Essentiel b view center

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ten Firmware mediaTHOR HD (MMP-100L) (32,99 MB) jest wielkości 115 MB więc jest trochę okrojony niż ten nasz 3.12 więc może wejdzie bez problemu.

Mam wersje 128 i u mnie jest problem z wgraniem 3.12 więc może da rade tylko nie wiem czy mam DTS czy nie jak to sprawdzić?
To co zebrałem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/615550-post184.html

Więc wątpię czy wersje z DTS miały 128MB ale po to jest forum .........

Ps. Może będę niedługo wiedział jaki bootcode ma THOR.
 

mar123

New member
Czy wam też wiesza się ten odtwarzacz(bez DTSa) ? Avatar 3D.mp4 ok.2,5GB po 25 minutach szary ekran, na 3 razy przewijając go zaliczyłem, dzisiaj "JAK ZOSTAĆ KRÓLEM.avi"po godzinie to samo ! Może to problem z dyskiem Seagate 500GB ?
 

Zibi W

Member
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć (nie znam się na tym) czy można na tym urządzeniu korzystać z torenta bez komputera, używając pilota?
 

PurpleViolet

New member
Player dziś przyjechał i zgodnie z opisem jest to wersja z DTS-em (850521), menu PL...
dziś też odebrałem HDD Samsung G3 Station 1,5TB działa bez problemu, a przy tym w ogóle go nie słychać... jak ktoś się zastanawia to polecam.
Na razie z grubsza go testowałem na mkv...
avatar - 1080p DTS 5.1 plik ponad 10GB - bez problemu napisy wbudowane też... ale są tylko angielskie
300 - 720p dźwięk AC3 5.1 plik 4,3GB - bez problemu napisów wbudowanych brak,
Corpse Bride - 720p AAC 5.1 plik 1,5GB - obraz ok, ale dźwięk tylko stereo jako PCM amplituner dekoduje, pomimo że odtwarzacz pokazuje info że dźwięk jest 5.1
wyjście dźwięku mam ustawione SPDIF RAW, po hdmi (raw/lpcm) przepuszczone przez TV i optykiem do amplitunera też tylko stereo... ciekaw jestem ile filmów mam z dźwiękiem AAC :twisted:

ale jest coś co mnie zaskoczyło, a mianowicie ten player czyta TXT, sprawdziłem format MicroDVD z ogonkami PL, tylko kodowanie zmieniłem na Central European. Można regulować rozmiar napisów, umiejscowienie na ekranie oraz kolor :-D ustawiłem żółty

Działa płynnie nie wiesza się i w sumie mało się grzeje pomimo że nie ma aktywnego chłodzenia...
więcej napiszę jak sprawdzę go od strony internetowej
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Z jakimi firmware?

Ja natomiast wczoraj na chwilę odpaliłem player'ka z FW 3.12 Essentiel i przypadkowo w katalogu z filmem nie wstawiłem SRT tylko zostało TXT. Nie miałem czasu na dokładną analizę ale TXT czyta ale chyba wykłada się z TXT w MPL2. Inne formaty TXT chyba czyta. Sorry ale to info pobieżne ale staram się nie używać TXT.
 

johnn

New member
Torrenty

jeśli włączysz w menu odtwarzacza webtorrent[w ustawieniach systemowych], to zamiast tego bedziesz mial webtorenta;)

Próbowałem dzisiaj uruchomić torrenta na tym playerku i nby na początku jest wszystko ok tzn dodaje torrenta do listy, można wybrać na jaką pamięć ma zapisywać ale po jakimś czasie torrent znika z listy i pobieranie kończy się. Nie mam pojęcia jaka jest tego przyczyna ale z siecią jest wszystko ok bo serwisy chodzą cały czas. Może to wina klienta? Wyczytalem coś o alternatywnych klientach np Transsmision ale nie mam pojęcia jak to zainstalować. Może ktoś w tym pomoże?
 

Zibi W

Member
Dołączam się do pytania.Poza tym na YouTube nie odtwarza filmów choć wyświetla ich listę.Czy mógłby ktoś pomóc?
 
Ostatnia edycja:

PurpleViolet

New member
Pytanie z innej beczki...
jako że jest możliwość podpięcia zewnętrznego napędu DVD, czy ktoś podłączał ale napęd Blu-ray?

Czy może za słaby sprzętowo jest ten player (chodzi mi o chipset),
bo w sumie dźwięk HD w trybie HDMI RAW powinien wypuścić... :roll:
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
c.d. porównania Passerelle Essentiel B z ThorHD

szczegóły ThorHD:
noon.0202.0026 - bootcode
V.3.0412.04 – czyli jak wersja FW Noontec
256MB flash

Dzięki tdx za info

Edit: Widzę że na znanym serwisie aukcyjnym pojawiły się screeny FW 8level ThorHD który jest zainstalowany w omawianym Passerelle Essentiel B. I tak jest sprzedawany z nowymi funkcjami odtwarzacza czyli radio internetowe i pełne wspomaganie TXT.
 
Ostatnia edycja:

jques

New member
Panowie a wiec otrzymalem inny sprawny egzemplarz z nowym menu 3.12 po podlaczeniu sie telnetem mam taki komunikat:
Venus login: root
warning: cannot change to home directory


BusyBox v1.1.3 (2010.07.23-09:16+0000) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.
jak mozna sprawdzic hardware ?? (ilosc pamieci)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Maldunek o sukcesie

SUKCES!!! Udało mi się - dodajmy, że po długich i ciężkich bojach - postawić player na nogi. Działa pięknie, z nowym firmware... Iconbit HDS4L w najnowszej wersji.

Kilka uwag: posiadacze tego egzemplarza z 128 MB RAM mogą zapomnieć o zmianach bootcode, bowiem sprzęt nie wystartuje z niczym powyżej 15. Owszem, wyższe bootcody się instalują, natomiast nie wejdzie żaden firmware. Dzięki towarzyszom rosyjskimi znalazłem bootcode 15 od ich Iconbita HDS4L, wgrałem to (kabel serial) razem z hwsettings Noonteca i dopiero wówczas player przyjął firmware.

Na bootcode 15 nie wejdzie żaden wyższy firmware niż Noontec A6 (G) _2.12_UI3.0_100504. Testowałem kilka firmware z różnych klonów i wchodzą tylko do poziomu firmware oznaczonego z reguły 2.12. Chodzi o dekompresję - sguash i yaffs. Bootcode 15 nie ruszy yaffs.

Ale jest niespodzianka, bo programiści od Iconbita okazują się być ludźmi bardzo myślącymi i w swoje firmware implementują obydwa. Dlatego też ich firmware jest jedyny, którym można bez przeszkód flashować playery z bootcode 15, czyli wszystkie, którym przypadło w udziale mieć tylko 128 MB RAM "na pokładzie".

W mojej zabawce mam w tej chwili firmware 3.12_1.9e, interfejs klasyczny (jak u Noontecka czy Essentiela), jest język polski plus sporo ciekawostek jak: FTP, Transsmision, bardzo dobrze "zaopatrzone" IMS i sporo innych. Oczywiście YouTube - bo o to wszyscy pytają - działa, choć początkowy interfejs jest po rosyjsku. Na szczęście język ten nie jest mi obcy... :)
 
Do góry