Essentiel b view center

driver111

New member
Wymienić baterie na nówki? Taki sam pilot mam też od Traxdata i nie widzę takich problemów. Mogę używać na przemian. Fakt że jakiś kierunek trzeba trzymać ale czy to 2 m. czy 3 m. to nie ma różnicy
baterie nówki, nawet sprawdzałem na innych. Problem jest w diodzie przy odtwarzaczu bo pilot łapie na 100%, nawet jak coś na nim naciskam to dioda miga mi przy dekoderze obok.
Może źle dioda w playerze jest ustawiona i ją coś zasłania? może tak być?

PS. mam teraz soft 2.12 nonteca i pytanie czy mogę wgrać nonteca 3.12 bez problemów?
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Flash Memory Size

Tak się zastanawiałem dlaczego w modelu 831385 (bez DTS) nie miałem problemu ze zmiana na FW Essentiel B V3.12. Dziś mogłem sprawdzić że posiada jednak Flash memory 256 MByte. Czyli kto ma w 831385 128MB to ma problemy.
Ze względu na wielkość Flash Memory mamy 3 rodzaje i tak się możemy spodziewać:
- 831385 - 128 MB (bez DTS) Bootcode 15
- 831385 - 256 MB (bez DTS) Bootcode 15
- 850521 - 256 MB (DTS) Bootcode 23
 
Ostatnia edycja:

Spoofik

New member
Witam wchodził ktoś na playera przez przeglądarkę bo mi wyskakuje coś takiego
A simple html+cgi example


Enter first number
Enter second number

i guzik calculate sum

co to jest:grin:
 

PurpleViolet

New member
mam pytanie do użytkowników, jak sobie ten player radzi z plikami mkv 1080p, w sumie jakby nie było jest na tym samym chipe co Ariva110 (wyjścia te same, nawet pilot podobny)... a z nią różnie bywa i jeszcze jedno czy HDD zewnętrzny 1,5-2TB to dobry pomysł aby podłączyć do niego
 

piko40

New member
mam pytanie do użytkowników, jak sobie ten player radzi z plikami mkv 1080p, w sumie jakby nie było jest na tym samym chipe co Ariva110 (wyjścia te same, nawet pilot podobny)... a z nią różnie bywa i jeszcze jedno czy HDD zewnętrzny 1,5-2TB to dobry pomysł aby podłączyć do niego
Witam co do plików MKV mogę potwierdzić sprawdzone idą bez problemów 1080p bez zacięć dysk podłączyłem 1TB jest ok większego nie sprawdzałem .Jak na mój gust playerek super.
 

driver111

New member
Testowałem mkv w 1080p i mi jeden nie chodził. Miał kodek video "AVC". Dzwięk w nim smigał a obrazu nie było. Tak to sie dobrze sprawuje, oprócz tego ze mi pilot cos szwankuje a jest nowy ;(
 

marconi2602

New member
witam
proszę o cierpliwość jestem nowym użytkownikiem,mam w sumie jedno zasadnicze pytanie,jaka w końcu karta wifi do tego playera?od arivy 110?testował ktoś?bo zwykła karta wifi na usb nie podejdzie mam rozumieć,bo trzeba było wgrać sterowniki itd.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
witam
proszę o cierpliwość jestem nowym użytkownikiem,mam w sumie jedno zasadnicze pytanie,jaka w końcu karta wifi do tego playera?

98 proc. playerów na Realtekach współpracuje z kartami WiFi USB opartymi na chipsetach RTL8191SU lub RTL8192. Mam dongla dedykowanego teoretycznie do Fergusona, czyli Ariv, coś koło 60 zł kosztował, dotychczas działał ze wszystkim, co testowałem opartego na Realtekach - chyba seść playerów.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
witam
proszę o cierpliwość jestem nowym użytkownikiem,mam w sumie jedno zasadnicze pytanie,jaka w końcu karta wifi do tego playera?od arivy 110?testował ktoś?bo zwykła karta wifi na usb nie podejdzie mam rozumieć,bo trzeba było wgrać sterowniki itd.

Tak jak podałem wcześniej w tym temacie trzeba kupić:
Adapter USB WiFi 802.11n dedykowany dla ARIVA HDPlayer 110, 210, 150DVD na układzie Realtek.
Dziś nawet sprawdzałem i jest do kupienia za 40 zł. + przesyłka.
 

PurpleViolet

New member
dzięki za info o hdd... zamówiłem zewnętrznego samsunga G3 Station 1,5TB, dam znać czy śmiga, a wersję playera z DTS-em, przynajmniej tak było zaznaczone w opisie gdzie dokonywałem zakupu
ps.
inna odmiana tego playera to mediaTHOR, więc kolejna alternatywa jeżeli ktoś by chciał soft inny wgrać... ale ariva jak i mediaTHOR są na chipie RTD 1073DD czyli essentiel wersja z DTS. Co do WLAN z opisu mediaTHOR-a można wyczytać że LAN/WLAN - kompatybilny z kartami WiFi z chipsetem Realtek 8187B oraz 8191S oraz obsługa kart WLAN na chipsecie RALINK RT3070
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Tak się przyglądam od kilku dni odtwarzaczowi 8level MediaTHOR HD i widzę bardzo zadziwiające podobieństwa do Passerelle ESSENTIEL B (wersja DTS)
- bliźniacze wymiary
- identyczny panel tylny i boczny
- switch on/off w tym samym miejscu (panel przedni)
- identyczny pilot
- rodzaj oprogramowania
W zasadzie jest zmieniona bardzo delikatnie bryła obudowy i wstawiony wew. wentylatorek.

Jeśli to prawda że są identyczne sprzętowo to wygląda że 8level ma najnowszą wersje softu w porównaniu do klonów. Jest dodane radio internetowe i nawet obsługa TXT.
Uwaga: myślę że bardzo ryzykowne jest próba instalowania tego softu na modelach z 128MB flash
 

marconi2602

New member
dzięki za odpowiedzi na temat karty wifi,mam tylko jedna ale,ten adapter od arivy nie ma chyba wyjścia na antenę.mam router razem z ap na zewnątrz na ścianie w jednej "puszce"są dwie anteny jedna odbiorcza druga nadawcza"stacjonarna",sygnał w domu jest dobry ale wszystkie kary wifi maja anteny,oprócz laptopa w nim jest wbudowana i zasięg jest ale są miejsca w domu gdzie znika na lapku.na zewnątrz sygnał jest super nawet jakieś 2 kilometry lącze się przez telefon z siecią.moja obawa to to że ta karta od arivy będzie miała kiepski zasięg.są inne karty ale w końcu nie wiem która brać z allegro.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
dzięki za odpowiedzi na temat karty wifi,mam tylko jedna ale,ten adapter od arivy nie ma chyba wyjścia na antenę.mam router razem z ap na zewnątrz na ścianie w jednej "puszce"są dwie anteny jedna odbiorcza druga nadawcza"stacjonarna",sygnał w domu jest dobry ale wszystkie kary wifi maja anteny,oprócz laptopa w nim jest wbudowana i zasięg jest ale są miejsca w domu gdzie znika na lapku.na zewnątrz sygnał jest super nawet jakieś 2 kilometry lącze się przez telefon z siecią.moja obawa to to że ta karta od arivy będzie miała kiepski zasięg.są inne karty ale w końcu nie wiem która brać z allegro.
Tak jak Kirek wyżej napisał - szukaj USB wifi na Realtek RTL8192/RTL8191SU.
Nic ci nie da wielka antenka jak player nie zobaczy sieciówki.

PS. Kiedyś zebrałem info o kilku USB wifi:
http://www.hdtv.com.pl/forum/546302-post242.html

czy w twoim notebooku jest Wireless N czy cos starszego?
 
Do góry