Essentiel b view center

jques

New member
Dzis dotarl do mnie ten playerek.. odpalilem zaczalem przegladac menu nagle paski(jakby zerwane synchro) i zonk.. brak sygnalu na tv.. dioda swieci na niebiesko. Po wylaczeniu playerka z pilota dioda swieci na czerwono. Po czasie (2min) wlaczylem z pilota jest menu dziala niecala min i znow zwiecha. Udalo mi sie w tym czasie uruchamic film z pena i to samo zwiecha - brak obrazu i zamiast dzwieku szum :( chyba dostalem uszkodzony sprzet.. Mial ktos cos podobnego ??
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dzis dotarl do mnie ten playerek.. odpalilem zaczalem przegladac menu nagle paski(jakby zerwane synchro) i zonk.. brak sygnalu na tv??

Jak jest podłączony do TV? Jeżeli przez HDMI to czy ustawiłeś HDMI auto? Może też nie kontaktować dobrze kabel i powoduje restarty. Poza tym trzeba pamiętać, że przy zmianach dotyczących wizji kilka sekund trwa ich wprowadzenie.
 

jques

New member
Jak jest podłączony do TV? Jeżeli przez HDMI to czy ustawiłeś HDMI auto? Może też nie kontaktować dobrze kabel i powoduje restarty. Poza tym trzeba pamiętać, że przy zmianach dotyczących wizji kilka sekund trwa ich wprowadzenie.

Po chinchach jest to samo i to na dwoch TV. Sprawdzalem rowniez na dwoch kablach HDMI
(nie zmienialem nic w ustawieniach) zauwazylem rowniez ze po wylaczeniu i zostawieniu playerka na chwile znow sie odpala ale dziala niecala min..
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Po chinchach jest to samo i to na dwoch TV. Sprawdzalem rowniez na dwoch kablach HDMI
(nie zmienialem nic w ustawieniach) zauwazylem rowniez ze po wylaczeniu i zostawieniu playerka na chwile znow sie odpala ale dziala niecala min..
Próbowałbym przywrócić ustawienia fabryczne a jak nic nie da wskoczyć na wyższy firmware.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
co do podłączenia....to zdjęcie zaprezentowałem....czyli od lewej gnd, rx, tx

A masz może zdjęcie płyty głównej. Nie lubię śrubokrętów, a chciałem coś sprawdzić...Według postów z forów można zrobić pełny reset i flashować bez konieczności emulowania połączenia terminalowego. Zwiera się R16 za masą czytnika kart i rusza ładowanie do wyzerowanego ROM-u.
 

mgaczkowski

New member
Nie zauważyłem żadnych problemów z DHCP na sofcie Essentiel B 3.12 czy Noontec 3.04. Śmiga aż miło.

Niestety u mnie taki problem istnieje. Adres z DHCP przyjmuje w sposób losowy, czasami tak, a czasami nie. Z ustawionym stałym IP wcale nie działa z siecią.

Wczoraj wieczorem bez żadnych zmian zadziałał z DHCP i zobaczył sieć. Dziś rano to samo. Po powrocie z pracy dalej działa. Przełączyłem go do docelowego telewizora i innego gniazdka sieciowego i dalej działał. Godzina oglądania filmu i zacinanie a po resecie koniec pracy z siecią.

Zastanawiam się czy to wina zmienionego oprogramowania czy uszkodzony sprzęt.
 

jques

New member
ustawienia fabryczne nic nie daly juz probowalem softu nie mam zamiaru ruszac choc mnie korci (gwarancja) :/ co do temperatury to jest pokojowa.. Kupilem na allegro wiec zostaje tylko wysylka do sprzedajacego.. najgorsze jest to czekanie bo mam troszke materialu w hd do obejrzenia :(
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Niestety u mnie taki problem istnieje. Adres z DHCP przyjmuje w sposób losowy, czasami tak, a czasami nie. Z ustawionym stałym IP wcale nie działa z siecią.

Sprawdziłbym kabel sieciowy (rozumiem, że jest wired), gniazdka i ustawienia routera. Może daj do routera adres MAC playera na stałe, wystaw IP na DMZ i coś pomoże...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kupilem na allegro wiec zostaje tylko wysylka do sprzedajacego.. najgorsze jest to czekanie bo mam troszke materialu w hd do obejrzenia :(

Zapytaj najpierw telefonicznie czy ci wymienią od razu, jeżeli nie, to odeślij w ramach gwarantowanego zwrotu do 10 dni i kup od razu drugi.
 

mgaczkowski

New member
Sprawdziłbym kabel sieciowy (rozumiem, że jest wired), gniazdka i ustawienia routera. Może daj do routera adres MAC playera na stałe, wystaw IP na DMZ i coś pomoże...

Kable wykluczam jako przyczynę problemów. Działa na nich inny sprzęt sieciowy, np. Evolve Blade II.

Przypisanie adresu IP po MACu też nie pomaga a bez działania w lanie trudno wystawić go na WAN. Sprawdzałem w mojej sieci oraz z zapasowym routerem w konfiguracji tylko router player i komputer i też nic. O konfiguracji sieci jakieś pojęcie mam ;) chyba że tutaj jest coś odmiennego od standardów.
Najbardziej mnie dziwi, że nie działa ze stałym IP.
 

jques

New member
jutro bede dzwonil i ustalal ale na dzis sprzed wyladowal juz w pudelku.. Co do Twojej porady dla mgaczkowski sugerujesz DMZ a przeciez on ma problem z lokalnymi IP..
 

jques

New member
Kable wykluczam jako przyczynę problemów. Działa na nich inny sprzęt sieciowy, np. Evolve Blade II.

Przypisanie adresu IP po MACu też nie pomaga a bez działania w lanie trudno wystawić go na WAN. Sprawdzałem w mojej sieci oraz z zapasowym routerem w konfiguracji tylko router player i komputer i też nic. O konfiguracji sieci jakieś pojęcie mam ;) chyba że tutaj jest coś odmiennego od standardów.
Najbardziej mnie dziwi, że nie działa ze stałym IP.

Wiec albo sieciowka albo firmware..
 
Do góry