Essentiel b view center

PurpleViolet

New member
mam pytanie trochę z obsługi...
a mianowicie jak wiadomo płyty DVD w formacie ISO odtwarza ten player razem z menu... ale czy jest możliwość podczas odtwarzania powrotu do menu płyty?... z filmami nie ma problemu ponieważ ogląda się do końca i menu jest mniej istotne, ale ostatnio zrzuciłem na HDD płytę do kalibracji TV i KD - Digital Video Essentials i tu już by się przydała opcja powrotu do menu... może któryś z softów oferuję taką opcję?

i jeszcze jedno pytanie odnośnie konfiguracji z komputerem
"Moje miejsce sieciowe"
jest strefa internet oraz sieć lokalna
HDD palyera jest w strefie internet, a cała reszta w strefie lokalnej, czy da się przerzucić HDD playera do sieci lokalnej.
ps. Komputer jaki i player są w tej samej grupie roboczej wszystko połączone LAN

ok. z obrazami DVD już doszedłem jak to nawigować...
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Czy dużym problemem jest w playerze dotarcie do przepalonej diody - niebieska/czerwona - przy włączniku? Będzie duży problem z jej wymianą, jak to wygląda?
 

gorzkit

New member
Witam wszystkich

Mam tego playera z uwalonym NET-em,USB ,SD i HDMI dziala tylko AV. Jak się robi reset przez zwieranie nóżki 197 - gdzie ona jest. Z tego co zauważyłem to jak startuje player to USB i NET błyska na chwile, także może to tylko wersja softu, niby jest oryginalny Essentiel ale wersja jakaś dziwna V3.1208.06 w menu USB jest "wyszarzone" i jest opcja zewnętrzny DVD. Jak ma ktoś jakieś pomysły to przoszę o odpowiedź.
Dzięki

Typ playera : 850521
Bootcode : EU148.0202.0023 ( też jakiś chyba dziwny bo wszędzie podają początek od czterech zer )
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Czy soft od olegina, czyli: HD2_1.12.06_rev3.2_blue_skin_plus wchodzi do wersji z DTS przez menu aktualizacji, czy trzeba coś mieszać? Dodaje txt?
Czy soft od 8level mediaTHOR HD (MMP-100L), wart jest swojej uwagi?

P.S.
Właśnie zrobiłem deal u sprzedawcy i na dniach będę miał wymienionego playera "bez DTS" na tego "z DTS".

P.S.2
Jak z tą diodą. ;)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
do boxster: Gdy już będziesz miał model z DTS'em to po co ci jakaś wcześniejsza wersja od mediaTHOR HD? Jeśli chcesz natywne oprogramowanie do Essentiel B to wybieraj sobie soft od Noontec. I tak wszystko zaczyna się od tej firmy a i wybór wersji masz większy. Tak samo warto zapomnieć dla własnego komfortu by używać TXT, choć Noontec całkiem dobrze sobie tu radzi (pisałem we wcześniejszych postach)
 

andrew k

New member
Czy soft od olegina, czyli: HD2_1.12.06_rev3.2_blue_skin_plus wchodzi do wersji z DTS przez menu aktualizacji, czy trzeba coś mieszać?
NIE, należy wgrywać TYLKO prze soft reset (zresztą wszystkie modowane softy z irfake tak mają).
Diodę wymienisz TYLKO przez rozkręcenie obudowy: 4 śrubki pod gumowymi nóżkami i 4 trzymające płytkę do obudowy. Dioda fi 3mm z anodą pośrodku. Często padają te niebieskie. Ja odciąłem po prostu nóżkę uszkodzonej diody i dolutowałem zwykłą niebieską LED :)
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Noontec 1073_V3.0816.05_MS130

Ukazała się nowa wersja pasująca do Essentiel B - model z DTS. Z tego co zauważyłem zmiany raczej kosmetyczne. Została zmieniona organizacja w menu. Teraz zamiast trzech oddzielnych zakładek - Internet TV, Radio i IMS są umieszczone w jednej - nTV. Zapewne na celu miało to uporządkować i przyśpieszyć działanie tych internetowych opcji. Jednak mam mieszane uczucia czy to się udało. Jednak wolę wersje .04. FW raczej należy traktować jako beta. Ale dobrze ze coś się cały czas dzieje.

http://www.noontec.com/Files/ProductPics/1073_V3.0816.05_MS130.zip
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
do 1073DA też pasuje(z 256MB, bo z 128 już nie mam jak sprawdzić). Działa bardzo przyzwoicie, nie resetuje się (nie poszukuje wewn, dysku).
Posiadam model z DTS'em (256MB) i dlatego opisuje sprawdzone u siebie softy. Jeśli BC jest co najmniej 19 i wystarczy miejsca w pamięci to raczej nie ma przeszkód by próbować. Dlatego bardzo są wskazane późniejsze komentarze :)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Essentiel_B_V3.0816.04_NOHDD_Cypisek_XL

Zrobiłem modyfikację softu od Noontec dla playerów Essentiel B - 256MB i BC-19 i większy.
Dotyczy zmiany czcionki napisów do filmów. Teraz jest bardziej wytłuszczona, okrąglejsza i proporcjonalna. Zapewne znajdzie swoich zwolenników. Zmiana ta dotyczy też fontu systemowego więc odrobinę wpływa na wygląd menu.

Małe zmiany w stacjach radiowych:
Polskie Radio 1
Polskie Radio 2
Polskie Radio 3
Polskie Radio 4
Radio FEST Gliwice
troszkę Chillout i inne.............

Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net
Soft bazowy: 1073_V3.0816.04_NOHDD_MS130_noontec

Edit: Po zainstalowaniu koniecznie wymusić ustawienia początkowe !!!
 
Ostatnia edycja:

PurpleViolet

New member
wgrałem :) wrażenia...
soft trochę odchudziłeś, przynajmniej tak to wygląda objętościowo
- czcionka - ok
- polskie stacje... brak, przewertowałem chyba wszystko ale nie znalazłem... gdzie to umieściłeś? (PS. jakby nie sprawiło problemu mógłbyś dodać "Mocne Brzmienie Rocka" - link Radio Mocne Brzmienie Rocka)
- w internet TV tam gdzie były krzaki... teraz jest pusto... tzn brak napisów chińskich... ale można wejść i przeglądać)
-w okienku do podglądu dla mp3 tagi wyświetlały się... aktualnie wszystko rozmazane
- coś jeszcze chyba zmieniłeś ponieważ na oryginalnym sofcie dłużej łączył się z siecią, a teraz od razu po włączeniu wszystko jest :)
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
wgrałem :) wrażenia...
soft trochę odchudziłeś, przynajmniej tak to wygląda objętościowo
- czcionka - ok
- polskie stacje... brak, przewertowałem chyba wszystko ale nie znalazłem... gdzie to umieściłeś? (PS. jakby nie sprawiło problemu mógłbyś dodać "Mocne Brzmienie Rocka" - link Radio Mocne Brzmienie Rocka)
- w internet TV tam gdzie były krzaki... teraz jest pusto... tzn brak napisów chińskich... ale można wejść i przeglądać)
-w okienku do podglądu dla mp3 tagi wyświetlały się... aktualnie wszystko rozmazane
- coś jeszcze chyba zmieniłeś ponieważ na oryginalnym sofcie dłużej łączył się z siecią, a teraz od razu po włączeniu wszystko jest :)
By zobaczyć dodane stacje radiowe trzeba koniecznie po załadowaniu softu zrobić reset do ustawień domyślnych.
Oczywiście zmiana fontu ma pewne skutki uboczne :( Ale coś za coś.
Co do stacji radiowych to nie jest tak słodko. Nie każde są obsługiwane przez aktualny moduł radiowy. Opisałem to kilka postów wyżej. Zobacz post http://www.hdtv.com.pl/forum/635388-post419.html
Z Mocnego Brzmienia jest Matalopolis i 80's Metal. Stan raczej Under Construction ale wolałem nawet w takim stanie umieścić.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
By uruchomić IPLA to byłby potrzebny oddzielny moduł zrobiony konkretnie pod te zadanie. Nie da się tak prosto odpalić stacji TV i innych w Flash'u. Niestety (dla tego playera) stacje TV i radiowe przechodzą na Flash lub Silverlight.
Co do polskastacja.pl to nie mogę zmusić by te stacje chodziły z tym oprogramowaniem. Myślę że uzupełnię kiedyś listę stacji radiowych. Oczywiście w niedużym zakresie a na pewno dojdzie trochę rock'a i metalu i coś spokojnego.
 

boxster

Member
Dostałem dzisiaj po wymianie swój egz. z DTS, wrzuciłem soft 1073_V3.0816.04_NOHDD_MS130_noontec i wszystko cacy. W końcu mam wszędzie dźwięk i nawet napisy txt ładnie latają... ale wyłapałem mały zgrzyt. Odpaliłem sobie "Band.Of.Brothers.2001.E01.Currahee.1080p.HDDVD.x264-hV" i pojawił się problem z rwaniem obrazu. Wygląda to tak, że co kilka/kilkanaście sekund widać lekkie przycięcia w obrazie, jakby urywanie pojedynczych klatek (?).

Info z filmu:
General
Complete name : I:\Movie\HD\_Band of Brothers 1080p\Band.Of.Brothers.2001.E01.Currahee.1080p.HDDVD.x264-hV.mkv
Format : Matroska
File size : 6.56 GiB
Duration : 1h 13mn
Overall bit rate : 12.8 Mbps
Encoded date : UTC 2007-08-19 17:12:24
Writing application : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 2
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 13mn
Bit rate : 11.3 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 072 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Original display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.229
Stream size : 5.66 GiB (86%)
Writing library : x264 core 56 svn-667C
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-4:-4 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=4,6 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=11316 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / zones=100814,105322,b=0.15 / aq=1:0.3:15.0
Language : English

Audio
ID : 1
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 13mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 791 MiB (12%)

Nie wiem, czy to wina softu, czy może złej konwersji filmu - np. przegiętego bitratu.
Jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?

P.S.
Testowałem wszystkie odcinki i jest to samo.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Format profile : High@L5.1 - chodzi o tę linię w sekcji Video. Twój procesor w playerze płynnie odtworzy L4.1. RTD DD+ radzi sobie z L5.1, ale z niską liczbą referencyjnych ramek.
 
Do góry