja - miałem okazję bawić się H6400 i za równomierność podświetlania matrycy w tym odbiorniku, DSE oraz banding podziękuję...Tak, bawiłem się też AS640 i LB 67x/700/730V od LG i obraz nie dość, że imho był ładniejszy (tak, wiem, że napiszesz iż miałes LA z zeszłego roku, tylko co ma jedno do drugiego, mówimy o innej serii telewizorów), to bez bandingu, dse, a i dodatkowo miały one najmniej zaciemnione rogi. To co widzialem w H6400 w kwestii DSE, jak i zaciemnień, po prostu mnie przeraziło.

PS - LB 650, tak jak i H6400, nie ma local dimmingu, LB67x już ma, gdy Samsung daje to dopiero w H6700.


Heheh Firekage chuba usune konto za twoja sprawa bo podnoszenie mi cisnienia nie jest za dobre dla mnie...
Tak jak pisalem chcesz lg to kup lg a nie pisz o tym od przeslo 5 miesiecy bo juz pisales o tym jak ja jeszcze lgka mialem w domu i myslalem jakby go sprzedac itd.

Lb650 nie ma szans grac lepiej niz la660s ,lb670 moze grac troszke lepiej od la660s wiecej stref wygaszania i tylko to bo matryce ips maja swoje parametry nie do przeskoczenia, w va mozesz miec kontrast 2000: 1 a mozesz np.6000:1 wiec tu mozna powiedziec ze to gra lepiej a to gorzej.

do co 6 serii lg z tego roku to napewno nie maja mniej bandingu i dse niz samsung maja napewno go wiecej co zauwazysz w domu plus duzo wieksze smuzenie, w lb730 moze juz byc dobrze bo jest to juz wysoki model.Ja nie wiem czy o tym pisalem ale chodzac po sklepach juz po sprzedaniu lgka to w sklepach lgki najbardziej mi sie podobaly ale wiedzialem ze w domu nie bedzie juz tak fajnie i mowie jak jest i mozesz wierzyc albo nie ,najlepiej kupc lgka i bedziesz widzial ,potem postaw obok swojej toski ktora kontrast ma calkiem niezly i zobaczysz o czym pisalem bo ja robilem testy na 1080p web-dl serialach jak arrow elementary game of thrones ,vikings i wielu innych i la660 i samsung f5300 obok siebie na 2 stolikach puszczane od dokladnie tej samej sekundy to samo np odcinek arrow i qrcze to byla dla mnie masakra jak w taniutkim samie obraz bije badz co badz nie taniego lgka w tamtym roku.
Tyle odemnie mozesz sobie testowac w sklepie lecz w tak oswietlonym pomieszczenie nic nie zdzialasz tak naprawde ,tak to ja moge powiedziec ze ln5400 lepiej wygladalo od vt60 gdzie przynajmniej ja wiem ze vt60 to telewizor genialny...

aha edutuje teraz posta bo zapomnialem napisac o twoim ostatnim zdaniu a wiec samsungi w 6 serii nie maja zadnego wygaszania bo va nie zmusza to tego w takim stopniu jak ips w lg no i racja jedynie w 670 ze jest wygaszanie chodz w lgkach juz od 5 serii powinno byc zeby w jakis sposob zniwelowac te strate kontrastu.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Heheh Firekage chuba usune konto za twoja sprawa bo podnoszenie mi cisnienia nie jest za dobre dla mnie...
Tak jak pisalem chcesz lg to kup lg a nie pisz o tym od przeslo 5 miesiecy bo juz pisales o tym jak ja jeszcze lgka mialem w domu i myslalem jakby go sprzedac itd.

Lb650 nie ma szans grac lepiej niz la660s ,lb670 moze grac troszke lepiej od la660s wiecej stref wygaszania i tylko to bo matryce ips maja swoje parametry nie do przeskoczenia, w va mozesz miec kontrast 2000: 1 a mozesz np.6000:1 wiec tu mozna powiedziec ze to gra lepiej a to gorzej.

do co 6 serii lg z tego roku to napewno nie maja mniej bandingu i dse niz samsung maja napewno go wiecej co zauwazysz w domu plus duzo wieksze smuzenie, w lb730 moze juz byc dobrze bo jest to juz wysoki model.Ja nie wiem czy o tym pisalem ale chodzac po sklepach juz po sprzedaniu lgka to w sklepach lgki najbardziej mi sie podobaly ale wiedzialem ze w domu nie bedzie juz tak fajnie i mowie jak jest i mozesz wierzyc albo nie ,najlepiej kupc lgka i bedziesz widzial ,potem postaw obok swojej toski ktora kontrast ma calkiem niezly i zobaczysz o czym pisalem bo ja robilem testy na 1080p web-dl serialach jak arrow elementary game of thrones ,vikings i wielu innych i la660 i samsung f5300 obok siebie na 2 stolikach puszczane od dokladnie tej samej sekundy to samo np odcinek arrow i qrcze to byla dla mnie masakra jak w taniutkim samie obraz bije badz co badz nie taniego lgka w tamtym roku.
Tyle odemnie mozesz sobie testowac w sklepie lecz w tak oswietlonym pomieszczenie nic nie zdzialasz tak naprawde ,tak to ja moge powiedziec ze ln5400 lepiej wygladalo od vt60 gdzie przynajmniej ja wiem ze vt60 to telewizor genialny...

aha edutuje teraz posta bo zapomnialem napisac o twoim ostatnim zdaniu a wiec samsungi w 6 serii nie maja zadnego wygaszania bo va nie zmusza to tego w takim stopniu jak ips w lg no i racja jedynie w 670 ze jest wygaszanie chodz w lgkach juz od 5 serii powinno byc zeby w jakis sposob zniwelowac te strate kontrastu.

Samsung H6700 (UE48H6700) TV Review | AVForums

. We’ll touch on some of the more interesting processing options in other sections of the review but we’ll be keen to check out Samsung’s latest local dimming system, labelled Black Optimiser.
Skoro rozmawiamy o czerni - doskonale zdaję sobie sprawę z poziomu kontrastów między IPS'em, a VA. Nie zgodzę się jednak z tym, co pisałeś o DSE/bandingu. Niestety, chodziłem po kilku sklepach z pendrivem, ilekroć odpalałem cokolwiek na LB 67xV/700V/730V to albo nie było go w ogóle, albo praktycznie bardzo ciężko było to dostrzec, a mówimy o filmach testowych, a nie typowym użytkowaniu sprzętu. Tymczasem ilekroć podpinąłem to samo pod H6400 - od razu. Ba, nawet nie musiałem wkładać pendrive bo na reklamowym programie, który przeważnie w sklepach leci, już to widziałem.

Ja nie staram się nikogo przekonać, a opisałem jedynie swoje spostrzeżenia co do DSE/bandingu na tych odbiornikach oraz AS640, o czym już wspominałem.

Wiem tez, że czerń na mojej Tośce może być znacznie lepszy, w warunkach słabego oświetlenia, czy też nasłonecznienia pokoju czyli oglądaniu/używaniu w nocy.


Ps - wierz mi, gdybym na Samsungu H6400, albo raczej, Samsungach H6400, nie widział tego DSE (po całości matrycy, zresztą, wcześniej na czyichś zdjęciach zakreślałem czerwonym kolorem to co widziałem...a skoro nawet nie widząc telewizora, a jedynie zdjęcia, wskazałem to bezbłędnie to wyboraź sobie moje zdziwienie, gdy to widziałem w realu) i wielkich zaciemnionych rogów to mniej więcej od 2 tygodni miałbym ten telewizor bo płynność działania, szybkość menu i wygodę obsługi zasługuje na nagordę i pochwałę, LB ma dość podobny koncept, ale słabsze wykonanie, jest wolniejsze (procek 2 rdzeniowy i o niskim taktowaniu, z tego co pisano tam był chyba 900MHz z serii LA...choć i tak o niebo lepiej to chodzi niż w Tośce czy Panasach).
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
To kupuj lg i licze na prawdziwa ocene.. moze gdzies jest jeszcze la660s na wystawie to zobacz sobie ze tez nic typu dse nie widac w sklepie gdzie prezentuje sie bardzo fajnie...ale w domu duzo...naroziki to pestka ja widze tylko na bialych reklamach wole miec zaciemnione niz doswietlone co w nocy w filmach z pasami i bedzie niczym clouding a mozesz obczic tez h6640/6700 bobto tylko 300 zl roznicy :) a co do tego linka to nie jest to prawdziwe wygaszanie:)
 

mars666

New member
firekage - powiem tak, bo też już mi się ulewa tymi twoimi postami, Ty tak naprawdę chcesz kupić jakiś telewizor czy tylko jesteś takim wielkim znawcą "teoretykiem"? Jak już wielokrotnie to pisał bhn92 kup sobie tego wspaniałego lg, testuj do woli w domu a jak Ci się nie spodoba będziesz miał zawsze możliwość zwrotu. W czym problem?
 

Edy7ka

New member
Awanturnicy:)
Odpowiedzcie mi jeszcze na jedno pytanie. Byłam w sklepie i oglądałam TV. Samsungi były rozmazane, niewyrazne i mialy jakies blade kolory. Natomiast przeszlam obok LG i Toshiby(nie pamietam modeli)to nie mogłam wzroku oderwać. Obraz był idealny. Samsungi stały w rzędzie gdzie było dosyć ciemno, lg i toshiby staly na pieknie doswietlonych wystawach. Nie wiem czy ma to jakies znaczenie. Nie znam sie na tych wszystkich dimingach dse, bandingach... chce tylko fantastycznego obrazu.
 

psiaja

Member
Mam F6770 .. Fachowe testy mówiły, że to coś, co nie przynosi efektu, jednak w zależności od obrazu, lubię oglądać lekko zmodyfikowane ustawienia "Dynamiczny", "Naturalny" gdzie ta funkcja działa (w trybie "Film" MD nie działa) i przyznam się, że czerń staje się miła dla oka, czyli dla mnie nie jest to tylko chwyt marketingowy (chyba, że czegoś o w/w trybach nie wiem ;) )
 

patryykw

New member
Co do bandingu i dse to zgodzę się z kolegą firekage bo w moim 48h6400 było to masakryczne, 2 razy odwiedził mnie serwis i za każdym razem padło że "i tak trafił mi się wyjątkowo dobry egzemplarz" Po tym wszystkim udało mi się sprzedać tv.
 

Rafal7

Banned
Co do bandingu i dse to zgodzę się z kolegą firekage bo w moim 48h6400 było to masakryczne, 2 razy odwiedził mnie serwis i za każdym razem padło że "i tak trafił mi się wyjątkowo dobry egzemplarz" Po tym wszystkim udało mi się sprzedać tv.
A co Ci miał powiedzieć, że faktycznie jest źle?
 
Do góry