Essentiel b view center

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wielkie dzięki Kirek50 według twojej instrukcji uruchomiłem playerka drugą metodą

Cieszę się, że mogłem pomóc.

PEWNA UWAGA DLA POSIADACZY ESSENTIELA ZE 128 MB NAND FLASH I BEZ DTS

Otóż robiąc porządki na koncie w Allegro przez przypadek zajrzałem do aukcji, z której kupiłem Essentiela. Zauważyłem, iż w specyfikacji napisano, że obsługuje DTS, co nie jest do końca prawdą. Napisałem więc do firmy sprzedającej playery, że sprzęt miał obsługiwać DTS a tego nie robi i oczekuję propozycji rozwiązania. W tym samym dniu otrzymałem miłego maila, że idzie do nich kolejna partia sprzętu z DTS, aby odesłał swój egzemplarz i przyślą mi nowy.

Wysłałem playera w poniedziałek, dzisiaj, czyli w czwartek, kurier przyniósł nowego. Błyskawiczna reakcja. Player jest oczywiście z pamięcią 256 MB NAND flash (sygnatura modelu 850521), ma bootcode 23 i wgrany najnowszy firmware Essentiela (tradycyjnie YouTube nie działa, ale obsługuje napisy .TXT).

Wygląda na to, że można pokusić się o podobne zachowanie i wymienić sobie sprzęt na lepszy dokładając kilkanaście złotych kosztów wysyłki.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Na mojej wygranej aukcji taki oto wpis :
Dekodery audio dla formatów MPEG Audio, OGG, DTS, AC3
czy to o to chodzi ?

Tak. O to chodzi. Niezgodność dostarczonego sprzętu z opisem na aukcji. Zamawiając 2 sztuki dostałem dwa różne modele. Wizualnie identyczne lecz nie sprzętowo. Dlatego dokładnie mogłem je porównać i prześwietlić. Reklamacja uwzględniona i egzemplarz wymieniony.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Można próbować naprawiania padniętego playera i flashowania bootcode bez kabla

Dżentelmen madman z forum Minimodding, gdzie kiedyś pisałem o swoich problemach ze stawianiem na nogi mojego playera rzucił kilka dodatkowych uwag na ten temat. On użył w bliźniaczym odtwarzaczu Sumvision MKV1 bootcode 12 ze sprzętu DayFly, czyli tego firmware. http://www.dayflycn.com/Upload/V1.1.01-A02.rar
Całą zabawa ma ten plus, jak twierdzi, że odbywa się bez rozbierania playera i bez kabla - po prostu pliki wgrywa się na pendrive i flashuje odtwarzacz awaryjnie.

Według tegoż madmana, można później zmienić bootcode na wyższy, konkretnie 19, po wgraniu tego firmware:

http://www.noontec.com/Files/ProductPics/2010332140154348.rar

Jeżeli ktoś uwali sobie sprzęt to może próbować.
 

uzurpator1

New member
Tak myślę czy warto kruszyć kopie o ten DTS
Dźwięk puszczam po HDMI RAW resztę robi amplituner
A pleyerek jest naprawdę super
 

uzurpator1

New member
Uwaga posiadacze 831385
pilot pleyerka włancza rożne funkcje w odbiorniku satelitarnym
Golden Media Uni-box 9080 2CR2CI HD PVR i jest to bardzo denerwujące
 

johnn

New member
Odkryłem jak można dodać swoje stacje radiowe w sofcie Iconbita można również nagrywać jakby kogoś to interesowało to mogę podać jak to zrobić
 

johnn

New member
W Winampie zapisujemy playlisty w formacie m3u lub pls, kopiujemy je gdzies na dysk podłączony do playera. W playerze wchodzimy do internetu otwieramy drugi od góry odnośnik "mediacentr" tam przez naciśnięcie 2 na pilocie wchodzimy w ustrojstwa widać tam podłączone dyski odszukujemy folder z zapisanymi playlistami i aby odtworzyć daną playlistę naciskamy ok dla odtworzenia wybranej stacji. Przyciskiem 0 wlaczamy nagrywanie a 5 zmieniamy dysk docelowy do zapisu
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
1073_V3.0816.04_NOHDD nowe wydanie FW od Noontec

Tak jak się spodziewałem przyglądając się ostatnim aktualizacjom (V3.081) dla serii z HDD czyli Noontec/ Sumvision/ Aktorek, że istnieje duża szansa że wyjdzie niedługo soft dla ‘braci’ bez HDD. Czekałem na soft zawierający poprawki i nowe opcje. W zasadzie to dziś Noontec opublikował oprogramowanie w wersji 1073_V3.0816.04 na swojej stronie (chińskiej) która pasuje do Passerelle ESSENTIEL B. Dziś załadowałem go do swojego box’a 850521 z DTS i zasadzie mam to samo co w swojej Traxdata MMS. Oto kilka zmian i dodatków

- Obsługa TXT
MicroDVD - {0}{100} – działa poprawnie
TMPlayer - 00:00:00:00:00:04: – działa poprawnie
MPL2 - [0][40] – nie działa

Obsługa formatu APE czyli bezstratny kodek dźwięku Monkey's Audio. Plik .cue jest odczytywany. sweet ;)

Wyświetlanie okładek filmów i CD w okienku oraz TAG’ów.

Możemy ustawić pogodę by się wyświetlała w menu głównym.

Klawisze PREV i NEXT działają jak PgUp i PgDn oraz GOTO do nawigowania na dowolna stronę katalogu.

Internet TV oraz Internet Radio ……….. oraz ładne logo NOONTEC :-D

To tak w skrócie co zauważyłem i o czym było warto wspomnieć. Drobne zmiany były już zawarte w FW 8Level ThorHD. Przyjmuje jako pewnik że w tej wersji softu ‘Supported mkv files with compressed header’ jest dodane.

http://noontec.com/Files/ProductPics/1073_V3.0816.04_NOHDD_MS130_noontec.zip

Upgrade FW na własne ryzyko. Potwierdzam tylko że u mnie działa wzorowo.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Tak, napisalo ze mam za stary bootcode (15) i przerwalo flashowanie ;/
No to było raczej do przewidzenia. Jak wiem z obcowaniem z innymi player'ami, FW 3.08x wymaga minimum bootcode 23. W tym przypadku to ciężka sprawa (beznadziejna jak dowiódł Kirek) podnieść bootcode w modelu 831385 . :(
 

bobik34

New member
w sumie....to i tak mi nie zależy na innych nowościach....wystarczy sofcik o zmodyfikowany wget i wsio idzie ok...
ps do kont filesonic[30 dniowe okolo 3pln;d] odpalać z parametrem no dns cache i ładnie będzie zaciągać;)....rowniez na siłę można mu wcisnąć mpcs/oscam ;d
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No to było raczej do przewidzenia. Jak wiem z obcowaniem z innymi player'ami, FW 3.08x wymaga minimum bootcode 23. W tym przypadku to ciężka sprawa (beznadziejna jak dowiódł Kirek) podnieść bootcode w modelu 831385 . :(

W modelach z 256 MB NAND flash zmiana bootcode i flashowanie wszystkimi nowymi firmware dzieje się, ale trzeba trochę popracować. RTD DD i DA to dalej ten sam procesor, okrojony tylko o dekodowanie dźwięku. Wrzucałem dla kogoś kilka dni temu do takiego playera z DA i 256 MB NAND bootcode 23 Noonteca, z hwsettings wyciągniętym z przedostatniego fw Essentiela i poszło. Kwestią jest tylko (tak mi się wydaje po "organoleptycznym" testowaniu) dopasowanie pliku ustawień sprzętu i - oczywiście - liczba prób. Z reguły pasują bootcode 19, 21, 23 zapisane w plikach z członem NOHDD w nazwie, ponoć też 26, ale już nie chciało mi się szukać.
 
Do góry