Essentiel b view center

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No tak ale wiekość instal.img jest 115MB więc się zastanawiam czemu jest tak a nie większa?

Tak naprawdę to wielkość pliku instalacyjnego firmware prawie nijak się ma do tego, co on zawiera. Jak pewnie zauważyliście, starsze pliki mogą być znacznie większe niż nowe, albo teoretycznie ten sam firmware - Mvix, Sumvision, Noontec, Essentiel, Iconbit - ma całkiem różne wielkości. Np. najnowszy firmware Iconbita ma 96 MB, Essentiela 134 MB, Noontecka 122 MB.

Różnica bierze się z niedbałości programistów, którzy zostawiają potworny śmietnik. Bawiąc się firmware 2.12 Noontecka usunąłem prawie 20 MB do niczego niepotrzebnych plików graficznych, jakiś logo, programów, niewykorzystywanych pozostałości SDK itp. Druga sprawa to grafika GUI - gosciom po prostu nie chce się jej "odchudzać"...
 

jques

New member
Witam wrzucilem ten sam soft co kolega Kirek50 i mam dodatkowa opcje w menu "lokalny HDD" i nasuwa mi sie pytanie.. jest na plycie jakies niewyprowadzone zlacze sata ?? narazie mam gwarancje wiec nie robieralem sprzetu..
 

johnn

New member
SUKCES!!! Udało mi się - dodajmy, że po długich i ciężkich bojach - postawić player na nogi. Działa pięknie, z nowym firmware... Iconbit HDS4L w najnowszej wersji.

Kilka uwag: posiadacze tego egzemplarza z 128 MB RAM mogą zapomnieć o zmianach bootcode, bowiem sprzęt nie wystartuje z niczym powyżej 15. Owszem, wyższe bootcody się instalują, natomiast nie wejdzie żaden firmware. Dzięki towarzyszom rosyjskimi znalazłem bootcode 15 od ich Iconbita HDS4L, wgrałem to (kabel serial) razem z hwsettings Noonteca i dopiero wówczas player przyjął firmware.

Na bootcode 15 nie wejdzie żaden wyższy firmware niż Noontec A6 (G) _2.12_UI3.0_100504. Testowałem kilka firmware z różnych klonów i wchodzą tylko do poziomu firmware oznaczonego z reguły 2.12. Chodzi o dekompresję - sguash i yaffs. Bootcode 15 nie ruszy yaffs.

Ale jest niespodzianka, bo programiści od Iconbita okazują się być ludźmi bardzo myślącymi i w swoje firmware implementują obydwa. Dlatego też ich firmware jest jedyny, którym można bez przeszkód flashować playery z bootcode 15, czyli wszystkie, którym przypadło w udziale mieć tylko 128 MB RAM "na pokładzie".

W mojej zabawce mam w tej chwili firmware 3.12_1.9e, interfejs klasyczny (jak u Noontecka czy Essentiela), jest język polski plus sporo ciekawostek jak: FTP, Transsmision, bardzo dobrze "zaopatrzone" IMS i sporo innych. Oczywiście YouTube - bo o to wszyscy pytają - działa, choć początkowy interfejs jest po rosyjsku. Na szczęście język ten nie jest mi obcy... :)

Kirek50, czy mógłbyś wrzucić link do tego softu?
 

Spoofik

New member
Google Tłumacz

Dobra Kirek na 128 można ładować ten friware bez przeszkód tak?

i który to ten najnowszy co go zapodałeś ?:hmm:
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
3.12_1.9e

Wstukać nazwę softu w Google tak jak podał Kirek '3.12_1.9e' i soft się znajdzie na forum.iconbit***
Nie spieszyć się i nie ściągnąć jakiegoś innego.
 
Ostatnia edycja:

Spoofik

New member
Czyli tylko serwisy są po ruskiemu a reszta polska bo nie wiem czy ładować ten bo mam 2.12.

A jak z napisami czyta w TXT?:hmm:

I czy będę mógł jak coś mi się nie spodoba znowu zapodać 2.12:hmm:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam wersje 128Mb i wgralem to:
http://files.iconbit.com/fw_hds5l_3.12_1.9h_ru.zip
Dziala bez problemu ale czesc menu jest po rosyjsku..

Po pierwsze to nie jest soft do HDS4L, który jest bliźniakiem tego Essentiela czy Nootecka, o którym pisałem, tylko do HDS5L, czyli do playera z możliwością wbudowania HDD i paroma dodatkami - to się nadaje do Traxdaty, Mvix Ultio itp. Jak wspominałem, tylko inteligencji rosyjskich programistów należy zawdzięczać, że wchodzi i nie stwarza problemów.

Po drugie, ma jak bawół napisane "ru" na końcu, czyli...

Po trzecie, napisałem wyraźnie w poście: wersja 3.12_1.9e. Jest tutaj: http://forum.iconbit***/download/file.php?id=2133&sid=c3865f687ba324eb602ebf2bb63eeea8

To jest ostatnia stabilna wersja europejska.

Czytajmy uważnie, bo później pojawiają się problemy.
 

jques

New member
Czytamy i to ze zrozumieniem;) A ze ruski skonczyl mi sie w podstawowce nie wszystko potrafie wychwycic.. Z gory dzieki za "oswiecenie" czlowiek uczy sie przez cale zycie :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A może firmware na SDK 4?

Osoby chcące poeksperymentować, a dysponujące sprzętem z 256 MB NAND, mogą wrzucić sobie nowy firmware beta od Icobit, zbudowany na bazie SDK 4 Realteka. Firmware jest dla Iconobita HDS41L, czyli wersji z możliwością wbudowania dysku, ale z wypowiedzi Rosjan na forum wynika, że działa też bezproblemowo z HDS4L, czyli bliźniakiem Essentiela - warunek to to wspomniane 256 MB.

Tutaj jest firmware: http://www.f1cd***/d/arts/815/data/fw_hds41l_sdk4_beta1.zip

Natomiast tutaj opisy i trochę obrazków: Ěĺäčŕďëĺĺđ iconBIT HDS41L, ďđîřčâęŕ SDK4 beta1: ÷ňî íîâîăî? (÷ŕńňü 4) > Îáçîđű č ňĺńňű đŕçäĺëŕ "Ěóëüňčěĺäčŕ" ęîěďüţňĺđíîăî ćóđíŕëŕ F1CD
 

johnn

New member
Osoby chcące poeksperymentować, a dysponujące sprzętem z 256 MB NAND, mogą wrzucić sobie nowy firmware beta od Icobit, zbudowany na bazie SDK 4 Realteka. Firmware jest dla Iconobita HDS41L, czyli wersji z możliwością wbudowania dysku, ale z wypowiedzi Rosjan na forum wynika, że działa też bezproblemowo z HDS4L, czyli bliźniakiem Essentiela - warunek to to wspomniane 256 MB.

Tutaj jest firmware: http://www.f1cd***/d/arts/815/data/fw_hds41l_sdk4_beta1.zip

Natomiast tutaj opisy i trochę obrazków: Ěĺäčŕďëĺĺđ iconBIT HDS41L, ďđîřčâęŕ SDK4 beta1: ÷ňî íîâîăî? (÷ŕńňü 4) > Îáçîđű č ňĺńňű đŕçäĺëŕ "Ěóëüňčěĺäčŕ" ęîěďüţňĺđíîăî ćóđíŕëŕ F1CD

wgrałem ten soft i porażka bo uruchamia się z chińskim menu i pilot reaguje tylko na wyłączenie :( pozostaje wrócić do poprzedniego
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Osoby chcące poeksperymentować, a dysponujące sprzętem z 256 MB NAND, mogą wrzucić sobie nowy firmware beta od Icobit, zbudowany na bazie SDK 4 Realteka. Firmware jest dla Iconobita HDS41L, czyli wersji z możliwością wbudowania dysku, ale z wypowiedzi Rosjan na forum wynika, że działa też bezproblemowo z HDS4L, czyli bliźniakiem Essentiela - warunek to to wspomniane 256 MB...............

Niestety jest inne kodowanie pilota więc wgrywa się bezpiecznie ale nie można sterować pilotem. Troszkę więcej udało mi się po-nawigować player'em z przyciskami na obudowie (Traxdata MMS) ale ostatecznie i tak musiałem się poddać.
 

johnn

New member
Niestety jest inne kodowanie pilota więc wgrywa się bezpiecznie ale nie można sterować pilotem. Troszkę więcej udało mi się po-nawigować player'em z przyciskami na obudowie (Traxdata MMS) ale ostatecznie i tak musiałem się poddać.

niestety chyba uwaliłem mojego playerka bo nie chce sie zainicjowac flashowanie, nie wiem co można zrobić
 

Spoofik

New member
Witam mam problem mam wersje z 128 i soft 2.12 chciałem zmienić na tego iconbit tylko nie mogę jak wy to wgrywacie poprzednio jakoś mi to wyszło teraz nie mogę:hmm:
 
Do góry