Essentiel b view center

bobik34

New member
Witam
Ostatnio nabyłem to cacko...co prawda nie nowe...ale narazie mi wystarczy. Co do oprogramowania...to jak większość jest na linuxie:) czyli standadowo youtube, piccassa, webtorrent, itp. [2xusb, 1xsdcard, 1xethernet, 1xhdmi, no i satndardowe chinche:) ]. Lekko je zmodyfikowałem...tj dodałem kilka bibliotek i wstawiłem wgeta....ten standardowy z busyboxa jest dosc ograniczony;) Generalnie wykorzystuje to do pobierania z kont premium hotfile lub rapidshare :) Narazie utknalem na nieszczesliwym unrarze....w ostatecznosci bedzie trzeba go kompilowac statycznie....ale czy jakis odtwarzacz na bazie realteka ma juz w sobie przekompilowany unrar?[badz co badz to mipsel...wiec bedzie mozna podmienic].
Pzdr
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To Noontec A6 w czystej postaci, nawet najpierw nazywał się Noontec Essentiel. Francuska firma branduje i sprzedaje. Konstrukcja starawa, bo z października 2009, ale Noontec znany jest z solidnego wykonawstwa sprzętu. W środku standardowy RTD 1073DD, jest dostępny niezły firmware z sierpnia ub.r.. Też go kupiłem za 129 zł - przyda się jako rezerwa taktyczna.
 

petex

New member
Witam. Pytanie - czy to obsługuje polskie napisy?
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bobik34

New member
tak, obsługuje :) ...jak masz napisy w txt...to najlpepiej otwierasz je programem notepad2 zmieniasz ANSI na UTF-8...tj FILE-->Enciding i wybierasz UTF-8...potem [niekoniecznie] line encoding na unixczyli FILE-->line encoding i wybierasz unix. Potem zapisujesz zmiany i plik txt wrzucasz do odtwarzacza i już :)

co do softu[bo ktos pytał] zamiast * wiadomo o co chodzi
h**p://***.boulanger.fr/content/static/bfr/assistance/essentielb/zip/ViewCenter.zip
rozpakiwujesz jest tam plik install.img, ktory wrzucamy na pendriva i wybieramy aktualizację :)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam. Pytanie - czy to obsługuje polskie napisy?
Pozdrawiam.
Obsługuje bezproblemowo. Z firmware Noonteca (nie wiem jak z tym oryginalnym od Essntials) nic nie trzeba rekodować, bowiem normalnie czyta powszechnie dostępe napisy kodowane w Central European (Win1250), ma też opcję wyboru UTF-8 (dla DVD, Blue-Ray).
 

bobik34

New member
lekko zmodyfikowane oryginalne firmware...dodany pelny wget i kilka bibliotek jak openssl[zamiast * wstawic t]
nastepnie rozpakowac i plik install.img wrzucic na pendriva i zaktualizowac sofcik w odtwarzaczu
co do działania....umożliwia pobieranie z kont premium np rapidshare, hotfile :)
Na pendrivie tworzymy plik lista.txt z linkami, ktore chcemy aby odtwarzacz sciagnal[jeden pod drugim]
logujemy sie przez telnet do odtwarzacza
w przypadku systemow windows
START-->Uruchom-->wpisujemy cmd i naciskamy enter
nastepnie wpisujemy
telnet x.x.x.x gdzie xy to adres ip odtwarzacza [u mnie jest to telnet 192.168.1.9 zalezy poprostu od ip odtwarzacza jekie było wybrane]
wchodzimy do swojego pendriva....lub innego urzadzenia[dysk hd lub karta]
w moim przypadku pendrive 8gb
cd /mnt
ls
cd us*
ls
cd s*
ls
no i zaczynamy pobieranie

wget --auth-no-challenge --user=TWOJ-LOGIN--password=TWOJE-HASLO -i lista.txt
powyzszy wpis nalezy auktualnic o log i pass do konta premium
plik lista.txt to plik z lista jakia ma sciagac wget:)
zamykamy okno telnetu, a odtwarzacz powinien dalej sobie sciagac sam...mimo zamkniecia sesjii bedzie działać:)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Firmware Noontec A6 w wersji 2.12

Dostałem dzisiaj player. Zgodnie z przewidywaniami ze starym, bardzo prymitywnym firmware z połowy 2009 roku. Załadowałem mu f/w Noontec A6 w wersji 2.12, poszedł bez zająknienia (tu link do pobrania: http://www.noontec.com/Files/ProductPics/20105141117307445.zip). Niestety, nie uda się wgranie najnowszej wersji f/w Noonteca, czyli 3.0412.04, bowiem w tej serii firmowanej przez Essentiel b jest stary bootcode (.0015) i f/w nie wchodzi.

Na f/w 2.12 odtwarza wszystko, co producent RTD 1073 przykazał, niestety o DTS i TrueHD przez HDMI na telewizorku trzeba zapomnieć, podobnie jak o korzystaniu z YouTube i PPS. Pozostałe "zabawki" internetowe w w IMS działają. MKV z zewnętrznymi i wewnętrznymi napisami, można też wybierać wmuxowane ścieżki dźwiękowe. Bez problemu współpracuje z zewnętrznymi napędami DVD i Blu-ray, katalog DVD i ISO DVD oraz katalog BD odtworzył, innych "szykan" nie miałem czasu sprawdzić. Obsługuje WiFi na USB, UPNP działa OK, samba i BT również.

Oczywiście w tym f/w Noontec jest GUI w języku polskim (jeżeli ktoś potrzebuje), bez problemu są czytane polskie napisy (kodowanie CE i UTF-8) .SRT, .SSA, .SMI, .TXT niestety nie. Pełna regulacja czcionki: kolor, wielkość, pozycja, synchronizacja, wybór pliku...
 
Ostatnia edycja:

bobik34

New member
standardowo nie...trzeba wgrac swiezszy sofcik :)[podawalem link do oryginału i mojej modyfikacjii:grin: ]
co do modyfikacjii firmware....to robi sie to podobnie jak w innych, czyli [zamiast * t]
h**p://forums.seagate.com/t5/FreeAgent-Theater/HOWTO-Roll-Your-Own-Firmware/td-p/41570

Co do preferencji firmware....to preferuje te co podałem;d
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak się robi modyfikacje, to ja wiem, ale nie wiem, o jakim "świeższym" f/w napisałeś wyżej. Prosiłbym o jakiś konkret, bo nie chce mi się niepotrzebnie ściągać, "unyaffsować" całości i szukać znaczników...
 

bobik34

New member
dokładnie jak pisze @cypisek_xl 100916
wracajac do kwestii napisow to faktycznie nie trzeba konwertowac....w sofciku jest jednak mozliwosc ich zmiany na central europe [;lub inne jak kto woli] :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

Ściągnąłem, zdekompresowałem, pokukałem tu i tam - firmowany przez Essentiel, wersja 3.12, czyli z działającym YouTube, ale... nie chce mi się maszyna tym flashować. Dostaję komunikat "Erase yaffs image region error", czyli walnięty pendrive, a przecież z niego godzinę wcześniej flashowałem fw Noonteca. Dziwy jakieś... Sformatuję i sprawdzę.

Dobrze, że urządzenie jest mądre i dało sobie wgrać na powrót Noonteca, bo już myślałem, że cegła... Ale na szczęście flashowanie jest nie tylko z menu i GUI, ale też klasyczne restore: wyjęcie zasilania, włożenie pena, power on na 10 sek, włożenie zasilania i poszło...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Kirek50: Ufff :)

bobik34: Czy możesz podać czy ta wersja FW czyli 100916 weszła bez problemu?
I jaki aktualnie bootcode posiada Twój Essentiel?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
U mnie nie weszła. Zrobiłem kilka prób. Cały czas na końcu flashowania wyskakuje komunikat: "Erase yaffs image region error". Przypuszczam, iż loader może traktować ją jako starszą, a Noontec ostrzegał, że downgrade od jego wersji 3 się nie uda...

U mnie bootcode jest 0000.0202.0015. Może bobik ma nowszy?
 

bobik34

New member
hmmm.....pierwsze takie coś słyszę.....mi weszło wsio ok.....a próbowałeś wyczyścic flash?[erase -m]....przeciez bootcodu nie aktualizowales wgrywajac firmware?
[jakby co 3 pierwsze piny tj gnd, rx, tx odpowiadaja za com1]
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Może to nie istotne ale nie wgrywałeś FW od Noontec, tylko od razu na wyższy Essentiel 100916?
I jaki się aktualnie wyświetla bootcode przy tym 100916?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bobik34

New member
nie noonteca woogole nie wgrywałem
Kod:
Realtek LINUX (DC ALIAS) started...
Venus setting:
        ROSs have 2621440 bytes RAM.
        System CPU has 2 UARTs.
        System CPU uses external timer interrupt.
        Bootloader version: 0000.0202.0015. This version string is of new format
.
        The information of this board: Company ID:0x0    CPU ID: 0x12    Board I
D: 0x202
Tak jak pisałem skasuj flash [erase -m] ....nie martw sie bootloader zostanie....ja juz tak niejednokrotnie z nim robiłem ;)Potem pendrive z imagem i bedzie ok ;)
 

Attachments

  • DSCN5199.jpg
    DSCN5199.jpg
    509 KB · Wyś: 253
Ostatnia edycja:
Do góry