Essentiel b view center

greglinux

New member
Witam
niestety link bskmedia do boot.zip już jest nieaktualny.
mars.QFP.128x1.bin znalazłem ale boot15icon.bin nie.
Mógłbyś podesłać aktualny link albo wysłać na priva ten plik?
pozdro
 

kkal

New member
Zainstalowałem soft ASUS HD2_1.12.06_rev4.1 z postu 581 i od tej pory nie mogę zainstalować żadnego innego. Gdy wybieram z menu "Setup" update firmware pojawia się komunikat "No image found". Przy próbie przez soft reset, urządzenie uruchamia się normalnie, bez próby aktualizacji firmware. Po zalogowaniu się telnetem, nie widzę komendy erase, żeby wykonąc erase -e i erase -m.

Ktoś może mi pomóc?

Udało mi się wymusić instlację firmware komendą opisaną w poście 531:
echo " " | dd of=/dev/mtdblock/0 bs=2048 seek=8192
 
Ostatnia edycja:

kkal

New member
Firmware ACRBO_v7.4.4.r3966_Euro z postu 581 chodzi i wygląda bardzo dobrze. Jest stabilne, dobrze współpracuje z serwerem uPnP. Jest rozbudowane o dużo przydatnych bajerów, np.: wyswietlanie pod glownym menu ostatnio dodanych multiemdiów.
Niestety ma dwie przykre wady. Szuka na początku PC i resetuje się, jeśli użytkownik nic nie wybierze. Wadą, której nie da się przeżyć jest znacząco nieproporcjonalna prędkość wyświetlania napisów do prędkości filmu. W przyadku 30 minutowego filmu, wszystkie napisy zostały wyświetlone w pierwszej minucie. Z grubsza licząc 30 razy szybciej niż flim.
 

boxster

Member
Czy można w jakiś sposób w pełni odblokować YouTube na sofcie V3.0816.04_NOHDD od nonteca. Pytam, bo przy próbie wyszukania jakiś teledysków wywala ciągle komunikat "Service is limited". Druga sprawa to czy można w jakiś sposób wymusić aby player odtwarzał w w/w serwisie filmy w możliwie najlepszej jakości - 1080p, 720p?
P.S.
Pojawił się może jakiś godny następca w/w softu?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wszystkie powyższe życzenia, i kilka innych, można spełnić na opisywanym tu firmware IconBita. Wymagana szczątkowa znajomość rosyjskiego.
 

boxster

Member
@Kirek50
Masz na myśli soft: fw_hds5l_3.12_1.9h_ru, jaka ew. jest zauważalna wyższość tego softu nad V3.0816.04_NOHDD do nonteca? Czy tam też jest dostępny j. polski?
Na stronie iconbit*** jest soft o oznaczeniu 3.12_1.9j2_ru, miałeś może z nim do czynienia, warto ryzykować?
 

duszabar

New member
Z jaką prędkością kopiują się wam pliki z podłączonego na usb dysku przez sambę do komputera w sieci po kabelku ethernetowym? U mnie to zaledwie 2MB/s, przy DVD-9 takie kopiowanie to udręka...coś koło 75 minut.
Może po ftp jest szybciej?- nie próbowałem.
Firmware to noontec z edycji z forum z polskimi stacjami radiowymi
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
ACRBO v7.4.4.r5440

Co prawda już nie posiadam już playera Essentiel B (poszedł w dobre ręce) ale zostawiłem sobie jeszcze odtwarzacz Traxdata (elektronicznie prawie identyczny z Essentiel B. Z większych różnic to wew. HDD). Często na przemian testowałem ten sam soft na obu playerach. W wątku o Traxdata umieściłem opis aktualizacji FW do ACR Playon!HD v7.4.4.r5440

http://www.hdtv.com.pl/forum/680675-post455.html

Podziękowania dla danan który przygotował i udostępnił na serwerku plik irfake.conf dla obsługi pilota Traxdata/Noontec/Essentiel. PoDziękowania!

Uwaga: Instalacja zawsze na własne ryzyko. Soft testowany na Patriot PBO, Ariva 110 i oczywiście Traxtata MMS - 256MB nand, DTS, bootcode 23 lub wyższy)

Edit: prawidłowy skrypt do podmiany irfake jest pod linkiem:


http://www.hdtv.com.pl/forum/681054-post461.html
 
Ostatnia edycja:

Jacek K

New member
Essentiel B model 850521

Kupiłem do pogrzebania "nietestowany" player Essentiel model 850521. Brak obrazu przez HDMI. Poprzez RCA urządzenie działa poprawnie. Dolny radiator jest dosyć mocno nagrzany. Czy da radę coś z tym HDMI zrobić ?
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Kupiłem do pogrzebania "nietestowany" player Essentiel model 850521. Brak obrazu przez HDMI. Poprzez RCA urządzenie działa poprawnie. Dolny radiator jest dosyć mocno nagrzany. Czy da radę coś z tym HDMI zrobić ?
Radiator się dość mocno grzeje bo chłodzenie pasywne - raczej normalny stan dla tego urządzenia. Jeśli reset do ustawień fabrycznych oraz zmiana FW nic nie daje to znaczy że jest trafiona cześć odpowiedzialna za HDMI. Tu raczej tylko elektronik może poszukać rozwiązania.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Radiator się dość mocno grzeje bo chłodzenie pasywne.

Zwróćcie uwagę na rozwiązanie w mediaTHORze - jest przyklejony do obudowy wiatrak chłodzący radiator, podłączony do złącza na płycie głównej. Essentiel ma takie samo złącze, więc wystarczy kupić za 5 złotówek wiatraczek, odrobina kleju i...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Zwróćcie uwagę na rozwiązanie w mediaTHORze - jest przyklejony do obudowy wiatrak chłodzący radiator, podłączony do złącza na płycie głównej. Essentiel ma takie samo złącze, więc wystarczy kupić za 5 złotówek wiatraczek, odrobina kleju i...
Hmm, ciekawe. Nie miałem tego mediaTHOR'a w ręku. Kirek masz gdzieś zdjęcie tego obszaru z chłodzeniem? Zawsze mnie ciekawiło czy Essentiel kiedyś się nie przegrzeje na śmierć. Choć zapewne pierw zadziałają zabezpieczenia termiczne i się wyłączy.

A6-A6S-A6POWER-V3.0816.11_NOHD-NOONTEC - naprawa działania Youtube

Domyślam się użytkownicy Essentiel nie mają działającego YT po zmianach jakie zaszły w tamtejszym serwisie. Wyszła poprawka w postaci nowego FW od Noontec:

http://noontec.com/Files/ProductPics/A6-A6S-A6POWER-V3.0816.11_NOHD-NOONTEC.zip[/QUOTE]

w środku plik datowany na 19-08-2011
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Hmm, ciekawe. Nie miałem tego mediaTHOR'a w ręku. Kirek masz gdzieś zdjęcie tego obszaru z chłodzeniem?

Niestety, obecnie mam nowego Mediathora od znajomego, któremu mam wrzucić jakiś sensowny fw z mnogością IMS :) i raczej mu plomby nie zerwę... Zresztą w tej sprawie zwrócę się do Ciebie na priv.

Ale niedawno miałem uwalony egzemplarz do prób reanimacji i dokładnie wyglądało to jak opisałem.
 

PurpleViolet

New member
A6-A6S-A6POWER-V3.0816.11_NOHD-NOONTEC - naprawa działania Youtube

Domyślam się użytkownicy Essentiel nie mają działającego YT po zmianach jakie zaszły w tamtejszym serwisie. Wyszła poprawka w postaci nowego FW od Noontec:

http://noontec.com/Files/ProductPics/A6-A6S-A6POWER-V3.0816.11_NOHD-NOONTEC.zip


YT działa, ale części filmów z HDD nie czyta... które wcześniejszy soft noontec-a czytał... z tematu "ranking playerów..." na niektórych plikach zawiesza się i resetuje
sprawdzałem jeszcze kilka innych softów pokrewnych ale też YT nie działa, a jak się sprawuje soft ACR?
 

sir.madman

New member
To mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym wszystkich przywitać i poprosić o pomoc :)
Mam problem z mediaThorem. Podkusiło mnie żeby podmienić firmware tak więc zalogowałem się poprzez telnet i zainstalowałem HD2_11206_r5 ściągnąłem go z moservices. Po zakończeniu instalacji w tv pojawił się komunikat "device will now reboot" jednak się nie zreebotował więc go wyłączyłem ręcznie. Po ponownym uruchomieniu pojawia się logo 8level i na tym koniec. Pen nie mruga i nie mogę się również przez telnet zalogować by zrobić soft reset czyżby cegła? Jest jakiś sposób by ożywić mediathorka ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
 
Do góry