Samsung UE40H6400 vs UE40H6700

astry

New member
Witam,
Po kilkudniowych rozterkach i poszukiwaniach wybór padł na samsunga (jednak).
Na placu boju pozostały dwa modele UE40H6400 oraz UE40H6700.

Jak dla mnie istotne różnice wymienionych to:
- micro dimming
- podwójny tuner DVB-T/C/S2

oczywiście na kożyść modelu wyższego czyli H6700.
Wprawdzie róznic jest wiecej np. clear motion rate czy inna podstawka pod tv ale z mojego punktu widzenia są one mniej istotne.

Róznica cenowa obu modeli to około 400 zł. Pytanie czy warto dopłacić do wyższego ? Czy funkcja micro dimming jest warta takiej dopłaty ?

I drugie bardziej techniczne pytanie:
Oba wymienione modele tv posiadaja funkcje PIP (obraz w obrazie). Czy na modelu H6400 (pojedynczy tuner) będzie ta funkcja działała gdy tv będzie podpięty jedynie do zwykłej kablówki ?
tzn sygnał bedzie z jednego źródła (z kabla antenowego bez tunera zewnetrznego) ?
 

Pastusiak

New member
tak, działa pip na kablu antenowym, np możesz mieć na hdmi odpalony film albo grać a w Pip robisz okienko z TV naziemną. Jeśli chcesz odpowiednio skalibrować TV zrobisz to w trybie film, w którym micro dimming nie działa. Te dodatkowe hz to pic na wode bo zwiększa to jedynie wartość upłynniacza, który wszyscy i tak zmniejszają do minimum albo wyłączają. Podwójny tuner jeśli ma działać tak jak pojedynczy (w EPG częściej jest brak informacji niż informacje o programie a timeshift nie działa tak wygodnie jak na nboksie) to chętnie bym zrezygnował z niego i zaoszczędził. H6400 jest bardziej opłacalnym wyborem. Decyzja i tak zależy od Ciebie, jak się uprzesz to wydaj więcej tylko wiedz, że to się nie opłaca.

pS odnośnie pipu.. jeśli chodzi Ci o to, że oglądając jeden kanał podejrzysz sobie drugi to nie, nie zrobisz tak na h6400. To chyba jedyna praktyczna przewaga względem h6700 ale głęboko wątpie, że warta 400zł.
 

bhn92

New member
Bez reklam
jak dla mmnnie moze i warta 400 zl ale na modelu 55 cali nie na 40 ;p
a co do cmr to 200hz w h6200 400hz w6400 i 600hz w h6640/h6700 to tylko i wylacznie chwyt marketingowy zeby posegregowac sobie modele i ceny ,podobno nawet na takim samym ustawieniu dajmy na to 10/4 wszystkie 3 daja taka sama plynnosc ,uplynniacz jest taki sam we wszystkich podobno jest taki sam w h7000 ale tam jest lepiej przez natywna matryce 240 hz dzieki ktorej mozna uzyskac plynniejszy i ostrzejszy obraz w ruchu i tylko od tego to zalezy.
 
Ostatnia edycja:

lexio

New member
Też myślę nad modelem 40H6400 tylko mam dylemat. Obecnie mam le40c650 i na lcd na kanałach HD jakoś wydaje mi sie lepiej ostry i naturalny . W tym h6400 jakoś tak przynajmniej w sklepie jakby ostrość się rozklejała (rozjechana ostrość ) Fakt w sklepie za wiele się o nim nie dowie .Duża powierzchnia no i jak w moim przypadku zero możliwości przetestowania (pracownik ) a tym to jak by nie zależało na sprzedaży. Na YT też mało jakiś recenzji podglądu na obraz itd . No i mam dylemat....
 

andreas2012

New member
wiesz Samsung nie doścignal jeszcze japonczykow a do tego ma tak wiele modeli ze tylko najwyższe serie maja dobry obraz reszta ma tzw. ograniczenia w dol a wiec coraz gorszy, wiec nie licz na na cuda... nawet stary poczciwy lcd niejeden rozniesie takiego Samsunga, bez obrazy ale jak fiorma np. panasonic zrobi 3 serie a Samsung 10 to oczywiste ze to co będziemy mieć w 2 serii panasonika trzeba szukac w pierwszej piatce Samsunga...
 

bhn92

New member
Bez reklam
lexio wylaczyles redkucje szumow?

andreas2012 tos dowalil pieknie ,lg sony samsung zaczynaja od 4 serii panasonic ma nawet i 3cia serie i wszyscy koncza na okolo 9 tak bez sprawdzania dokladnego wiec pozdrowienia:)
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
to trzeba bylo poprosic o kierownika i powiedziec wszystko ze sprzedawca nie chce Ci dac przetestowac tv bo jak widac nie zalezy mu na sprzedazy...;p
 
Ostatnia edycja:

lexio

New member
U mnie w mieście w tych sklepach to "kierownik " to taki sam jak sprzedawca , musiał bym gdzieś wyżej interweniować dlatego tu szukam porad
 

lexio

New member
jeden euro AGD , neonet , i mediaexpert w żadnym nie chciało im się przynieść pilota . A w euroAgd kierownik jak przylazł to "a co Pan chce tu testować " odpowiedziałem ,ze kota w worku nie kupie to wysłał mi "małolate" i tyle z testów .No i jeszcze nie było na jakim programie
 

lexio

New member
tak mam le40c650 z tym ,ze to LCD i porównuje no ale LCD a LED to będzie zawsze rożnica ale nie chcę kupić przynieść do domu i być niezadowolony
 

bhn92

New member
Bez reklam
heh jesli mowa o kupnie tylu samo cali to ja bym odpuscil ,jak juz cos to wiekszy inaczej naprawde lepiej zostaw pieniadze i odkladaj dalej :)
 

ania.26

New member
witam ja posiadam samsunga UE40H6400 i jestem zadowolona bardzo. Mogę polecić z czystym sumieniem, co do oglądania w 3d jakoś nie specjalnie to testowałam więc nie będę się wypowiadać .
 

bhn92

New member
Bez reklam
lexio to wlasnie nie kupuj niepotrzebnie tv , chyba ze masz juz plan zeby lcdka oddac komus albo zeby byl w innym pomieszczeniu...
 

lexio

New member
chcę zmienić na nową "zabawkę " a lcd-ka dać Mamie . Nic jeszcze sie zastanowię . Na razie mętlik w głowie . Z tego co wiem to obraz zawsze będzie inny LCD a LED tylko chodzi mi o to aby te HD było ostre a nie przesterowane aż rozmazane
 

astry

New member
Hejka,
Samsung UE40H6400 już siedzi w chałupie :)

Chwilowo musze sie wstrzymać z zakupem odtwarzacza Bluray, bo mój finance minister tupie mogą ;)

Dlatego prośbę mam taką: może ktos dać linka do jakiś pewnych materiałów w jakości fullHD ? Chodzi mi o np. takie sample jak lecą w sklepach rtv, no wiecie, krajobrazy, oceany, sport... albo fragmenty filmów nawet.

Dzięki.
 
Do góry