Epson TW 3200 czy Optoma Hd 20 pomozcie nowicjuszowi

marciano

New member
Witam
od paru tygodni probuje wybrac projektor i po paru za i przeciw postanowilem wybrac z pomiedzy tych dwoch.
Jestem kompletnie zielony w temacie i prosze o wasza pomoc w wyborze projektora.

Odleglosc proja od ekranu bedzie to ok 4,5m pokoj srednio zaciemniony sciany jasne( w dzien nawet bardzo jasny) nie dedykowany pod kino domowe.Bede uzywal ekranu rozwijanego 100 lub 120 cali(myslalem o matt grey)

Ktory z tch dwoch projektorow jest lepszy?Ktory wybrac?fundusze gotowe tylko nie chcem pozniej zalowac wyboru.

prosze o pomoc i z gory dziekuje.

pozdro
 

1grzecho

Member
nie mam tej optomki... sam stoje przed zakupem proja i będzię to coś z mitsubishi... albo hc32000 albo jak budżet pozwoli to zakupie hc4000, ale z tych o które pyta autor tematu to samkupiłbym tw3200
 

meszrum

Member
siedem miesięcy temu stałem przed tym samym wyborem. kupiłem więc obydwa [z możliwością zwrotu].
tych projektorów nie można ze sobą w ogóle porównywać - jeden [Optoma] jest małą, głośną zabawką dającą niezły obraz, z kolei drugi [Epson] jest wstępną pozycją poważniejszych modeli dający w pokoju niededykowanym do kina [czyt.: pokój, w którym się normalnie żyje poza oglądaniem filmów] obraz na poziomie EH-TW4400/5500 [im pokój bardziej dedykowany, tym różnica większa].
dla jasności - poniższa fotografia nie jest moja.

na to samo pytanie odpowiedziałem w lutym tak:
tych dwóch projektorów nie można do siebie w ogóle porównywać. Epson to wyższa półka pod każdym względem - tak jeżeli chodzi o jakość obrazu, jak również jeżeli weźmiemy pod uwagę technologię i możliwość kalibracji. w wielkim skrócie można powiedzieć, że Epson to poważny projektor, a Optoma to średnio poważny projektor.

jedyne co jest porównywalne [względnie] to cena.

...jak można je porównywać? :roll:
fa5d4627761c660a.jpg


A to dlaczego, czyżbyś chwalił swoje? Optoma nie cierpi na przebarwienia na rogach, rozbieżność kolorów jak Epson TW3200 i na dodatek rzuca nieco ostrzejszy, bardziej trójwymiarowy obraz.

otóż po 103h ekran jest idealny - nie mam żadnych przebarwień, zbieżność pikseli jest doskonała [przesunięcie jednego piksela].
miałeś do czynienia z 3200, czy tylko powtarzasz to, co przeczytałeś o 2900?
 

marciano

New member
Czyli co ? Epson? Z tego co piszesz jest lepsza jakosc obrazu. Chcem dobrze wybrac zeby pozniej nie zalowac.
 

grzegorzp

New member
nie polecam EPSONa długa gwarancja którą obiecują to mrzonka, jak się zaczynają problemy z projektorem to się wypinają
 

marciano

New member
Do meszrum.
Ktory z tych projektorow daje lepszy obraz ? Ktory nadaje sie bardziej do nie w pelni zaciemnionego pokoju? Porownaj te projektory pod katem wyswietlanego obrazu.
 

tomatow

New member
Epson to poważna maszyna z dużo większymi możliwościami niż HD20.
Optoma jak na DLP świeci naprawdę ładnie, jednak w moim przekonaniu za te pieniądze, zdecydowanie lepiej jest wziąć TW3600.
Sam miałem do czynienia z kilkudziesięcioma egzemplarzami - o różnym stopniu zużycia - i w żadnym nie było purpurowych rogów. Również jeśli chodzi o serwis, to nie ma problemów.
 

marciano

New member
Epson to poważna maszyna z dużo większymi możliwościami niż HD20.
Optoma jak na DLP świeci naprawdę ładnie, jednak w moim przekonaniu za te pieniądze, zdecydowanie lepiej jest wziąć TW3600.
Sam miałem do czynienia z kilkudziesięcioma egzemplarzami - o różnym stopniu zużycia - i w żadnym nie było purpurowych rogów. Również jeśli chodzi o serwis, to nie ma problemów.

Wszyscy pisza ze Epson lepszy,powazniejsza maszyna ,I ze Epson to Epson. Ale Ktory bardziej sie sprawdzi dla kogos Kto nigdy nie mial proja. Mi tylko chodzi I ladny obraz i przyjemnosc plynaca z ogladania. Nie mam pokoju dedykowanego I nie jest on zaciemniony odpowiednio. Nie mam zamiaru dokladac do tw3600 gdyz moj budzet i tak juz jest dosc mocno naciagniety.
 

redlum

New member
Bez reklam
mam pytanko - możesz ustawić projektor w każdym miejscu? Czy może masz już jakieś miejsce na projektor? Bo przy pierwszym wariancie - to możesz zastanawiać się nad HD20, zaś przy drugim pozostają ci projektory z LensShiftem (czyli np EPSON TW3200/3600)
 

tomatow

New member
Wszyscy pisza ze Epson lepszy,powazniejsza maszyna ,I ze Epson to Epson. Ale Ktory bardziej sie sprawdzi dla kogos Kto nigdy nie mial proja. Mi tylko chodzi I ladny obraz i przyjemnosc plynaca z ogladania. Nie mam pokoju dedykowanego I nie jest on zaciemniony odpowiednio. Nie mam zamiaru dokladac do tw3600 gdyz moj budzet i tak juz jest dosc mocno naciagniety.
Po raz kolejny - weź Epsona :) Da Ci więcej frajdy z oglądania i zabawy ze sprzętem. Obraz jest naprawdę ładny i dodatkowo możesz go sobie w wielu aspektach dopasować.
 

marciano

New member
mam pytanko - możesz ustawić projektor w każdym miejscu? Czy może masz już jakieś miejsce na projektor? Bo przy pierwszym wariancie - to możesz zastanawiać się nad HD20, zaś przy drugim pozostają ci projektory z LensShiftem (czyli np EPSON TW3200/3600)
jesli chodzi o ustawienie to nie bedzie z tym zadnego problemu.

A Ekran matt grey bedzie dobry do tw3200?
 

pa3

New member
Bez reklam
Na digitalversus jest recenzja Epsona TW-3200, gdzie w podsumowaniu w minusach piszą:

- czerń nie jest głębsza od TW-2900
- niezadowalający kontrast

Jak widać jakość obrazu nie jest jakoś lepsza od TW-2900, który z kolei posiada gorszy kontrast i ostrość względem Optomy HD200x (nieco gorszy od HD20) wg serwisu cine4home. Jeśli Lens Shift nie jest ważny można zaoszczędzić ok 500 zł, wziąć DLP a resztę dołożyć do ekranu ;)

@meszrum
Jeśli myślisz że gabaryty świadczą o jakości obrazu, to może najpierw poczytaj podstawy między DLP a LCD, a później się wypowiadaj.
Po za tym, nie chciałbym aby taka "wielka krowa" jak Epson wisiała mi nad sufitem (wygląda jak drukarka), Optoma IMO gabarytami i dizajnem wtapia się bardziej w otoczenie:

fa5d4627761c660a.jpg
 

meszrum

Member
Na digitalversus jest recenzja Epsona TW-3200, gdzie w podsumowaniu w minusach piszą:

- czerń nie jest głębsza od TW-2900
- niezadowalający kontrast

Jak widać jakość obrazu nie jest jakoś lepsza od TW-2900, który z kolei posiada gorszy kontrast i ostrość względem Optomy HD200x (nieco gorszy od HD20) wg serwisu cine4home. Jeśli Lens Shift nie jest ważny można zaoszczędzić ok 500 zł, wziąć DLP a resztę dołożyć do ekranu ;)

@meszrum
Jeśli myślisz że gabaryty świadczą o jakości obrazu, to może najpierw poczytaj podstawy między DLP a LCD, a później się wypowiadaj.
Po za tym, nie chciałbym aby taka "wielka krowa" jak Epson wisiała mi nad sufitem (wygląda jak drukarka), Optoma IMO gabarytami i dizajnem wtapia się bardziej w otoczenie:

fa5d4627761c660a.jpg

uaaa... teraz dopiero powiało autorytetem...

w zakresie cudzych recenzji jest jeden zasadniczy problem - a mianowicie są one tyle warte, co napisane przez ich autora słowa. dlatego też kwestię związaną z wyświetlanym obrazem sprawdziłem poprzez bezpośredni kontakt z urządzeniami - wybór czegokolwiek na podstawie cudzych odczuć uważam za lenistwo.

co do zamieszczonej fotografii, to nie wiem czy zauważyłeś, że wypowiedź okrasiłem emotikonem " ;-) " wskazującym na jej żartobliwy charakter.
niemniej jednak serdecznie dziękuję za niezwykle cenną radę - oczywiście poczytam "podstawy między DLP a LCD" (cokolwiek by to nie znaczyło), a jak już przeczytam, to się wypowiem o ile wyrazisz na to zgodę.
na chwilę obecną, jak zapewne przypuszczasz, tajemnicze skróty LCD/DLP kojarzą mi się z jedynie z trzycyfrową rejestracją samochodową z okresu PRLu, a jakość obrazu bezpośrednio przekładam na gabaryty urządzenia - słyszałem, że EPSON EH-TW5500 jest wielkości kredensu (i dlatego jest taki świetny)...

na dobranoc: czy EPSON EUROPE B.V. z siedzibą w Amsterdamie wyrządziło Tobie, bądź bliskiej Ci osobie jakąś niepowetowaną szkodę, że ziejesz taką niechęcią wobec tejże spółki?
 
Ostatnia edycja:

Wladek_76

New member
Witam.

Oglądałem na prezentacji między innymi te dwa projektory. Obraz był troszeczkę lepszy w optomie, za to epson wyraźnie cichszy. Najlepszy na prezentacji był Mitsu HC4000.

Pozdr.
 

pa3

New member
Bez reklam
uaaa... teraz dopiero powiało autorytetem...

w zakresie cudzych recenzji jest jeden zasadniczy problem - a mianowicie są one tyle warte, co napisane przez ich autora słowa. dlatego też kwestię związaną z wyświetlanym obrazem sprawdziłem poprzez bezpośredni kontakt z urządzeniami - wybór czegokolwiek na podstawie cudzych odczuć uważam za lenistwo.

co do zamieszczonej fotografii, to nie wiem czy zauważyłeś, że wypowiedź okrasiłem emotikonem " ;-) " wskazującym na jej żartobliwy charakter.
niemniej jednak serdecznie dziękuję za niezwykle cenną radę - oczywiście poczytam "podstawy między DLP a LCD" (cokolwiek by to nie znaczyło), a jak już przeczytam, to się wypowiem o ile wyrazisz na to zgodę.
na chwilę obecną, jak zapewne przypuszczasz, tajemnicze skróty LCD/DLP kojarzą mi się z jedynie z trzycyfrową rejestracją samochodową z okresu PRLu, a jakość obrazu bezpośrednio przekładam na gabaryty urządzenia - słyszałem, że EPSON EH-TW5500 jest wielkości kredensu (i dlatego jest taki świetny)...

na dobranoc: czy EPSON EUROPE B.V. z siedzibą w Amsterdamie wyrządziło Tobie, bądź bliskiej Ci osobie jakąś niepowetowaną szkodę, że ziejesz taką niechęcią wobec tejże spółki?

Ale po co się tak stresujesz?

Ja swoją wypowiedz opieram na profesjonalnych zagranicznych testach i ufam im bardziej niż Tobie, no chyba że masz większe doświadczenie i przetestowałeś więcej projektorów HD, odpowiednio skalibrowałeś itp.?

Zresztą każdy wybierze sprzęcik jaki mu pasuje - jakość w tej cenie będzie imho porównywalna, jedynie Mitsubishi HC3800 wybija się od reszty i to w niego bym celował.
 

meszrum

Member
Ale po co się tak stresujesz?

Ja swoją wypowiedz opieram na profesjonalnych zagranicznych testach i ufam im bardziej niż Tobie, no chyba że masz większe doświadczenie i przetestowałeś więcej projektorów HD, odpowiednio skalibrowałeś itp.?

Zresztą każdy wybierze sprzęcik jaki mu pasuje - jakość w tej cenie będzie imho porównywalna, jedynie Mitsubishi HC3800 wybija się od reszty i to w niego bym celował.


daleki jestem do stresowania się.
skoro ufasz zagranicznym profesjonalnym serwisom bardziej niż własnym preferencjom, to winieneś wiedzieć, że każdy z tych serwisów ocenia wyżej EH-TW3200 niż HD20.

do autora wątku,
najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie jak sprawdzisz obydwa projektory w jednym sklepie - są takie, które oferują prezentację porównawczą.
 
Do góry