Essentiel b view center

petex

New member
Witam.
Co do najnowszego firmware noontec - 06 to u mnie nie zapamiętuje ustawień po wyłączeniu (zasilacza z prądu). Nie wiem czy tylko u mnie czy to problem tej wersji softu.

Pozdrawiam
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam.
Co do najnowszego firmware noontec - 06 to u mnie nie zapamiętuje ustawień po wyłączeniu (zasilacza z prądu). Nie wiem czy tylko u mnie czy to problem tej wersji softu.

Pozdrawiam
Nie zauważyłem takiego objawu ale może za krótko używam (od wczoraj). Tak myślę że wersja od .05 to na razie wersje bardzo wczesne. Świadczy o tym że jest umieszczana tylko na stronie w chińskiej wersji językowej. Zawartość stacji TV tez jest nie pełna w stosunku do poprzednich. Nie ma Favorites i pewno innych drobnych funkcji. W ver .06 nie zauważyłem zmian ale oczywiście pewno są tylko nie tak widoczne na pierwszy rzut oka.
 

dwoz

New member
Witam,
Posiadam player z pamięcią nand 128mb, czy jest możliwość wgrania do niego softu ACRyan?
Czy jest soft który obsługiwałaby dyski z partycją ext2?
 

petex

New member
Nie zauważyłem takiego objawu ale może za krótko używam (od wczoraj). Tak myślę że wersja od .05 to na razie wersje bardzo wczesne. Świadczy o tym że jest umieszczana tylko na stronie w chińskiej wersji językowej. Zawartość stacji TV tez jest nie pełna w stosunku do poprzednich. Nie ma Favorites i pewno innych drobnych funkcji. W ver .06 nie zauważyłem zmian ale oczywiście pewno są tylko nie tak widoczne na pierwszy rzut oka.

Małe sprostowanie odnośnie mojego poprzedniego postu. Player na sofcie 06 zapamiętuje ustawienia. Trzeba tylko wykonać po wgraniu firmware reset do ustawień fabrycznych.

Pozdrawiam.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
lub wgrać go za pomocą "soft reset" :)
Z mojej praktyki jednak wynika że nawet po "soft reset" warto zrobić reset do ustawień fabrycznych. Pewno dla niektórych będzie to zbędna czynność ale jednak zauważyłem że bywa to potrzebne. Na przykładzie postu #491 gdzie po wgraniu przez "soft reset" modyfikowane stacje radiowe (zawarte już w install.img) pojawiły się dopiero po wymuszeniu restartu ustawień fabrycznych.
 

darlik

New member
Mój player ostatnio zaczął gorzej reagować na pilota, myślałem, że to wina baterii wymieniłem je, ale to nie pomogło, od kilku dni reaguje na pilota dopiero kiedy się rozgrzeje po około 30 min. Orientuje się ktoś co należałoby wymienić? odbiornik ir? czy może kondensator?
 

cycu_14

New member
kupilem Essentiel b view center jest wgrany soft 8level mediaTHOR HD
mam pytanie jaki jest najlepsz do niego soft i czy to jest 128MB czy 256MB gdzie to sprawdzic
 

andrew k

New member
darlik czy sprawdziłeś pilota np. za pomocą kamerki z telefonu?
Daj fotkę swojej płyty playera.
cycu_14 połącz się z playerem za pomocą putty i daj komendę
Kod:
cat /proc/nandinfo
tam masz np.
Kod:
nand_size:268435456
czyli 256MB, jeśli 12 cośtam, to wiadomo, 128MB (po sofcie wnioskuję ża masz 256MB). Soft jak kto woli, ja lubię ACR, Asus też jest fajny - funkcjonalnie? zależy co kto lubi.
 
Ostatnia edycja:

PurpleViolet

New member
dodam jako ciekawostkę...
wgrałem 06 i w zakładce nTV zacząłem przeglądać dodatki krzaczaste z których nic nie można zrozumieć, ale w jednej z ikonek jest umieszczona biblioteka prawie 300 filmów do oglądania on-line coś jakby wypożyczalnia video za free... jakość obrazu spoko... bez pixeli itp dźwięk 2-ch AAC + napisy chińskie... czyli znajomość j.ang przyda się... jedyny minus to łącze... 1mb jest za wolne i niestety ale tną się, co do tytułów... znajdziemy tam zarówno starsze filmy typu "Platoon" jak i nowości Avatar, Tourist... na sofcie 04 nie chodziłem po tych zakładkach więc nie wiem czy tam też to było.
 

danan72

New member
Radio internetowe

Co do polskastacja.pl to nie mogę zmusić by te stacje chodziły z tym oprogramowaniem.
Tak jak już wcześniej pisałeś oprogramowanie radzi sobie tylko z obsługą protokołów i formatów microsoftowych (mms/rtsp/asf/wma/wmv). A Polska Stacja wprawdzie udostępnia microsoftowe listy odtwarzania asx (po to żeby uruchamiały się na Windows Media Playerze) ale niestety wszystkie strumienie na tych listach to shoutcast (mp3).

Myślę że uzupełnię kiedyś listę stacji radiowych.
Być może pomocna będzie moja lista, którą załączyłem do postu.
Zawiera oryginalne stacje z noonteca, te które Ty dodałeś i jeszcze sporo dodatkowych (m.in. wszystkie z portalu MojaMuzyka.pl).

Jeśli ktoś chciałby ją zainstalować, to wystarczy podmienić plik /usr/local/etc/mms.xml.
Na wypadek gdyby moja lista nie przypadła do gustu polecam najpierw zabezpieczyć swój plik mms.xml ;-)

Edit: lista jest ciągle dopracowywana, aktualną wersję będę zawsze wystawiał na stronie http://www.martyni.katowice.pl/mms.zip
 

Attachments

  • mms.zip
    9,7 KB · Wyś: 44
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
Panowie czy naprawde nigdzie nie ma na sprzedaz Essentiel B model 850521 - 256 MB (DTS) Bootcode 23 ? Szukam juz tydzien czasu w Internecie i nigdzie nie ma. Jest tylko nizszy model 831385. Moze ktos ma jakies inf., zrodlo, gdzie moglbym kupic w/w sprzet ?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Tak jak już wcześniej pisałeś oprogramowanie radzi sobie tylko z obsługą protokołów i formatów microsoftowych (mms/rtsp/asf/wma/wmv). A Polska Stacja wprawdzie udostępnia microsoftowe listy odtwarzania asx (po to żeby uruchamiały się na Windows Media Playerze) ale niestety wszystkie strumienie na tych listach to shoutcast (mp3).


Być może pomocna będzie moja lista, którą załączyłem do postu.
Zawiera oryginalne stacje z noonteca, te które Ty dodałeś i jeszcze sporo dodatkowych (m.in. wszystkie z portalu MojaMuzyka.pl).

Jeśli ktoś chciałby ją zainstalować, to wystarczy podmienić plik /usr/local/etc/mms.xml.
Na wypadek gdyby moja lista nie przypadła do gustu polecam najpierw zabezpieczyć swój plik mms.xml ;-)

Edit: lista jest ciągle dopracowywana, aktualną wersję będę zawsze wystawiał na stronie http://www.martyni.katowice.pl/mms.zip
Właśnie wrzuciłem Twój plik xml. Ta lista to konkret :) Ciesze się że się też zainteresowałeś tym tematem. Teraz soft Noontec nabiera większej wartości, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór polskich stacji radiowych. Teraz każdy znajdzie coś dla siebie. Dobra robota no i jest porządek w tej liście.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Essentiel_B_V3.0816.04 – dwie modyfikacje

Przygotowałem dwa ‘gotowce’ czyli usprawnione wersje softu do wykorzystania.

Essentiel_B_V3.0816.04_NOHDD_Radio.pl.01 – jest tu zawarta nowa lista stacji radiowych zrobiona przez kolegę danan72. Jest na tyle dobra że postanowiłem ją niezwłocznie umieścić.
Razem z moimi stacjami z pierwszej modyfikacji jest już w sumie około 150 radiostacji.Pojawiły się całe pakiety RMF FM, ORS Radio i inne.

Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net

Essentiel_B_V3.0816.04_NOHDD_Cypisek_XL.02 – dokładnie to co wersja wyżej plus zmiana czcionki na calibri.ttf czyli bardziej 'wytłuszczona' i proporcjonalna w stosunku do oryginalnej.

Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net

testowane na Essential B - 256MB z DTS (850521) - instalacja metodą "soft reset"

Soft bazowy: 1073_V3.0816.04_NOHDD_MS130_noontec

Po zainstalowaniu koniecznie wymusić ustawienia początkowe !!!

Instalacja na własną odpowiedzialność.
 
Do góry