Epson EH-TW3200

dekiel

New member
Po dzisiejszych testach (w oczekiwaniu na ekran na ścianie) powiem tak: zdaje się, że tryb „x.v. Color” będzie moim jedynym trybem do oglądania filmów i koncertów, nie wiem jak z n-ki bo nie sprawdzałem. Kolory w tym trybie są naturalnej barwy, zero jakiegokolwiek przesterowania w jedną czy w drugą stronę, a więc tak jak lubię. Porównywałem również jednocześnie obraz z Panasa 50V10 - który grał w trybie THX (zresztą innego nie używam) i oczywiście ten z projektora nie był tak dobry jak z tv, no ale wyświetlałem na ścianie - która jest koloru pomarańczowo-morelowo-brzoskwiniowego. Pomimo tej niedogodności już widzę, że projektor ma duży potencjał, np. białka oczu aktorów były białe - sam nie wiem jak to możliwe bez odpowiedniego ekranu, a czerń na bardzo akceptowalnym poziomie.
W każdym trybie do czegoś można się było przyczepić - ale najmniej w „x.v. Color”. Dodam, że w przeciwieństwie do trybu "dynamicznego" tryb „x.v. Color” charakteryzuje cisza; zdaje się choćby z tego powodu dla mnie tryb dynamiczny już jest zdyskwalifikowany. Niestety natężenie dźwięku na dłuższą metę z pewnością będzie męczące.
Oczywiście po testach na właściwym ekranie zweryfikuję pewnie swoje zdanie...
 

FEELO

New member
Powoli zbliżam się do kupna projektora .
Trochę mnie przerażają wymiary LCD - w DLP są 1/3 mniejsze
Czy testowaliście jakie ustawienie projektora Epson LCD z serii 2900/3500 itd (zoom )jest najlepsze .
Czy ten największy (najjaśniejsza opcja ) czy ten najmniejszy bo w viviteku DLP czytałem lepiej mieć mniejszy zoom bliżej 1-1,13 (lepsza jest ostrość obrazu ) a może to niema wpływu na ostrość ?
 

dekiel

New member
Wymiary... hm. Rzeczywiście pierwsze wrażenie to był opad kopary - jak to pod sufitem na środku salonu podwiesić? Ale proj kilka dni postał na komodzie... i się "zmniejszył" :). Kwestia przyzwyczajenia.
Co do zoomu - nie testowałem, daję jak na projektorcentral 3,92 m od ekranu...
 

MaidenPL

New member
Jestem w kropce.

Z jednej strony narzekacie na czerwony plamy w ciemnych scenach w TW2900 - jest to tez model dosyc awaryjny?

Z drugiej strony, o TW3200 piszecie, ze to kalka TW2900. A ma "tylko" 24 miesiace gwarancji, wzgledem 36 oferowanych przez TW3200.

No i co tu robic :)?!
 

sviru

New member
Ja mam caly czas problem. Gdyby nie halasujacy wentylator w 2900 zostawilbym go.

3lata vs 2 lata gwary na projektor to spora różnica moim skromnym zdaniem.

Pewnie 3200 to przepakowany 2900 :)
 

pa3

New member
Bez reklam
Ja mam caly czas problem. Gdyby nie halasujacy wentylator w 2900 zostawilbym go.

3lata vs 2 lata gwary na projektor to spora różnica moim skromnym zdaniem.

Pewnie 3200 to przepakowany 2900 :)

Autoryzowany dealer projektorów EPSON twierdzi że gwarancja jest po staremu, czyli 36 miesięczna gwarancja (na projektor i na lampę) - hmm
 

FEELO

New member
Jak wezmę to 3200 zawsze trójka z przodu w razie sprzedaży a zarazem młodsze panele lcd. A jak sie nie popsuje przez 2 lata to i 3 rok pewnie wytrzyma.
 

sviru

New member
Co jak co ale rod dotatkowej gw na projektor to sporo.

Przepuśćmy, że padnie Lampa po 2 latach... kupujemy kolejna i bawimy sie jeszcze przez rok nie obawiajac sie o projektor.

Jeśli kupimy tw3200 i padnie nam lampa po 2 latach co wtedy? Ryzykujemy zakup lampy do wysluzonego juz projektora? Koszt lampy 1400zl. Koszt projektora 4000zl.

Moim skromnym zdaniem tw2900 ma przewage nad tw3200 - i tak samo bedzie w dniu kiedy przyjdzie go sprzedac.

Ja bym w zyciu nie kupil projektora używanego bez gwarancji.
 

MaidenPL

New member
Wychodzę z tego samego założenia. Do tego pracownik Epsona potwierdził mi 24 miesięczną gwarancją w wypadku TW3200.

Dlatego prawdopodobnie uderzę w kierunku TW2900. Myślałem nawet o TW700 ale to zupełnie nieopłacalne.

Ma a 1000h krótszy przewidywalny żywot lampy od TW2900.
Rozumiem, że czerwone rogi widoczne są w ciemnych, statycznych scenach? Czy non stop?

Reasumująć TW2900:

Plusy:

  • 1080p
  • 3 lata gwarancji
  • 4000h na lampę
  • cena

Minus: Rogi
Może się jeszcze spytam czy awaryjność tego modelu jest duża?
 

sviru

New member
MaidenPL >

1080p maja oba modele wiec to zaden plus. Co do rogów nikt nie powiedział, że tw3200 nie bedzie ich miec - sadze, ze bedize identycznie jak z tw2900. Jeden uzytkownik forum juz kupil tw3600 i ma problem z rogami wiec sadze ze to jest kwestia szczecia (trafienia dobrej sztuki). Generalnie widac to tylko i wylacznie w ciemnych scenach. Da sie z tym zyc - jesli jest dobra sztuka :)

No i cena nizsza na tw2900 o prawie 130zl ;)

Mnie natomist zainteresowal fakt , ze na zachodnich forach pisza o tw3600 - super cichy. Moj 2900 byl bardzo glosny. Jednak to przeszkadza. Tyle ze ja mialem sztuke z jakims glosnym wentylatorem :)
 

MaidenPL

New member

MaidenPL

New member
Sviru, wiem, wymieniałem tylko zalety TW2900. Ogólne zalety.
Z innej beczki - czy te rogi są*bardzo widoczne w dynamicznych scenach? Pościg itp.

Na koniec drobna prośba - czy z was mógłby, bardzo proszę (!) doradzić mi w kwestii ekranu?




  • Czy Pull-up, Supremy, Tagi itp. Nic innego w grę nie wchodzi!

:hmm:


Ponawiam apel ;-)


Poniżej mail od przedstawiciela Epsona:

Szanowny Panie,

serdecznie dziekujemy za e-mail.

W celu sprawnego opracowania Panstwa pytan, prosimy zawsze podac przydzielony Panstwu numer referencyjny.

Numer:#EPSONMAIL#1010/3489239#07

Projektor nie jest jeszcze w sprzedazy na polskim rynku. Jesli chodzi o projektor bedzie on mial 2 lata gwarancji.
Zywotnosc lampy jest okolo 4000 godzin w trybie normalnym.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Ponawiam apel ;-)


Poniżej mail od przedstawiciela Epsona:

Szanowny Panie,

serdecznie dziekujemy za e-mail.

W celu sprawnego opracowania Panstwa pytan, prosimy zawsze podac przydzielony Panstwu numer referencyjny.

Numer:#EPSONMAIL#1010/3489239#07

Projektor nie jest jeszcze w sprzedazy na polskim rynku. Jesli chodzi o projektor bedzie on mial 2 lata gwarancji.
Zywotnosc lampy jest okolo 4000 godzin w trybie normalnym.

No to lipa... W UK jest 3 lata. W Niemczech, Austri i Szwajcarii tez. Reszta europy- ?
 

choina

New member
No to lipa... W UK jest 3 lata. W Niemczech, Austri i Szwajcarii tez. Reszta europy- ?
No to w razie co zamówię u Niemców. A na razie czekam. Cena TW 2900 idzie w dół już 3899 i jeżeli nie ma różnicy między tymi projektorami to wezmę właśnie 2900.
Kurcze, żeby zeszli z ceną tw700 to bym wiedział co zrobić.
Ja mam caly czas problem. Gdyby nie halasujacy wentylator w 2900 zostawilbym go.
Sviru o co chodzi z tym hałasem w tw2900? Przecież powinien być cichszy od 3200 wg. danych mają 22dB i 28db.
Benq w600 ma 34db i podczas projekcji szum w trybie eco mi nie przeszkadzał także z tw 2900 powinno być jeszcze lepiej.
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
Co jak co ale rod dotatkowej gw na projektor to sporo.

Przepuśćmy, że padnie Lampa po 2 latach... kupujemy kolejna i bawimy sie jeszcze przez rok nie obawiajac sie o projektor.

Jeśli kupimy tw3200 i padnie nam lampa po 2 latach co wtedy? Ryzykujemy zakup lampy do wysluzonego juz projektora? Koszt lampy 1400zl. Koszt projektora 4000zl.

Przecież istnieje możliwość regeneracji lampy za 350-450 zł (zależy jaki rodzaj) - czyli wymiana zużytych części na zupełnie nowe, zostaje 1000 zł w kieszeni ;)
 
Do góry