Essentiel b view center

Key_PL

New member
Cześć,

Zainstalowałem firmware ACR na 128MB. Śmiga aż miło. Wcześniej miałem Mvix 3.12. Stacje radiowe są nie do przecenienia. Pojawił się również obraz do nieobsługiwanych wcześniej MKV. Brawo dla autora :)

Zauważyłem dwa mankamenty:
1. Nie działa przewijanie filmów.
2. Napisy - o ile w Mvix pięknie działały TXT i była pozycja w setupie, tak w tej wersji chyba krok w tył. Może się mylę i jest na to rada?
 
Ostatnia edycja:

danan72

New member
Właśnie wrzuciłem Twój plik xml. Ta lista to konkret :) Ciesze się że się też zainteresowałeś tym tematem. Teraz soft Noontec nabiera większej wartości, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór polskich stacji radiowych. Teraz każdy znajdzie coś dla siebie. Dobra robota no i jest porządek w tej liście.

Cała przyjemność po mojej stronie :) A na dzisiaj przygotowałem aktualizację stacji telewizyjnych.
Plik tv_url_5.xml (do pobrania ze strony http://www.martyni.katowice.pl/tv.zip) należy wgrać do katalogu /usr/local/etc/msdl_download/tv/
Dzięki temu w lokalizacji /AllRegions/Europe/Poland/ pojawią się dodatkowe polskie stacje. Nie jest ich dużo ale myślę że kilka interesujących.
 

Darkarhon

New member
Witam
Mam playera z DTS. Wgrałem soft od cypisek_xl. Wszytko ładnie śmiga (podziękowania dla Twórcy ;) ). Ale gdy próbuje wejść przez playera na mój dysk HDD w kompie to pisze mi ze mam się zalogować (user/password) mimo ze ich nie ostawiałem na kompie. Dodam ze media udostępnione przez windows media playera idzie odtwarzać bezpośrednio z dysku przez sieć. No i może jeszcze jedno pytanko na koniec;) Jak ściągać torrenty? Widzę w opcjach systemowych pozycję Torrent/samba (wł) ale co dalej?
 

andrew k

New member
Czarujesz kolego. Bootcode to old...
chyba Ty czarujesz (albo nie masz wgranego BOOT-a 23?).
Jak ściągać torrenty? Widzę w opcjach systemowych pozycję Torrent/samba (wł) ale co dalej?
wejść na IP Essentiela z przeglądarki i dodać sobie co tam ma się ściągać.
Ale gdy próbuje wejść przez playera na mój dysk HDD w kompie to pisze mi ze mam się zalogować (user/password)
w zakładce
Kod:
Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania
przestaw sobie w ostatniej opcji na
Kod:
Wyłącz udostępnianie chronione hasłem
bo inaczej pomimo że hasła nie ustawiałeś, żąda go :) Bez sensu, ale tak jest.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Cała przyjemność po mojej stronie :) A na dzisiaj przygotowałem aktualizację stacji telewizyjnych.
Plik tv_url_5.xml (do pobrania ze strony http://www.martyni.katowice.pl/tv.zip) należy wgrać do katalogu /usr/local/etc/msdl_download/tv/
Dzięki temu w lokalizacji /AllRegions/Europe/Poland/ pojawią się dodatkowe polskie stacje. Nie jest ich dużo ale myślę że kilka interesujących.

Widzę że bardzo dobrze się czujesz w plikach .xml odpowiedzialnych za działanie radia i TV. Myślę że jak nie będziesz miał nic przeciwko temu, oraz jak ci czas pozwoli, to bym zostawił ten obszar dla Ciebie. Nie ma sensu robić różnych list - zwłaszcza że edycja będzie w dobrych rękach.
Na początek bym zaproponował dodanie 7 stacji TV z UPC (National Geographic, TVN24, Animal Planet, Mini Mini, CNN, ZigZap, Discovery) Niestety tylko dla tych co mają w UPC internet.
W przyszłości bym proponował priorytet na polskie stacje TV oraz ogólnie muzyczne. Niestety widzę że ostatnio wszystkie stacje NRJ stały się nieaktywne i to chyba na zawsze :(
Linki (aktywne i sprawdzone) prześlę na PM.
 

cycu_14

New member
cycu_14 połącz się z playerem za pomocą putty i daj komendę

Kod:
cat /proc/nandinfo

tam masz np.

Kod:
nand_size:268435456

czyli 256MB, jeśli 12 cośtam, to wiadomo, 128MB (po sofcie wnioskuję ża masz 256MB). Soft jak kto woli, ja lubię ACR, Asus też jest fajny - funkcjonalnie? zależy co kto lubi.

Mam jeszcze jedno pytanie czy te softy co wgrywacie to dziala zewnetrzyDVD bo na 8level mediaTHOR HD dziala
 
Ostatnia edycja:

mgaczkowski

New member
Mam następujący problem z odtwarzaczem w wersji 831835 256 MB bootcode poppstar.

Wgrałem firmware od ASUSA i ponieważ nie mogę dodać w nim skrótu sieciowego chciałem wrócić do nonnteca.

Niestety Przy wybraniu Setup => Firmware upgrade => USB upgrade mam komunikat "Image File Not Found"

Próbowałem metody z wymuszeniem aktualizacji przy starcie ale bez efektu. Aktualizacja nie rozpoczyna się, ładuje się system.

Jakieś sugestie?
 

andrew k

New member
soft reset przez putty
Kod:
echo "        " | dd of=/dev/mtdblock/0 bs=2048 seek=8192
w tym sprzęcie nie ma czegoś takiego jak wymuszenie aktualizacji przy starcie :)
Ostatecznie zostaje zwarcie 197 nóżki Realteka do masy :) i włączenie pilotem, 10 sek i puszczamy masę - aktualizacja ruszy.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ostatecznie zostaje zwarcie 197 nóżki Realteka do masy :) i włączenie pilotem, 10 sek i puszczamy masę - aktualizacja ruszy.

Gdzie w tym sprzęcie jest osławiona 197. nóżka? Może ktoś wrzuciłby jakieś zdjęcie płyty z zaznaczeniem miejsca do zwarcia z masą? Jeżeli trzeba, służę zdjęciem płyty.
 

andrew k

New member
Jest tam gdzie zwykle w 1073 :)
Pin rezystora R78 od strony procesora.




oczywiście rezystor wspomniany przez cypiska nie zaszkodzi :)
Ja go nigdy nie stosowałem :) Najbardziej jest to zabezpieczenie przed przypadkowym zwarciem z inną nóżką. Ja stosuję zawsze igłę z dołączony do niej kabelkiem. Jak komuś trzęsą się rączki, to niech lepiej stosuje rezystorek (1kohm też może być).
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dodam że niektóre źródła (chińskie forum) zaleca dla bezpieczeństwa wykonać ten reset po przez rezystor 100 ohm. Sam się do tego zastosowałem.
 

mgaczkowski

New member
soft reset przez putty
Kod:
echo "        " | dd of=/dev/mtdblock/0 bs=2048 seek=8192
w tym sprzęcie nie ma czegoś takiego jak wymuszenie aktualizacji przy starcie :)
Ostatecznie zostaje zwarcie 197 nóżki Realteka do masy :) i włączenie pilotem, 10 sek i puszczamy masę - aktualizacja ruszy.

dziękuje, zadziałała metoda "kill -9 1"
 

danan72

New member
Myślę że jak nie będziesz miał nic przeciwko temu, oraz jak ci czas pozwoli, to bym zostawił ten obszar dla Ciebie. Nie ma sensu robić różnych list

Nie ma sprawy, mogę się tym zająć.

Liczę oczywiście na Waszą pomoc. Jeśli ktoś znajdzie jakąś ciekawą stację radiową albo TV to proszę o informację na PM. Ważne, że to były stacje sprawdzone na odtwarzaczu (można to zrobić dodając je ręcznie przez Option (na pilocie) -> Add station).

Z myślą o mniej zaawansowanych użytkownikach przygotowałem (za namową cypisek_xl) proste instrukcje wgrania list kanałów do odtwarzacza. Są dostępne na stronie Listy stacji radiowych i telewizyjnych dla softu noontec . Z tej samej strony będzie można również pobierać aktualne wersje list i przejrzeć historię zmian.
 
Do góry