Essentiel b view center

noee

New member
Nie mam tego Playera, ale miałem takie coś na moim Conradzie, na Moservices jest napisane że w przypadku gdy player po reebocie staje na logo, należy wgrać wcześniejszą wersję, np. 4.1 a na to dopiero wersję 5.1 i powinno działać. Tak się dzieje również na niektórych asusach. U mnie ta metoda działa bez problemu z tym że soft reset robi się przez przyciśnięcie przycisku i wyciągnięcie wtyczki.
 

sir.madman

New member
Wszystko fajnie tylko że mediathor nie ma przycisku - uruchomić się go da tylko pilotem :(

edit: przetrzepałem trochę poprzednie posty w temacie i wyczytałem info o zwarciu 197 nóżki realteka do masy. Czy tą metodą mogę wymusić ponowną instalację firmware ? Jeśli tak to czy ktoś dysponuje zdjęciem na którym jest zaznaczona ta 197 nóżka ?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zamiast zwierania nóżki, co jest niezdrowe i bywa, że uwali player na zawsze, sugeruję kabel na złącze COM na płycie i stawianie urządzenia z komputera. Wszystko jest tutaj punkt po punkcie opisane.
 

sir.madman

New member
Mam jeszcze jedno pytanie :)
Trochę poczytałem i wyczytałem, że DKU-5 nie jest supportowany w windows 7. Niestety akurat mam 7 zainstalowaną. W takim razie wybór pada na CA-42. Czy ten kabelek będzie odpowiedni ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam jeszcze jedno pytanie :)
Trochę poczytałem i wyczytałem, że DKU-5 nie jest supportowany w windows 7.

To nie do końca prawda, choć będą kłopoty z wersją 64 bit. z uwagi na sterownik. Z reguły chip na na kablu to Prolific i dostępne sterowniki coś nie chciały (marzec br.) współpracować z wersją 64 bit. Z wersją 32 "siódemki" wszystko chodziło.
Oczywiście CA-42 też może być, jest też kilka innych emulujących połączenie COM na USB.
 

uNMd

New member
Witam,
hi from germany, my polish is so bad i didnt get what you all are writing. I have this box here:
Let it We

hxxp://images.grosbill.com/imagesproduitnew/images800jpg/95689.jpg

As i read in another Forum the PCB is the same. But i always read you guys writing about 256mb and 128mb rom. How you guys get it on your device working. Wich files i need what kind of flashing method i should use. I would be happy if someone could tell me in english or of course in german if im ok to flash my device with some of your firmwares. Would DTS sound be integrated, what other benefits i would have ?
 

sir.madman

New member
Zaopatrzyłem się we wtyczkę 6 pinową (by uniknąć lutowania). Kabel CA-42 powinien dojść w poniedziałek :)
W związku z tym mam takie pytanie, ponieważ nie jestem pewny, czy łączyć się z mediathorem tak jak jest pokazane na zdjęciu w poście #85 ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
czy łączyć się z mediathorem tak jak jest pokazane na zdjęciu w poście #85 ?

Trudno powiedzieć, bo żaden posiadacz MediaThora nie dzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi łączenia się z playerem przez złącze COM. Teoretycznie układ pinów powinien być taki sam, bo to praktycznie te same płyty, różniące się tylko wyprowadzeniami, ale... Gdy nie wypali połączenie jak w Essentielu pozostaje metoda prób i błędów. Zepsuć, na szczęście, nic nie można, więc...
 

boxster

Member
@cypisek_xl
Tobie ten zalinkowany nowy soft z działającym YouTube działa poprawnie, tzn. odtwarza wszystkie formaty filmów jak we wcześniejszych softach?

@PurpleViolet
Z jakimi formatami filmów masz problem na nowym sofcie?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
@cypisek_xl
Tobie ten zalinkowany nowy soft z działającym YouTube działa poprawnie, tzn. odtwarza wszystkie formaty filmów jak we wcześniejszych softach
Nie jestem już właścicielem Essentiel B i nie mogę odpowiedzieć na te pytanie. Miałem dwie sztuki ale nowi właściciele nie potrzebują YT i używają softu V3.0816.04 plus zmieniona czcionka do napisów.
A jest problem z V3.0816.11 i odtwarzanymi formatami?
 

PurpleViolet

New member
V3.0816.11- jeżeli chodzi o pliki z tematu "Ranking playerów..." na plikach z dźwiękiem HD resetował się natomiast, rmvb , AVHD nie odczytywał i jeszcze z jakimiś miał problemy...+ filmy niektóre z HDD... więc odinstalowałem
Zainstalowałem z powrotem starszy soft V3.0816.04, ale na nim YT nie działało... poszukałem trochę w sieci softów od pokrewnych playerów i teraz mam zainstalowany soft od 8level-mediathor no i wszystko wróciło do normy tzn. YT - działa, filmy tak samo śmigają jak na starszym sofcie noontec-a, w zakładce internet pojawiło się więcej zakładek (jakieś chińskie - bezużyteczne wg mnie...) zakładka RADIO ma 18 stacji PL
ps.
w jakim formacie musi być link URL aby do listy dodać jakieś inne stacje, ponieważ jest taka opcja
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
zero kombinacji wgrywasz i śmiga
w sumie wszystko działa tak samo jak na sofcie noontec-a V3.0816.04 , aktualizacja przez menu playera.
@boxster;
Bo to ta sama konstrukcja i pilot. Delikatne różnice typu brak przycisku Power on/off.
@PurpleViolet;
A jaka wersja się wyświetla w Ustawienia/System?? Bo jeśli podobna jak V3.0816.04 to ładuj stacje radiowe te przygotowane i udostępnione w tym wątku.
 

nowy_

New member
Nabyłem niesprawdzany egzemplarz, trafiłem na model z DTS, po wgraniu softu działa prawie prawidłowo. Ma problemy z siecią - czasami nie pobiera ip, czasami pomimo pobranego nie działają żadne opcje internetowe, czasami działają bardzo wolno.
Jakieś pomysły co może być przyczyną ?
 
Do góry