Essentiel b view center

driver111

New member
3.12 essentiala instalowałem. najpierw z menu później awaryjnie.
Może niech ktoś poda starsze software od essentiela.

PS. taki błąd wyskakuje "erase yaffs2 image region error"

PS2. Próbowałem też z karty pam. i to samo wyskakuje


mar123 ten sam problem mamy
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
3.12 essentiala instalowałem. najpierw z menu później awaryjnie.
Może niech ktoś poda starsze software od essentiela. PS. taki błąd wyskakuje "erase yaffs2 image region error"

Dokładnie tę samą przypadłość opisywałem bodajże na stronie nr 2 tego wątku, tylko w moim przypadku instalacja była na wcześniej zainstalowany 3.12 Noonteca i myślałem, że to jest problem. Ale wówczas bez problemu przywróciłem 3.12 Noonteca.

Ściągnij ten firmware Noonteca, włóż pena do bocznego gniazda USB, najpierw spróbuj normalnie, czyli włączenia przyciskiem. Jeżeli flashowanie nie pójdzie, to wyciągnij wtyczkę zasilania z tyłu, przytrzymaj przycisk włącznika przez kilka sekund, trzymając naciśnięty włącznik włóż wtyczkę, potrzymaj wciśnięty przycisk jeszcze ok.pięciu sekund. Jak się i wówczas nie zacznie flashować to lutownica, kabelek i złącze serial na płycie...
 
Ostatnia edycja:

petex

New member
Dokładnie tę samą przypadłość opisywałem bodajże na stronie nr 2 tego wątku, tylko w moim przypadku instalacja była na wcześniej zainstalowany 3.12 Noonteca i myślałem, że to jest problem. Ale wówczas bez problemu przywróciłem 3.12 Noonteca.

Ściągnij ten firmware Noonteca, włóż pena do bocznego gniazda USB, najpierw spróbuj normalnie, czyli włączenia przyciskiem. Jeżeli flashowanie nie pójdzie, to wyciągnij wtyczkę zasilania z tyłu, przytrzymaj przycisk włącznika przez kilka sekund, trzymając naciśnięty włącznik włóż wtyczkę, potrzymaj wciśnięty przycisk jeszcze ok.pięciu sekund. Jak się i wówczas nie zacznie flashować to lutownica, kabelek i złącze serial na płycie...


Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale w tym przypadku może być jak u mnie. Soft noonteca nie wchodzi chyba fizycznie (tylko 128MB flash). Wchodzi starszy soft 2.12.

Pozdro.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Pytanie do bobika

Teraz mi dopiero przyszło coś do głowy, więc pytanie. Czy po wykonaniu wszystkich operacji ratujących, które omówiliśmy, a przed próbą flashowania playera z pena, KONIECZNE jest odlutowanie kabli od seriala czy wystarczy wyłączenie końcówki USB z komputera
 

Spoofik

New member
Instalacja softu 3.12 na playerku 83135 nie udała się ;( błąd "regionu" Odtwarzacz pokazuje tylko logo i kicha!
Jak wrócić do oryginalnej wersji ? i ożywić go z powrotem


U mnie bylo to samo wgraj soft noontech 2.12 i przejdzie, wersja chodzi ładnie tylko z napisami trochę nie można na przykład nie można ich wyżej przesunąć żeby nie ucinało koloru itp i yt u mnie nie cyka pisze ze nie otworzy tego video.A tak jest wszystko spoko. :cool:
 

petex

New member
Teraz mi dopiero przyszło coś do głowy, więc pytanie. Czy po wykonaniu wszystkich operacji ratujących, które omówiliśmy, a przed próbą flashowania playera z pena, KONIECZNE jest odlutowanie kabli od seriala czy wystarczy wyłączenie końcówki USB z komputera

Coś pominąłem? A to potrzebne jest odłączenie seriala ? Po kiego grzyba? Myślałem, że to urządzenie takie mądre nie jest żeby sobie sprawdzać. W końcu jak się nie naciśnie "ESC" to powinno potem seriala olać.. źle kombinuję ?
 

bobik34

New member
odnosnie metod ratunkowych....jest jeszcze jedna...jtag:)
czyli tak....generalnie są kłopoty z playerami mającymi 128mb flash....a wiec trzeba zmniejszyć rozmiar firmware lub szukać mniejszego....a najlepiej[jesli ktos chce kupowac]...brac odtwarzacz ktory ma wgrany najnowszy firmware[albo wymagac tego od sprzedajacego]

ps kabel moze zostac;)...jak odczepisz go od pcta to nic sie nie dzieje...jak pcet jest wlaczony no nie wiem[raczej nie powinno miec wplywu].
 

Spoofik

New member
ustawiasz sobie odtwarzacz[najlepiej na sztywne ip-->w menu]....potem z poziomu komputera wchodzisz w niego....telnet ip odtwarzacza
Kod:
Connected to 192.168.1.9.
Escape character is '^]'.
Venus login: root
warning: cannot change to home directory


BusyBox v1.1.3 (2009.12.18-04:22+0000) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

/ # cat /proc/nandinfo
nand_PartNum:HY27UF082G2B
nand_size:268435456
chip_size:268435456
block_size:131072
page_size:2048
oob_size:64
ppb:64
RBA:102
BBs:0
/ # cat /proc/meminfo
MemTotal:       120188 kB
MemFree:         36980 kB
Buffers:            60 kB
Cached:           4068 kB
SwapCached:          0 kB
Active:           4656 kB
Inactive:         1424 kB
HighTotal:           0 kB
HighFree:            0 kB
LowTotal:       120188 kB
LowFree:         36980 kB
SwapTotal:          32 kB
SwapFree:           32 kB
Dirty:               0 kB
Writeback:           0 kB
Mapped:           5328 kB
Slab:             5832 kB
CommitLimit:     60124 kB
Committed_AS:     7248 kB
PageTables:        380 kB
VmallocTotal:  1048548 kB
VmallocUsed:      1064 kB
VmallocChunk:  1046888 kB
/ # free
              total         used         free       shared      buffers
  Mem:       120188        83208        36980            0           60
 Swap:           32            0           32
Total:       120220        83208        37012
/ #
pierwsza to pamiec flash, czyli 256Mb flash[cat /proc/nandinfo] , potem ram 128Mb Ram[cat /proc/meminfo] i na końcu zuzycie pamieci[polecenie free]

Witam też spróbowałem wejść przez telnet i oto moje staty dla porównania widać różnice mój sprzęt z kodem 831385

/ # free
total used free shared buffers
Mem: 120188 104356 15832 0 60
Swap: 32 0 32
Total: 120220 104356 15864
/ # total

/ # cat /proc/meminfo
MemTotal: 120188 kB
MemFree: 15832 kB
Buffers: 60 kB
Cached: 8168 kB
SwapCached: 0 kB
Active: 9572 kB
Inactive: 1984 kB
HighTotal: 0 kB
HighFree: 0 kB
LowTotal: 120188 kB
LowFree: 15832 kB
SwapTotal: 32 kB
SwapFree: 32 kB
Dirty: 0 kB
Writeback: 0 kB
Mapped: 9952 kB
Slab: 5908 kB
CommitLimit: 60124 kB
Committed_AS: 9236 kB
PageTables: 412 kB
VmallocTotal: 1048548 kB
VmallocUsed: 1064 kB
VmallocChunk: 1046888 kB


/ # cat /proc/nandinfo
nand_PartNum:HY27UF081G2A
nand_size:134217728
chip_size:134217728
block_size:131072
page_size:2048
oob_size:64
ppb:64
RBA:51
BBs:0
/ #
 

driver111

New member
Czy pilot od odtwarzacza wam dobrze działa? bo mi cos szwankuje, z ok 2,5 m nie chce wcale wyłapywać a z bliska raz chodzi a raz nie. miał ktoś tak?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
odnosnie metod ratunkowych....jest jeszcze jedna...jtag:)

Zostawię ją na koniec zabawy :)

W tej chwili jestem tak ciemny, jak na początku. Wszystko pięknie działa, wszystko się sprawdza, bootcody zmieniam jak rękawiczki, ale mimo tego player nie chce się flashować żadnym firmware. Próbowałem Essentiela, Noonteca, Patriota, Arivę, AC Ryana, Hisense i kilka innych (wszystkie na podobnych płytach, większość z taką samą pamięcią) i zero reakcji.

W załączniku zapis bootloga na bootcode 18 (Patriot Box Office) - może ktoś coś zauważy, bo ja tylko widzę, że system nie montuje pena i du....
 

Attachments

  • bootzapis.txt
    14 KB · Wyś: 455

petex

New member
Zostawię ją na koniec zabawy :)

W tej chwili jestem tak ciemny, jak na początku. Wszystko pięknie działa, wszystko się sprawdza, bootcody zmieniam jak rękawiczki, ale mimo tego player nie chce się flashować żadnym firmware. Próbowałem Essentiela, Noonteca, Patriota, Arivę, AC Ryana, Hisense i kilka innych (wszystkie na podobnych płytach, większość z taką samą pamięcią) i zero reakcji.

W załączniku zapis bootloga na bootcode 18 (Patriot Box Office) - może ktoś coś zauważy, bo ja tylko widzę, że system nie montuje pena i du....

To podobnie jak u mnie :)
Niestety moja znajomość linuxa jest mierna... W każdym razie wgrałem 6 różnych bootcode 16,18,20,23,26,27 ale rezultat zawsze taki sam (no może poza bootcode 27 ale i tak nie montuje pena). Nie wiem czy to ma znaczenie ale zawsze jest też info (w twoim logu też) "module sd_mod not found".

Wygląda na to, że wgrywanie bootcode nie ma wpływu na konfigurację (a niby powinno bo hw setting powinno być zawarte w bootcode).

Ciekawe jest też to: Realtek LINUX (DC ALIAS) started...
Venus setting:
ROSs have 2621440 bytes RAM.

To by potwierdzało, że konfiguracja jest nie od tego.

Kirek50: znalazłeś BC nr 15 ?

Jeszcze jedno spostrzeżenie: jak włożę kartę SD to ją montuje ale nie zaczyna z niej flashować.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

mar123

New member
Dzięki za pomoc...2.12 poszedł bez problemu i sprzęt biega. Muszę teraz posprawdzać co będzie czytał a co nie i napisy na srt poprzerabiać. ;) Jest regulacja wielkości i położenia. Sieci podłączonej nie mam, wiec problemy YT mnie nie dotyczą.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To podobnie jak u mnie :) Ciekawe jest też to: Realtek LINUX (DC ALIAS) started... Venus setting: ROSs have 2621440 bytes RAM. To by potwierdzało, że konfiguracja jest nie od tego.

Teoretycznie przed chwilą zastosowałem jeszcze jeden sposób reanimacji, który miał przywrócić właściwą konfigurację sprzętową, ale nic mi to nie dało, bo flashowania nadal niet. Ściągnąłem z sieci plik konfiguracyjny do tego modelu Noontecka i połączyłem go z bootem 19 Noonteca. Jakbyś chciał się pobawić załączam pliki.

A teraz sposób:

Startujemy terminal, włączamy player z przytrzymaną spacją
Powinno pojawić się: s/d/g/c>
Wciskamy „s” i wysyłamy plik mars.QFP.128x1.bin trybem Ymodem

Gdy pojawi się to
s/d/g/c>s
Ymodem:
CCCCCCCCCCCCCCCCC
wybieramy Transfer/Wyślij plik itd.

Po zakończeniu transmisji mamy:
checksum:0x0000A3AE
crc32:0x051FC6FB, len:0x00000334hello world!

Wciskamy klawisz „d” i wysyłamy tak samo plik boota trybem Ymodem


Po zakończeniu transmisji mamy coś w tym stylu.
checksum:0x09B694E9
crc32:0xB1B97563, len:0x00163D7C

Wciskamy klawisz „g”
Zobaczymy to:


s/d/g/c>gflash type: nand
Begin:[9510DAAD 44]
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
////////////////................................................................
........Finish
1
-----------------
I tutaj występuje problem: według instrukcji wciskamy klawisz „c”, otrzymujemy s/d/g/c> i wpisujemy „reset”

U mnie po wciśnięciu "c" zostaje "c" i już się nic nie da zrobić. Po restarcie playera jest nowy bootcode i teoretycznie nowa konfiguracja sprzętu.
 

Attachments

  • files_noon.zip
    1,1 MB · Wyś: 97

mar123

New member
Dzięki za pomoc...2.12 poszedł bez problemu i sprzęt biega. Muszę teraz posprawdzać co będzie czytał a co nie i napisy na srt poprzerabiać. ;) Jest regulacja wielkości i położenia. Sieci podłączonej nie mam, wiec problemy YT mnie nie dotyczą.

500 GB dysk na USB jest obsługiwany bez problemu, czy poradzi sobie z 1TB, lub większym bo muszę coś kupić a nie mam pewności czy będzie widział..może ktoś używa takiego dysku i da znać.
 

petex

New member
Teoretycznie przed chwilą zastosowałem jeszcze jeden sposób reanimacji, który miał przywrócić właściwą konfigurację sprzętową, ale nic mi to nie dało, bo flashowania nadal niet. Ściągnąłem z sieci plik konfiguracyjny do tego modelu Noontecka i połączyłem go z bootem 19 Noonteca. Jakbyś chciał się pobawić załączam pliki.

A teraz sposób:

Startujemy terminal, włączamy player z przytrzymaną spacją
Powinno pojawić się: s/d/g/c>
Wciskamy „s” i wysyłamy plik mars.QFP.128x1.bin trybem Ymodem

Gdy pojawi się to
s/d/g/c>s
Ymodem:
CCCCCCCCCCCCCCCCC
wybieramy Transfer/Wyślij plik itd.

Po zakończeniu transmisji mamy:
checksum:0x0000A3AE
crc32:0x051FC6FB, len:0x00000334hello world!

Wciskamy klawisz „d” i wysyłamy tak samo plik boota trybem Ymodem


Po zakończeniu transmisji mamy coś w tym stylu.
checksum:0x09B694E9
crc32:0xB1B97563, len:0x00163D7C

Wciskamy klawisz „g”
Zobaczymy to:


s/d/g/c>gflash type: nand
Begin:[9510DAAD 44]
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
////////////////................................................................
........Finish
1
-----------------
I tutaj występuje problem: według instrukcji wciskamy klawisz „c”, otrzymujemy s/d/g/c> i wpisujemy „reset”

U mnie po wciśnięciu "c" zostaje "c" i już się nic nie da zrobić. Po restarcie playera jest nowy bootcode i teoretycznie nowa konfiguracja sprzętu.

Sprawdzę po pracy.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Co jest z tym pilotem? nie łapie mi jesli nie najadę centralnie na podczerwień. da sie coś z tym zrobić?
Wymienić baterie na nówki? Taki sam pilot mam też od Traxdata i nie widzę takich problemów. Mogę używać na przemian. Fakt że jakiś kierunek trzeba trzymać ale czy to 2 m. czy 3 m. to nie ma różnicy
 

petex

New member
Teoretycznie przed chwilą zastosowałem jeszcze jeden sposób reanimacji, który miał przywrócić właściwą konfigurację sprzętową, ale nic mi to nie dało, bo flashowania nadal niet. Ściągnąłem z sieci plik konfiguracyjny do tego modelu Noontecka i połączyłem go z bootem 19 Noonteca. Jakbyś chciał się pobawić załączam pliki.

A teraz sposób:

Startujemy terminal, włączamy player z przytrzymaną spacją
Powinno pojawić się: s/d/g/c>
Wciskamy „s” i wysyłamy plik mars.QFP.128x1.bin trybem Ymodem

Gdy pojawi się to
s/d/g/c>s
Ymodem:
CCCCCCCCCCCCCCCCC
wybieramy Transfer/Wyślij plik itd.

Po zakończeniu transmisji mamy:
checksum:0x0000A3AE
crc32:0x051FC6FB, len:0x00000334hello world!

Wciskamy klawisz „d” i wysyłamy tak samo plik boota trybem Ymodem


Po zakończeniu transmisji mamy coś w tym stylu.
checksum:0x09B694E9
crc32:0xB1B97563, len:0x00163D7C

Wciskamy klawisz „g”
Zobaczymy to:


s/d/g/c>gflash type: nand
Begin:[9510DAAD 44]
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
////////////////................................................................
........Finish
1
-----------------
I tutaj występuje problem: według instrukcji wciskamy klawisz „c”, otrzymujemy s/d/g/c> i wpisujemy „reset”

U mnie po wciśnięciu "c" zostaje "c" i już się nic nie da zrobić. Po restarcie playera jest nowy bootcode i teoretycznie nowa konfiguracja sprzętu.


Mam te same efekty. Ale konfiguracja raczej się nie zmienia (mimo, że wczytuje plik), tylko bootcode.
Chyba sobie odpuszczę...

Pozdrawiam.
 
Do góry