Essentiel b view center

cypisek_xl

Member
Bez reklam
jeżeli już to 23, na 15 nie wgramy ACR
wyjściowy był soft kolegi mkkm z arivahd.pl, a "zmodyfikowałem" przez wywalenie wejścia przez www na player :) temu nazwałem "po chamsku" ( z braku czasu, po prostu wyrzuciłem www z softu, nie wnikając na powiązania z resztą).
Font systemowy zmienisz , kiedy na usb będzie folder fonts lub jakoś tak, i z tego miejsca soft pobierze czcionkę do zmiany przez menu.
Co do szukania usb po włączeniu, to napisałem , że przypadłość dotyczy TYLKO DA.
Z tym DA i szukaniu USB to tylko potwierdziłem że nie ma problemu na DD i się tego spodziewałem bo staram się czytać ze zrozumieniem. Z fontem już wiem że na penie trzeba utworzyć katalog Resource i tam umieścić wybraną przez siebie czcionkę i przemianować ją na nazwę font.ttf w moim przypadku była to calibri.ttf i to zadziałało.

Jednak dalej mnie nurtuje jak jest z kodami pilota do Essentiel B. Dokładniej, dlaczego ta wersja od Ciebie działa a wersja
cinematube_acryan_r4824_rev4 z brite-viewforum już nie? Pilot nie współpracował z odtwarzaczem. Jakos w tym wątku chyba nie padł temat kompatybilności (lub brak) kodów z CinemaTube.
Dzięki za 'wrzutkę' softu który się okazał przydatny (przy okazji) do innego player'a niż Essentiel B - ten wraca do mnie już w poniedziałek.
 

petex

New member
Witam.
Da się wrzucić soft (ewentualnie wyczyścić pamięć) przez telnet?

Wrzuciłem na swojego essentiela (bez DD ale 256MB) soft z Oplay HD2 i raczej chciałbym się go pozbyć i nie idzie normalnie przez setup/upgrade firmware - cały czas pokazuje, że nie znaleziono obrazu (do flashowania). Player oczywiście działa, nie jest ubity.

Próbowałem też sposobu przez LAN (Mvix recovery - sam o sprawdzałem i wcześniej działało) ale też nic.

Nie chce rozkręcać playera i lutować... dlatego pytam.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam.
Da się wrzucić soft (ewentualnie wyczyścić pamięć) przez telnet?

Wrzuciłem na swojego essentiela (bez DD ale 256MB) soft z Oplay HD2 i raczej chciałbym się go pozbyć i nie idzie normalnie przez setup/upgrade firmware - cały czas pokazuje, że nie znaleziono obrazu (do flashowania). Player oczywiście działa, nie jest ubity.

Próbowałem też sposobu przez LAN (Mvix recovery - sam o sprawdzałem i wcześniej działało) ale też nic.

Nie chce rozkręcać playera i lutować... dlatego pytam.
Wczoraj andrew k podawał instrukcję 'co i jak' w post: http://www.hdtv.com.pl/forum/636372-post439.html
Jeszcze używasz metody 'setup/upgrade firmware' ?
 
Ostatnia edycja:

nowy_

New member
mam pytanko o napisy, mam wgrany soft ACR4824mkkmv8finalESSENTIELB
napisy txt o takiej samej nazwie jak film naciskając subtilte nie mogę włączyć napisów
 

Key_PL

New member
mam pytanko o napisy, mam wgrany soft ACR4824mkkmv8finalESSENTIELB
napisy txt o takiej samej nazwie jak film naciskając subtilte nie mogę włączyć napisów

Cześć,

U mnie był podobny problem niezależnie od softu, dopóki nie włączyłem wyświetlania napisów w opcjach menu głównego. Dopiero później działają opcje przycisku "subtitle" podczas odtwarzania.

Pozdrawiam,
K.
 

nowy_

New member
w menu głównym nie mam opcji dotyczącej napisów.

już znalazłem należy zmienić rozszerzenie z txt na sub
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy to możliwe?

Koledzy fachowcy: czy to możliwe, żeby mój klon Zinwell/Brite View miał 512 MB Nand flash?

# cat /proc/nandinfo
nand_PartNum:TC58NVG2S3E
nand_size:536870912
chip_size:536870912
block_size:131072
page_size:2048
oob_size:64
ppb:64
RBA:204
BBs:0
 

andrew k

New member
Kirek, myślałem że umiesz czytać ;) Jasne że ma, a cóż w tym dziwnego?
nowy_ napisał:
mam pytanko o napisy, mam wgrany soft ACR4824mkkmv8finalESSENTIELB
napisy txt o takiej samej nazwie jak film naciskając subtilte nie mogę włączyć napisów
niestety ten soft nie czyta *.txt :(
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek, myślałem że umiesz czytać

Jako tako czytać umiem :) Zdziwiłem się solidnie, bo tak duży NAND Flash spotyka się w soldinych maszynach z Sigmą. Kupiłem sprzęt na Allegro za 140 zł z przesyłką, właściwie do zabawy, bo był bez pilota. Tymczasem okazuje się być bardzo dobrą maszyną z RTD1073 C+, 512 MB NAND flash, łyka praktycznie każdy firmware (używam pilota Harmony 555), działa idealnie.

Przed chwilą wrzuciłem fw Asus OPlay HD2_1.12.06_rev3.2_blue_skin_plus z moServices i zachwyciłem się jakością modowania. Facet Olegin jest znakomity, na dodatek na forum daje chyba najlepsze wsparcie na świecie.
 

nowy_

New member
w załączniki pliki które można wgrać by działała pogoda dla softu: ACR4824mkkmv8finalESSENTIELB
plik umieszczamy w katalogu /usr/local/etc/ w pliku txt umieszczone kody dla poszczególnych miast, aby dokonać zmiany miasta edytujemy plik pogoda.cnfg
 

Attachments

  • pogoda.zip
    53,6 KB · Wyś: 37

andrew k

New member
Przepraszam jest tu mała nieścisłość:
w ścieżce root/usr/local/etc/ tworzymy katalog /pogoda, i tam umieszczamy te trzy pliki, gdzie pogoda.conf modyfikujemy pod kontem swego miasta :)
Wszystko to zrobimy przez otoczenie sieciowe z włączonym trybem NAS (soft ACR ma tę właściwość że niestety po każdym wyłączeniu, pomimo że w opcjach tryb NAS jest włączony,to aby zadziałał tryb NAS trzeba wejść w ustawienia i wyłączyć, a potem włączyć go spowrotem). Wtedy wchodzimy do wskazanych ścieżek w root i robimy modyfikacje.
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Ostatnia edycja:

nowy_

New member
Dodatkowe kody miast

PLXX0001, Brzeg
PLXX0002, Czestochowa
PLXX0003, Danzig
PLXX0004, Elblag
PLXX0005, Gdansk
PLXX0006, Gdynia
PLXX0007, Goleniow
PLXX0008, Gorzow Wielkopolski
PLXX0009, Kalisz
PLXX0010, Katowice
PLXX0011, Kielce
PLXX0012, Krakow
PLXX0013, Legnica
PLXX0014, Lodz
PLXX0015, Malczyce
PLXX0016, Olesnica
PLXX0017, Otwock
PLXX0018, Plock
PLXX0019, Police
PLXX0020, Pruszkow
PLXX0021, Rybnik
PLXX0022, Sosnowiec
PLXX0023, Stargard Szczecinski
PLXX0024, Swinoujscie
PLXX0025, Szczecin
PLXX0026, Tarnow
PLXX0027, Tychy
PLXX0028, Warsaw
PLXX0029, Wroclaw
PLXX0030, Zabrze
PLXX0031, Koszalin
PLXX0032, Leba
PLXX0033, Hel
PLXX0034, Suwalki
PLXX0035, Chojnice
PLXX0036, Torun
PLXX0037, Mlawa
PLXX0038, Bialystok
PLXX0039, Gorzow Wlkp
PLXX0040, Poznan
PLXX0042, Siedlce
PLXX0043, Zielona Gora
PLXX0045, Lublin Radawiec
PLXX0046, Sniezka
PLXX0047, Klodzko
PLXX0048, Zamosc
PLXX0049, Lublin
PLXX0050, Przemysl
PLXX0051, Pomeranian Bay
PLXX0052, Southern Baltic
PLXX0053, Sopot
PLXX0054, Kolobrzeg
PLXX0055, Ketrzyn
PLXX0056, Starachowice
PLXX0057, Mielec
PLXX0058, Glogow
PLXX0059, Swidnica
PLXX0060, Raciborz
PLXX0061, Belchatow
PLXX0062, Zawiercie
PLXX0063, Grudziadz
PLXX0064, Elk
PLXX0065, Ostrowiec Swietokrzyski
PLXX0066, Gniezno
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ciekawie zapowiada się klon od Mede8er-a - Mede8er MED400X MINI* product page - interesujące jest to, że oparty jest na flashu 128MB i możliwe, że jego soft da się zaadoptować do naszych 128-ósemek.
Soft - MED500X - MED400X Firmware v4.0.4 - 3 March2011 (LATEST STABLE RELEASE)

@Kirek50
Jakiego Zinwell-a masz/miałeś, może model ZIN-5005HD? Pytam, bo pojawił się ten model na aledrogo i nie wiem, czy warty jest uwagi.
No ale to nie jest klon ale troszkę inne urządzenie. Klonem możemy nazwać gdy player HD (w tym przypadku) jest zbudowany na identycznej referencyjnej płycie głównej (PCB) i procesorze, która jest powielana i sprzedawana przez różnych dystrybutorów pod własną marką (brand). Czasami jest tylko zmieniana (mniej lub bardziej) obudowa lub zostaje niezmieniona i różni się tylko zmienionym logo.
MED400X MINI jest na innej wersji procesora niż w Essentiel B (MED400X - RTD1073 DD+)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
@Kirek50
Jakiego Zinwell-a masz/miałeś, może model ZIN-5005HD? Pytam, bo pojawił się ten model na aledrogo i nie wiem, czy warty jest uwagi.

Mój klon to Conrad HD Media Player, inaczej Zinwell Zin-5005HD mini (notabene ma nawet taką nalepkę identyfikacyjną) lub Brite View BV5005HD CinemaTube mini, lub... Jest tego jeszcze kilka.

ZIN-5005HD ma zmienioną obudowę, zamiast wyjścia eSata ma wyjście component.
Nie wiem nic na temat wielkości pamięci NAND Flash - mój ma 512MB i przyjmuje bezproblemowo praktycznie każdy firmware. RAM taki sam 128MB, procesor też taki sam - RTD1073DD C+ 400Mhz
 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
Witam!
Pytanie moze nie na miejscu ale zaryzykuje. Kto wie, gdzie mozna jeszcze kupic Essentiel b view center ? Doslownie wszedzie szukalem i nigdzie nie ma. Nawet na allegro. Znalazlem jeden sklep ale za 184zl. Jak widac cena bardzo wygorowana, takze odpada.
 

andrew k

New member
A dlaczego wygórowana? Chciałeś nowy sprzęt z gwarancją za 100 kupić? Ja na dniach mieć będę 256 mb wersję i planuję zacząć od 120 (bez gwarancji).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam!
Pytanie moze nie na miejscu ale zaryzykuje. Kto wie, gdzie mozna jeszcze kupic Essentiel b view center ?

Na Allegro jest wystawiony LC-POWER MP5-FHD za 50 zł. To dokładnie to samo, trzeba znaleźć w sieci bardziej szczegółową specyfikację, aby dowiedzieć się, która to wersja.
 
Do góry