Ekspres do kawy - ciśnieniowy automatyczny

brio11

New member
Koledzy, koleżanki

Od dłuższego czasu razem z żoną zastanawiamy się nad zakupem nowego ekspresu ciśnieniowego. Obecny kolbowy ma już swoje lata u nadszedł jego kres. Zdecydowaliśmy się na ekspres automatyczny. Wybór jest ogromny, dlatego piszę prosząc o rade lub polecenie konkretnego modelu.
W zależności od rodzaju opcji w ekspresie, max. chcemy przeznaczyć 2.5k
Jeśli chodzi o firmy to myśleliśmy o De Longhi, Saeco, ew. Krups.
Philips, Siemens, Bosh jakoś do mnie nie przemawiają jeśli chodzi o ekspresy. Jeśli jednak ktoś z Was ma dobre doświadczenia chętnie wysłucham.
No ale do meritum, jak wspomniałem max. 2.5k do tego:
- ceramiczny młynek, zależy nam żeby był możliwie jak najcichszy
- automatyczne cappuccino, (wiem ze przy 2.5 możne być ciężko) lub lub dysza do spieniania mleka pod warunkiem, ze ma program czyszczący lub łatwo i szybko się ja myje (przy dyszy zakładam, ze ekspres będzie w niższej cenie)
- zbiornik na wodę z przodu
- auto program czyszczący i odkamieniający
- regulacja wysokości "dozownika" kawy na rożne wysokości kubków
- możliwość przygotowania 2 kaw naraz
- min. 9 bar
- na ziarna
- w miarę możliwości nie zajmujący dużo miejsca

Młynek, czemu ceramiczny, podobno kawa jest bardziej aromatyczna, jest trwalszy niż żarnowy, cichszy na czym jak wspomniałem bardzo nam zależny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
..."Młynek, czemu ceramiczny, podobno kawa jest bardziej aromatyczna, jest trwalszy niż żarnowy, cichszy na czym jak wspomniałem bardzo nam zależny...."

!00% prawda..:) firmy które wymieniłeś to każda z nich ma swoje rodzynki..u mnie w firmie jest kilka ekspre. i w sumie każdy z nich sprawuje się ok.. a za 2500 tysiaka to już przyzwoity się kupuje ekspresik :) chociaż jakbyś dołożył 1000-1500 nie zaszkodziłoby..:)
 

RAF1977

Banned
Lolek.
Młynek z żarnami ceramicznymi, to nadal młynek żarnowy.
Co więcej, nie ma innych mlynkow do kawy, niż żarnowe.
Ogólnie kawa to temat rzeka, tak jak audio i video.
Polecam forum "wszystko o kawie".
Jeśli chodzi o hałas, to im większa średnica żaren, tym ciszej , Generalnie.
Myślę, że 2500zl da radę kupić używany młynek z żarnami 64mm i używany mały ekspres domowy, profesjonalnej firmy.
A nie tracić kasę na plastikowe zabawki.
Przykładowy zestaw.
Rancilio Silvia plus Mazzer Super Joly.
Do tego świeża kawa z lokalnej palarni.
Bo sypać kawę z marketu do takiego sprzętu, to jak słuchać mp3 128☺
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
Kurcze,to już drugi temat o młynku do kawy,czyli można coś od siebie dodać. Klasyczne espresso,to jest coś! Niestety, nie każdy ekspres zrobi to dobrze,chociaż teoretycznie powinien. Ja używam kawę Portioli i znajomi także,czyli mogę porównać smak z różnych ekspresów. Mam u siebie Jura impressa c5 ,porównywalna jest z Krupsa,jednak zdecydowanie najlepsza jest z Severin S2. Najtańszy z tych,jednak kawa poza konkurencją.
 
Do góry