Energy Power sub 12 - problem

Liter1979

Member
Bez reklam
Pisałem już o tym jakiś czas temu w innym wątku, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi więc spróbuję raz jeszcze. Otóż mam problem z "wysterowaniem" w/w suba. Wiem, nie jest on najwyższych lotów, ale... Otóż próbuję go tak wyregulować, aby podczas kalibracji ampek ustawił mi go jak najbliżej "0", co okazuje się niemożliwe !!! Niezależnie jak ustawię pokrętło głośności (czy jest to np. godz. 12, czy mniej, czy więcej) zawsze ampek ustawia mi go na +4 :( Jedyne co się zmienia (nieznacznie) to odległość !!! Próbowałem już wielu ustawień (np. crossover na max - tak jak radzicie, jak i na minimum - w instrukcji napisane jest iż w przypadku dużych wolnostojących kolumn pokrętło ustawić w przedziale 40-70 Hz) Zmieniłem przewód do suba na porządny od Melodiki (1-1rca) i dalej nic :( Dodam że bas brzmi jakby walenie w pudło, nie ma takiego fajnego cykania, czy jak to określić...
Co mogę zrobić ? A może nic ? Akustyka ?
 

katka10

New member
A próbowałeś zmienić miejsce ustawienia? Jeżeli ( co dziwne) podbija go do +4 to znaczy że ampli "twierdzi że zbyt mało basu jest...Sprawa akustyki lub zbyt duże pomieszczenie.
Inna kwestia że sam wzmacniacz przy 12" głosniku ma tylko 75 W RMS...nie oczekuj zbyt wiele...
 
Ostatnia edycja:

Liter1979

Member
Bez reklam
Niestety nie mam możliwości (jak wielu z nas ;) ) postawienia suba w innym miejscu... Sprawa jest o tyle dziwna że przy poprzednim amplitunerze (onkyo ht-r 758 ) byłem w stanie osiągnąć "0" a przy obecnym Rz 800 jest to niemożliwe... Kwestia samej jakości tego basu, to już inna sprawa - wiem co kupiłem :(
 
Do góry