Epson TW 3200 czy Optoma Hd 20 pomozcie nowicjuszowi

marciano

New member
Niestety nie mam mozliwosci przetestowania tych projektorow w akcji.
Jestem bardziej za epsonem gdyz w optomie przeraza mnie ten efekt teczy boje sie ze bede go widzial.
Po przeanalizowaniu kilku forum i watkow wychodzi na to ze tw3200 nie ma takich problemow z purpurowym przebarwieniem jak poprzednicy. Nadal sie boje ze moge trafic jakis wadliwy egzemplarz ale i tak jestem jakos bardziej za epsonem.

A co sadzisz o tym ekranie?
 

meszrum

Member
do tego projektora nadaje się wyłącznie szary ekran.
biały można byłoby zastosować w przypadku pełnego zaciemnienia pomieszczenia [czarne ściany, sufit i podłoga - pokryte materiałami matowymi o jak najmniejszym współczynniku odbicia].
 

marciano

New member
Dziekuje za rady.
Zamawiam jutro tw3200 do tego ekran Matt grey.
120" nie bedzie za duzy do ogladania z odleglosci 3.8m?
 

redlum

New member
Bez reklam
to już są kwestie indywidualne - niektórzy na forum piszą, że z 4m 100cali to max - inni - że 120cali - a jeszcze inni - to lecą na jeszcze większych. Najlepiej na początku kup projektor i obejrzyj jakiś film na ścianie - testując różne wielkości projekcji
 

meszrum

Member
mój ekran ma przekątną ok. 130" [szerokość ok. 2.9m], a fotele mam umieszczone ok. 3.5m od ekranu. do projekcji materiału o proporcjach 2.39:1 jest OK, z kolei przy materiale 1.85:1 nieco odjeżdżam z fotelem...

...a teraz najważniejsze pytanie: co będzie Twoim źródłem obrazu?
 

_hdtv_user1

New member
ktas madry tutaj napisal: kup najdrozszy projektor na jakis cie stac i bedziesz zadowolony....

i cos w tym jest. Aktualnie mi sie wydaje ze cena idzie z jakoscia..oczywiscie trafia sie czasami cos wadliwego itp ale z tym juz musisz zyc tj. mordowac sie z serwisem

ja ogolnie nie mialem wcale pozwolenia na zakup... jakie mialem przeboje to ba.. ale teraz nie zaluje ani 1 zl...... kupilem 5500 i slowa zlego nie powiem. Moze dlatego ze nie chodze zlupa i nie doszukuje sie ... wlaczam ogladam i podnosze kukurydze z podlogi ktora wypada mi z otwartej buzi bo tak zachwycony jestem obrazem za kazdym razem jak ogladam cos w Full HD.

P.S
Pamietaj tylko aby nie popelnic mojego bledu i nie kupic najlepszego/drozszego projektora na jaki Cie stac i zapomniec o ekranie bo pozniej bedziesz mial tak jak u mnie brak foni przez kilka/kilkanascie dni - ja kupilem adeo tensio motorized jak sugerowali tutaj koledzy i tez bledu nie popelnilem - tez matt grey
 

marciano

New member
mój ekran ma przekątną ok. 130" [szerokość ok. 2.9m], a fotele mam umieszczone ok. 3.5m od ekranu. do projekcji materiału o proporcjach 2.39:1 jest OK, z kolei przy materiale 1.85:1 nieco odjeżdżam z fotelem...

...a teraz najważniejsze pytanie: co będzie Twoim źródłem obrazu?
zrodlem obrazu bedzie blueray oraz ps3 i xbox360
 

grzegorzp

New member
Ja nie polecam EPSONa bo jak jest wszystko dobrze, to jest fajny, ale jak cokolwiek w nim się zepsuje to gwarancję musisz traktować z przymrużeniem oka. poza tym głębia kolorów w ciemnych scenach daje dużo do życzenia.
Moja rada, to kupuj tylko przez net i to koniecznie dwa na raz i jednego oddaj, tak jak koledzy podpowiadali,
druga sprawa to DLP / LCD
moim zdaniem jeżeli nie widzisz efektu tęczy a tylko SAM możesz się organoleptycznie o tym przekonać, to bierz DLP bo przy tej samej jakości obrazu będzie tańszy, mniejszy itd, natomiast jeżeli widzisz efekt tęczy i Ci przeszkadza to LCD,
 

tomatow

New member
Akurat w wypadku projektora kinowego, który nie będzie przenoszony argument "weź DLP bo jest mniejsze" wygląda dość słabo.
 

marciano

New member
No i zamowilem tw3200 w przyszlym tygodniu powinienem go dostac.Teraz tylko kwiestia ekranu.
Dzieki za rady,jak dostane proja to napisze jak wrazenia
 

marciano

New member
i jak wrażenia?
I
Wrazenia pozytywne nie ma zadnych purpurowych przebarwien obraz jak dla mnie bardzo ladny (narazie rzucam na kremowa sciane) . Proja mam od wczoraj I ciagle jestem pod wrazeniem. Moja opinia nie jest obiektywna gdyz to moj pierwszy projek ale tw 3200 moge polecic jako pierwszy projektor. Lens shift to bardzo przydatna funkcja ktora jeszcze bardziej powoduje ze jest on bardzo przyjazny dla laika.
Wady? Nie mialem wczesniej proja ,moze to normalne ale bardzo duzo ciepla wydziela tw3200
Moze tez byc dla niektorych za duzy.

Bardzo polecam jako pierwszy projektor nawet w jasnych pomieszczeniach(moje takie jest)

Niedlugo kupie ekran Matt grey co napewno jeszcze poprawi obraz.

Pozdro.
 
Do góry